rozwińzwiń

PSYCHOLOGIA ROZTARGNIENIA

Okładka książki PSYCHOLOGIA ROZTARGNIENIA Ryszard Studenski
Okładka książki PSYCHOLOGIA ROZTARGNIENIA
Ryszard Studenski Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
204 str. 3 godz. 24 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania:
2013-07-01
Data 1. wyd. pol.:
2013-07-01
Liczba stron:
204
Czas czytania
3 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
9788378504092
Tagi:
psychologia roztargnienie emocje zachowanie
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
402
260

Na półkach: ,

W książce brak biogramu autora, pozwolę sobie wkleić podstawowe informacje za nauka-polska.pl:
dr hab. Ryszard Antoni Studenski, prof. SWPS (wcześniej PŚ, UŚ kierownik Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie; Zakład Psychologii).
Specjalności: psychologia pracy, psychologia ryzyka.

Powyższe wyjaśnia formę opisywanej książki. Czytając nie znałem autora i mocno się zastanawiałem jak nazwać pozycje: podręcznikiem, rozprawą, sprawozdaniem z badań. W sumie jest to napisana w przystępnej formie publikacja naukowa o roztargnieniu. Autor ze znawstwem dokonuje przeglądu stanu wiedzy i aktualnej (rok wydania 2013) literatury na ten temat. Część badawcza skupia się na autorskim kwestionariuszu do oceny stopnia roztargnienia - Skali Deficytu Samokontroli, wraz ze skróconą wersją SDSw (15, zamiast 30 pozycyjną). Udowodnić przydatność kwestionariusza można jedynie za pomocą statystyki, co autor zrobił. Pełne zrozumienie zasadniczej części wymaga przynajmniej podstawowego kursu tejże, jednak nawet laik będzie mógł się zapoznać z przedstawionymi prostym językiem wnioskami. Dzieło wieńczy propozycja programu terapeutycznego mającego zmniejszyć skutki roztargnienia - gdyż jego poziom wg. autora jest cechą wrodzoną, trudną, lub wręcz niemożliwą do zmiany.

Jeśliby potraktować pozycje jako podręcznik akademicki, to oceniłbym go jako jeden z lepiej napisanych spośród tych które miałem okazje czytać. Jestem psychologicznym laikiem, a tu, mimo skupienia się wąskim problemie, autor szeroko i prosto opisuje szersze tło oraz wyjaśnia stosowane pojęcia. Jest to podręcznik "poważny", brak tu anegdot uprzyjemniających lekturę.

Z mojego punktu widzenia, jedynym zarzutem wobec pozycji mogłaby być jej duża objętość. Jest silnie strukturyzowana, często występują powtórzenia, nawet dosłowne. Wydaje mi się, że bez szkody dla zrozumienia tematu mogłaby być 20% krótsza.

Moim zdaniem pozycja może być przydatna również dla osób, które pragnęły by się zapoznać, na przykładzie, z metodologią badań psychologicznych.

W książce brak biogramu autora, pozwolę sobie wkleić podstawowe informacje za nauka-polska.pl:
dr hab. Ryszard Antoni Studenski, prof. SWPS (wcześniej PŚ, UŚ kierownik Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie; Zakład Psychologii).
Specjalności: psychologia pracy, psychologia ryzyka.

Powyższe wyjaśnia formę opisywanej książki. Czytając nie znałem autora i mocno się...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1055
241

Na półkach:

Termin „roztargnienie”, choć tak często stosowany w wyjaśnianiu gaf towarzyskich, opisach absurdalnych zachowań oraz przyczyn wypadków i katastrof, jest rzadko obecny w publikacjach psychologicznych. Nie ma wzmianki o roztargnieniu wśród 17 tysięcy haseł umieszczonych w Słowniku psychologii A.S. Rebera ani w encyklopediach: Blackwella, psychologicznej i pedagogicznej. […]

Książka dostarcza informacji o właściwościach roztargnienia, pokazuje, jak je badać i diagnozować oraz jak praktycznie radzić sobie z doświadczanymi symptomami własnego roztargnienia.

[…] została zredagowana na podstawie badań wykonanych z zastosowaniem wysokich standardów metodologicznych, ale weryfikację prawdziwości formułowanych hipotez i stwierdzeń przedstawiono w sposób jasny i zrozumiały, jak zresztą i całość zawartych w rozprawie wywodów. […]

Uważam, że […] książka może się okazać przydatna nie tylko dla psychologów i pedagogów zorientowanych empirycznie, lecz także dla wychowawców, nauczycieli i pracowników zakładowych służb BHP, jak również dla wszystkich tych, którzy chcą poznać siebie i swoją psychikę w działaniu oraz uzyskiwać wysokie wyniki pomimo zakłóceń dezorganizujących zachowanie.
Z recenzji prof. nadzw. dr hab. Grażyny Mendeckiej

Termin „roztargnienie”, choć tak często stosowany w wyjaśnianiu gaf towarzyskich, opisach absurdalnych zachowań oraz przyczyn wypadków i katastrof, jest rzadko obecny w publikacjach psychologicznych. Nie ma wzmianki o roztargnieniu wśród 17 tysięcy haseł umieszczonych w Słowniku psychologii A.S. Rebera ani w encyklopediach: Blackwella, psychologicznej i pedagogicznej....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  28
 • Posiadam
  5
 • Przeczytane
  5
 • Psychologia
  2
 • Ciekawostki?
  1
 • Egzemplarze do recenzji
  1
 • Do przeczytania
  1
 • Czekają na półkach
  1
 • Psychologiczne
  1
 • E-book
  1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki PSYCHOLOGIA ROZTARGNIENIA


Podobne książki

Okładka książki Aktywizator seniorów. Scenariusze zajęć Małgorzata Brzezińska, Małgorzata Graczkowska, Anna Kwaśniewska
Ocena 6,8
Aktywizator se... Małgorzata Brzezińs...
Okładka książki Obudźcie tygrysa. Leczenie traumy Ann Frederick, Peter A. Levine
Ocena 7,5
Obudźcie tygry... Ann Frederick, Pete...
Okładka książki Kontrola umysłu metodą Silvy. Odkryj niezwykłe możliwości swojego mózgu Philip Miele, José Silva
Ocena 7,4
Kontrola umysł... Philip Miele, José ...

Przeczytaj także