Afrykańska mozaika

Okładka książki Afrykańska mozaika
Tadeusz BronikowskiMarek Pasiuk Wydawnictwo: Apostolicum Seria: Biblioteka Misyjna SAC religia
religia
Biblioteka Misyjna SAC
Apostolicum
2006-01-01
2006-01-01
misje polskie Zair

Okładka książki Afrykańskie echa: Opowieść o chłopcu z Bukavu Tadeusz Bronikowski, Marek Pasiuk, Wanda Pasiuk-Bronikowska
Ocena 0,0
Afrykańskie ec... Tadeusz Bronikowski...

Na półkach: , , , ,

Krótka, ale bardzo treściwa książka zbierająca wspomnienia polskiego misjonarza z wieloletniej pracy w Zairze/Demokratycznej Republice Konga. Publikacji tej przydałaby się zdecydowanie lepsza korekta & redakcja, jednak autor pisze w tak ciekawy i obrazowy sposób (a w trzecim rozdziale wręcz w sposób literacki), że lektura była przyjemna mimo tej jednej wady. Interesujące są też liczne zdjęcia ilustrujące relację; szczególnie cenna dla śledzenia opowieści była mapa opisywanego regionu.

Polecam zainteresowanym zarówno działalnością misyjną, jak też samą DRK i centralną Afryką w ogóle (ksiądz Pasiuk posługiwał w rejonie graniczącym z Rwandą i Ugandą).

Dodaj cytat z książki Afrykańska mozaika