Istota Tao . Wprowadzenie w podstawy taoizmu na podstawie oryginału Tao Te Ching oraz nauk wewnętrznych Chuang-tzu

Okładka książki Istota Tao .  Wprowadzenie w podstawy taoizmu na podstawie oryginału Tao Te Ching oraz nauk wewnętrznych Chuang-tzu
praca zbiorowa Wydawnictwo: Rebis ezoteryka, senniki, horoskopy
2000-01-01
8371206585
Sebastian Musielak, Krzysztof Fordoński, Roman Bąk
Ezoteryka Tao Te Ching Chuang-tzu Taoizm Istota Tao

Plus: Wg mnie, to jedno z najlepszych tłumaczeń księgi Tao Te Ching, oddające prosty i podstawowy sens filozofii taoizmu. Minus: Komentarze wyjaśniające na końcu książki, niestety tylko komplikują tan obraz. Ciekawy cytat: "Kto wie nie mówi, kto mówi - nie wie"

Dobra

Dobra