Zabawy z psem. Najlepsze pomysły na krótkie treningi z pupilem

Okładka książki Zabawy z psem. Najlepsze pomysły na krótkie treningi z pupilem
Kyra Sundance Wydawnictwo: Muza poradniki
poradniki
10-Minute Dog Training Games. Quick and Creative Activities for the Busy Dog Owner
Muza
2012-09-12
2012-09-12
9788377582091
Paweł Boniecki, Izabella Olejniczak
pies trening szkolenie zwierzęta

Bardzo fajna książka, w której jest:
-dokładna instrukcja, po kolei jak co wykonać
-zadania są nawet dla nieśmiałych psów
-cel ćwiczenia
-główne zastosowanie
Przykładowo zadanie TROPIENIE:
Cel Ćwiczenia:Doskonalenie zdolności węchowych, koncentracji i zdolności do samodzielnego polowania.
Główne Zastosowanie:TROPIENIE- to niezależny psi sport, ale także element ogólnego szkolenia psów. Podczas zawodów osoba układająca ślad idzie przez pole, pozostawiając kilka przedmiotów. Pies musi je znaleźć (i wskazać je, np. warując obok nich). Musi tez odnaleźć przedmiot lub osobę na końcu śladu.
PSY TROPIĄCE I RATOWNICZE-Psy tropiące i ratownicze muszą umieć podążać za śladem zapachowym długości 1,6km.
Wszystko jest jak najbardziej w porządku, tylko że w niektórych zadaniach trzeba mieć odpowiednie sprzęty, ja nie mam takich i muszę coś wymyślać i kombinować z rzeczami domowymi, ale jak się domyślacie efekt nie jest taki sam...

Bardzo fajna książka, w której jest:
-dokładna instrukcja, po kolei jak co wykonać
-zadania są nawet dla nieśmiałych psów
-cel ćwiczenia
-główne zastosowanie
Przykładowo zadanie TROPIENIE:

Dodaj cytat z książki Zabawy z psem. Najlepsze pomysły na krótkie treningi z pupilem