Kryształowe Ogrody

Okładka książki Kryształowe Ogrody Amanda Quick
Okładka książki Kryształowe Ogrody
Amanda Quick Wydawnictwo: Amber Cykl: Panie z Lantern Street (tom 1) Seria: Love&Story literatura obyczajowa, romans
Panie z Lantern Street (tom 1)
Love&Story
Crystal Gardens
Amber
2012-01-01
2012-01-01
9788325220440
Agnieszka Dębska
romans historyczny

Miał być romans historyczny, a wyszedł kryminał parapsychologiczny. Nie jest to książka tragiczna ale dobra też nie. Niestety, nie uwierzyłam w atmosferę epoki. Bohaterowie nie stali się dla mnie wiarygodni. Trzy gwiazdki - bardziej za kryminał niż za romans.

Romans historyczny z nutą motywu sił nadprzyrodzonych. Ciekawe połączenie :) Polecam

Powrót do książek Amanady Quick.

Evangeline Ames jest autorką powieści, które ukazywane są w gazetach. Przyjeżdża na wieś, aby wynając domek i pracować nad dalszymi rozdziałami swojej powieści. Niestety przyczyna jej wyjazdu jest też także inna - próbowano ją zamordować i dlatego się ukrywa.

Niestety kryjówka Evangeline zostaje odkryta przez rzezimieszka i gdyby nie interwencja Lucasa Sebstiana mogłoby się to skończyć bardzo źle. Z pomocą Lucasa, Stone' a i Clarissy oraz Beatrice - dochodzą do wniosku, że mają wspólnego wroga.

Magia, skarb, zdolności parapsychiczne oraz dwójka dobrze wykreowanych bohaterów - to są książki Amandy Quick, które lubię. Książka mnie wciągnęła, dla mnie było dużo akcji i intryg. Gdy już myślałam, że znam sprawcę to okazało się, że się pomyliłam...

Polecam fanom autorki. Nie będziecie zawiedzeni.

Powrót do książek Amanady Quick.

Niestety kryjówka Evangeline zostaje odkryta przez rzezimieszka i gdyby nie...

Moja parapsychologiczne zdolności skłaniają mnie do przeciętnej opinii na temat tej pozycji. Bardziej fantasy kryminał niż romans historyczny.

Harlequin z paranormalnym dreszczykiem z wątkiem rozwojowego romansu. Podobno niebezpieczeństwo zbliża, ale czy taki związek jest trwały? Uczucie wzbudzić potrafi, aż zazdrość bierze.
Nawet jak na harlequina mimo teoretycznie ciekawego wątku słabo napisany i trzeba mieć dużo zaparcia (czytaj: bardzo się nudzić) by dobrną do końca.

Miłość, tajemna magia i historyczna Anglia- Kryształowe Ogrody pełne tajemnic, sił. główna bohaterka młoda, piękna Evangeline Ames uciekła z Londynu gdzie została brutalnie napadnięta. Potem ukryła się na wsi, lecz prześladowca tajemniczy odnajduje ją i tu. Gdy uciekając przed nim Evangeline poszukuje schronienia w Kryształowych Ogrodach-w której została owiana aurą mroczną, tajemnicą pobliska posiadłość.
Lucas Sebastian jest właścicielem tej rezydencji nie zlekceważyłby niebezpieczeństwa grożącej młodej damy, jeśli i ona nie wdarłaby nieproszona do jego rezydencji. Lecz ten mężczyzna ratuje ją, jednak stawia jej pewien warunek.

Po jakimś czasie zaczynają odkrywać, że mają wspólnego wroga, muszą z nim walczyć, jeżeli chcą ujść z życiem muszą razem strzec sekretu tajemniczego pięknych Kryształowych Ogrodów oraz ich magii.

Bardzo fajny, ciekawy i wciągający romans historyczny, pochłonęłam go całkowicie, fabuła świetna, wartka akcja...a napięcie trzymało mnie w tej książce, dużo się działo.
Jestem zaskoczona miło, zrelaksowałam się przy książce odprężyła mnie.
Sympatyczne, przyjemne czytadło na jesienną chandrę, żeby poprawić humor...emocji tu nie zabrakło, jest odrobina magii i ciepła. Urzekająca,świetna naprawdę, czasami lubię po romans taki sięgnąć przeczytać rozerwać się przy nim, a rozrywka gwarantowana.

