Na antypodach modernizmu

Okładka książki Na antypodach modernizmu
Julius Evola Wydawnictwo: Agencja Wydawniczo-Reklamowa ARTE Seria: Rekonkwista nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Rekonkwista
Agencja Wydawniczo-Reklamowa ARTE
2014-04-01
2014-04-01
praca zbiorowa
Politologia ideepolityczne Evola tradycjonalizm integralny reakcjonizm faszyzm ezoteryka modernizm konserwatyzm

Książka "Na antypodach modernizmu" nie jest jednolitą książką, która wyszła spod pióra barona Juliusa Evoli. Składa się z serii artykułów, które ów autor publikował na łamach wydawanych przez siebie gazet, a także przeprowadzanych z nim wywiadów oraz listów, które ten pisał do innych filozofów tradycjonalistycznych.

Po wstępie przybliżającym nieco postać Juliusa Evoli i...

książka kontrowersyjna. Evola przplata myśli błyskotliwe z głupstwami. Jego zachyt na buddyzmem świadczy o niewielkiej znajomości filozofii wschodu mimo lat badań. Poszukiawanie zaś "prawidzwej tradycji" coraz dalej i dalej w głąb dziejów moze rodzić pytanie kiedy ta tradycja na ziemi była?

Dla fanów Tradycjonalizmu Integralnego pozycja obowiązkowa! Wiele lat czekałem na obszerniejsze prace poświęcone Evoli...

• Chcę w prezencie
  • Filozofia
  • Myśl polityczna
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • 1. 7. Polityka, Politologia i Filozofia Polityczna

Julius Evola Na antypodach modernizmu Zobacz więcej