Bla­ski i nędze życia w PRL

Okładka książki Bla­ski i nędze życia w PRL Wacław Klag
Okładka książki Bla­ski i nędze życia w PRL
Wacław Klag Wydawnictwo: Biały Kruk albumy
albumy
Biały Kruk
2014-10-01
2014-10-01
prl zdjęcia fotografia

Okładka książki Bonifratrzy. z Andaluzji do Polski. Wersja trójjęzyczna Adam Bujak, Wacław Klag
Bonifratrzy. z... Adam Bujak, Wacław ...

Piękny album przedstawiający życie w PRL, głównie w latach 70 i 80. Dla ludzi starczych, przypomnienie lat młodości, dla tych młodszych okazja do zapoznania się z nie tak dawną historią Polski. Piękne zdjęcia czarno-białe z Krakowa i okolic.
Można zobaczyć jak wiele w Polsce zmieniło się przez te 50 lat.

Można zobaczyć jak wiele w Polsce zmieniło się przez te 50 lat.

Dawno nie oglądałam i czytałam tak ciekawej książki historycznej.
Nie da się przecież ukryć, że czasy PRL-u to już przeszłość, a obecny ustój w niczym nie jest podobny do tego co było.
Przeglądając tę wyjątkową pozycję, czuje się wielką nostalgię i szacunek do ludzi, którzy zmagali się z codziennością w tamtych latach.
Zdjęcia Wacława Klaga są niesamowite, a komentarze Leszka Sosnowskiego zawsze trafione w punkt.
Najciekawsze w tej pozycji jest to, że trafia ona do wszystkich czytelników.
Starsi mogą wspomnieć minione czasy, a młodzi zobaczyć jak wyglądało powszednie życie. Może docenią, to co mają teraz?
Dodam, że wyraz niedowierzania w oczach najmłodszych - jest bezcenny.

Kilka zdjęć: https://www.facebook.com/bookijoany/photos/pcb.1447862542030798/1447850862031966/?type=3&theater

Dawno nie oglądałam i czytałam tak ciekawej książki historycznej.
Zdjęcia Wacława Klaga są niesamowite, a komentarze...

Ciekawe pozycja to reflaksji, dla wszystkich tych ,ktorzy mówią, że kiedyś było lepiej .
Ma jednak sporą lukę, Kraków wyłącznie z perspektywy starego Krakowa, Nowa Huta - sztandarowy projekt PRL prawie w tej książce nie istnieje....

• PRL
  • Wersja papierowa