Miłość, magia, tajemnice i historyczna Anglia. Kryształowe Ogrody – pełne tajemnic i tajemniczych sił… Evangeline Ames uciekła z Londynu, gdzie została brutalnie napadnięta. Ukryła się na wsi, lecz prześladowca odnajduje ją i tu. Uciekając przed nim, Evangeline szuka schronienia w Kryształowych Ogrodach – pobliskiej posiadłości owianej aurą tajemnicy... Lucas Sebastian nie jest mężczyzną, który zlekceważyłby niebezpieczeństwo grożące damie, nawet jeśli ta dama wdziera się nieproszona do jego rezydencji. Ratuje ją z opresji, lecz stawia niezwykły warunek... Wkrótce odkrywają, że mają wspólnego wroga. A jeśli chcą ujść z życiem, muszą wspólnie strzec sekretu Kryształowych Ogrodów i ich magicznej energii – potężnej i niebezpiecznej, która może im przynieść namiętność i zgubę…

Fajne czytadło na jesienne wieczory, gdy potrzebujemy odrobiny magii i ciepła miłości wyplywającej z pomiędzy stron :)

Na półkach: , , , , , ,

Evangeline Ames – autorka książek sensacyjnych i pracująca pod przykrywką damy do towarzystwa "śledcza aury" musi ratować swoje życie, kiedy pewnej nocy ktoś włamuje się do jej domu i próbuje ją zabić. Szczęśliwie udaje się jej uciec do pobliskiej posiadłości – Kryształowe Ogrody, których strzeże Lucas Sebastian – człowiek również posiadający parapsychiczne zdolności jak nasza bohaterka.

Razem używając swoich nadnaturalnych umiejętności próbują rozwikłać zagadkę Kryształowych Ogrodów i ich nadprzyrodzonej mocy oraz śmierci wuja Chestera – krewnego Lucasa. Czy odgadną kto go zamordował i jakie miał ku temu powody? Czy prawda okaże się dla nich szokująca?

Nasi główni bohaterzy od początku przypadli mi do gustu, ponieważ oboje byli ludźmi inteligentnymi, rozważnymi, silnymi pod względem psychicznym i fizycznym, niepoddającymi się przeciwnościom losu, odważnymi i co tu dużo kryć wyjątkowo namiętnymi, kiedy doszło już do konsumpcji związku. ;)

Zdziwiłam się trochę przeglądając opinie innych użytkowników LC i zaczęłam zastanawiać czy rzeczywiście czytaliśmy tę samą książkę. Bo chyba nie za bardzo. Owszem tytuł ten może bardziej spodobać się osobom szukającym tu rozrywki w postaci kryminału i sensacji niż tego właściwego, typowego romansu czy lekkiej erotyki. Mnie to nie przeszkadzało, wprost przeciwnie to było to czego na próżno szukałam w "Spisku Tudorów" Gortnera. Wiem też czego mi w tej drugiej brakowało, a co dostałam tutaj aż w nadmiarze – dialogów pomiędzy bohaterami nie tylko tymi głównymi, ale wszystkimi, niestety u Gortnera było ich tyle co kot napłakał :).

Utwierdzam się w przekonaniu, iż jeszcze mocniej polubiłam parapsychiczne romanse historyczne Amandy Quick, a ten spodobał mi się bardziej niż poprzedni "Sekrety luster", dlatego ląduje na wirtualnej półce "Ulubione". Jaka szkoda, że już przeczytałam "Kryształowe ogrody",:/ bo przyjemnie spędziłam z nią czas i czułam lekki dreszczyk emocji.

Polecam miłośnikom/czkom takiej literatury.

Śliczna okładka,ładnie wygląda na półce ale niestety mimo całego mojego uwielbienia dla autorki pozostanie już na półce.Jest romans,energia fajny magnetyzm między piękną Evangeline i zielonookim Lucasem.Oboje mają parapsychiczne zdolności.Ogród jest tajemniczy i niebezpieczny jak jego właściciel.Jedyne zdziwienie to takie że wuj nie miał romansu ze sprzedawczynią książek,szkoda biedaczka że o tym nie pomyślał a za tą pomyłkę zginął.Jakoś nie jest to hit.Ale nadal uwielbiam autorkę na tyle dzieł czasem może coś nie wypalić do końca.

• Romans historyczny
  • Romans