Gramatyka życia duchowego

Okładka książki Gramatyka życia duchowego św. Izaak z Niniwy
Okładka książki Gramatyka życia duchowego
św. Izaak z Niniwy Wydawnictwo: Wydawnictwo M Seria: Biblioteka Ojców Kościoła religia
religia
Jan Słomka
duchowość ojcowie kościoła

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Wydawnictwo M wydało interesującą książkę – „Gramatyka życia duchowego” autorstwa św. Izaaka z Niniwy. Św. Izaak był eremitą – pustelnikiem żyjącym w VII wieku n.e na pograniczu dzisiejszego Iranu i Iraku. Jego pisma są znane w różnych zakątkach świata i nie tracą na aktualności w czasach współczesnych. Mnich pisze o tym jak żyć w pokoju, o tym czym jest „czysta modlitwa”, o wewnętrznej walce duchowej, o bojaźni Bożej i roztropności.

„Jego doświadczenie Boga jest naprawdę niezwykłe. To właśnie doświadczenie usiłuje Izaak opisać raz po raz, i do niego się wciąż odwołuje. To doświadczenie jest zachwyceniem bądź zdumieniem, zadziwieniem wobec wspaniałości Boga.” (Ze wstępu str. 9)

Książka zawiera krótkie kilkuzdaniowe mądrości życia duchowego przez co łatwo się je czyta i zapamiętuje. Może stanowić wspaniałą lekturę dla wszystkich, a szczególnie dla tych którzy interesują się wczesną mistyką chrześcijańską i życiem monastycznym.

• Duchowość, religie, ezoteryka
  • Prawosławie
  • Czekają na półce
  • Religia
  • Wydawnictwo M
  • Chrześcijaństwo

Dodaj cytat z książki Gramatyka życia duchowego