Okładka książki Mamo tato co Ty na to? Część III. Wszystko o co chcielibyście zapytać specjalistów.
Joanna SzulcPaweł Zawitkowski Wydawnictwo: Marceli Szpak poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Marceli Szpak
2012-11-28
2012-11-28
dzieci opieka rodzice

Pięknie wydana, napisana z humorem i mądrością pozycja obowiązkowa dla osób, które zostają rodzicami po raz pierwszy. Wiele ciekawych i praktycznych informacji, przedstawionych w poszczególnych rozdziałach, opisujących dane zagadnienia na zasadzie pytań i odpowiedzi. Paweł Zawitkowski potrafi wyjaśnić wiele kwestii w sposób logiczny, co zagubionym, początkującym rodzicom znacznie ułatwia zapoznawanie się z niemowlakiem, zwłaszcza, że wokół krąży wiele rad, często ze sobą sprzecznych. Nie żałuję ani grosika wydanego na ten poradnik. Polecam.

Dla tych, którzy pierwszy raz zostają rodzicami ta publikacja może trochę pomóc, a już na pewno podniesie na duchu. Jest pozytywna, zawiera pewne wskazówki i teorie odnośnie wielu dylematów rodziców. Nie wyczerpuje wszystkich tematów, ale jest pięknie wydana, opatrzona uroczymi zdjęciami dzieci, są osobne tabelki i aple z najważniejszymi informacjami, miejscami pogrubiona czcionka - całość dobrze się czyta.

Moim zdaniem, przerost formy nad treścią. Nie znalazłam w książce odpowiedzi na większość pytań, które chciałabym zadać specjalistom. Płyta CD nudna do kwadratu, która zawiera tylko sztywne i ustawione 'wywiady' ze specjalistami. Jedyny temat, który mnie zainteresował w książce to temat o zabawach na dywanie. Liczyłam na to, że na płycie CD zobaczę jakieś wizualizacje zabaw, jak 'manewrować' dzieckiem podczas takiej zabawy, żeby nie zrobić mu krzywdy a w odpowiedni sposób stymulować. Niestety jest to jedyny rozdział na całej płycie CD, który przedstawiony jest za pomocą zdjęć... (???!!!). Rozdział o rozszerzaniu diety w 80% (jak nie 90%) poświęcony jest refluksowi... (???!!!). Nie wiem jak dwie poprzednie książki Pana Zawitkowskiego (dopiero będę czytała) ale ta nie powala na kolana.