Scott Peterson Wydawnictwo: Routledge literatura faktu
Somalia Sudan Rwanda Afryka ludobójstwo konflikt wojna domowa
literatura faktu
angielski
Somalia Sudan Rwanda Afryka ludobójstwo konflikt wojna domowa

Trzy reportaże o Afryce, opisujące konflikty w Somalii, Sudanie i Rwandzie w latach 90-tych XX wieku.
Najwięcej jest o Somalii, połowa książki. Dzięki temu można zrozumieć, o co toczyła się wojna, a także powiązać to co działo się w Somalii z brakiem interwencji USA w Rwandzie.

Każdy rozdział zawiera zarys historii danego kraju, co pomaga wyjaśnić współczesne konflikty.

• Afryka