rozwińzwiń

Język japoński dla początkujących

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Rewelacyjna książka do początkujących uczniów języka japońskiego, łatwo wyjaśniona gramatyka, proste, utrwalające wiedzę ćwiczenia.

Najgorszy egzemplarz do nauki języka z jakim miałam do czynienia.
Na początku jest wyjaśnienie i zapoznanie z japońskim, ale drażniące jest to, że nawet gdy jest się już przy lekcji 20 nadal ma się podane wszystko jak na tacy i nie wymaga się od czytelnika żadnego myślenia.

Poza tym niektóre zdania są wyjątkowo głupie, ja już na poczekaniu mogę wymyślić zdanie ze słowem "mieć" . : "ja mam książkę" , "on ma psa" . Przykład z podręcznika : " on ma długą nogę " ....

Żenada. Poza tym od początku do końca wszystko jest napisane w romaji a nie hiraganie więc jak tu cokolwiek ćwiczyć? Sporadycznie pojawiają się też literówki i drobne błędy, ale kto by się tym przejmował.

Mam drugą część tego podręcznika, niestety przeczuwam katastrofę, ale zobaczymy. Nie polecam tej książki, ale biorąc pod uwagę fakt, że na rynku jest bardzo mało japońskich podręczników to nie ma zbyt wielkiego wyboru.

Najgorszy egzemplarz do nauki języka z jakim miałam do czynienia.

Dość przejrzyście napisana i w prosty sposób wytłumaczone zostały w niej zasady języka. Zawiera sporo zadań do samodzielnego wykonania, także trzeba trochę pogłówkować. Na końcu oczywiście znajdują się odpowiedzi jak i słownik. W poszczególnych lekcjach (rozdziałach) podane są słówka, które w danej lekcji się przydadzą.
Świetna książka do samodzielnej nauki. Jeśli jednak ktoś nie miał styczności z tym językiem - będzie mieć problem. Oczywiste, że ucząc się samemu, warto czytać na głos, jeśli że by móc to robić - trzeba znać akcent. Dlatego prócz książki (zanim zajrzymy do książki) najpierw trzeba się z osłuchać z japońskim.

Świetna książka do samodzielnej nauki. Jeśli jednak...

Książka ma swoje plusy i minusy. Zacznijmy od minusów.
Przeczytałam tekst kilka razy, stąd moje mieszane odczucia. Za pierwszym razem nie wszystko było dla mnie zrozumiałe, za co winię kiepskie zorganizowanie. Niektóre lekcje są zrozumiałe wyłącznie wtedy, gdy przeskoczymy kilka kartek. Materiał nie od razu układa się w logiczną całość.
Po każdej lekcji są ćwiczenia. Ich poziom jest dosyć zróżnicowany. Niektóre rzeczy ćwiczymy wiele razy, chociaż są super łatwe, a inne, trudniejsze, potraktowano po macoszemu.
Posiadam wydanie pierwsze, które zawierało kilka drobnych błędów. Nie są one zbyt rażące. Jednak trzeba mieć to na uwadze. Ponoć zostały one wyeliminowane w dalszych wydaniach.

Ważniejsze są plusy.
Jeśli jesteś osobą, która chciałaby zacząć uczyć się japońskiego samodzielnie lub wahasz się, czy jest to język dla Ciebie - polecam. Zapoznasz się z podstawami gramatyki, liźniesz słownictwa, nauczysz się katakany i hiragany. Japoński dla początkujących będzie też dodatkowym wsparciem, jeśli uczęszczasz na kurs językowy.
Nie ulega wątpliwości, że to jedna z najlepszych książek po polsku, które pojawiły się na naszym rynku wydawniczym.
Do tego mamy słowniczek oraz klucz z odpowiedziami do ćwiczeń.

Polecam.

Książka ma swoje plusy i minusy. Zacznijmy od minusów.
Po każdej lekcji są ćwiczenia. Ich...

Bardzo dobra książka do samodzielnej i łatwej nauki języka. Proste zadania i podane z tyłu rozwiązania, czynią ją bardzo atrakcyjną w mojej ocenie. Znajdują się tu podstawowe wiadomości a także hiragana i katakana z nauką pisania. Z tyłu słowniczek ze słówkami.

Dość przejrzysty podręcznik do nauki języka japońskiego. Zawiera ćwiczenia, przykłady. Czasem jednak mam wrażenie, że jest napisana zbyt chaotycznie.

• Chcę w prezencie
  • Japonia
  • Azjatyckie klimaty
  • Posiadam (e-book lub ksero)
  • Związane i nie z Japonią
  • Akademickie

Dodaj cytat z książki Język japoński dla początkujących

Okładka książki Zeszyty komiksowe #36: Tłumacząc komiksy Mar Bogdanis, Michał Borodo, Michał Czajkowski, Marta Falkowska, Dominika Gracz-Moskwa, Jakub Jankowski, Karol Jesiołkiewicz, Damian Kaja, Kasia Kamieniarz, Julia Korczyńska, Hubert Kowalewski, Paweł Łapiński, Eśka Możejko, Bartłomiej Nahajski, Tomasz Niewiadomski, Michał Olech, Carol Pimentel, Marcin Ponomarew, Francisco RodrÍguez, Anna Maria Sutkowska, Rafał Otoczak Tomczak, Vanitachi, Ada Wapniarska, Grzegorz Wawrzyńczak, Patryk Wójcik, Dennis Wojda, Federico Zanettin, Przemysław Zawrotny
Ocena 7,0
Zeszyty komiks... Mar Bogdanis, Micha...
Okładka książki Zdrowy język. Dla lekarza, dla pacjenta Jerzy Bralczyk, Artur Mamcarz
Ocena 6,5
Zdrowy język. ... Jerzy Bralczyk, Art...
Okładka książki Zeszyty Komiksowe #35 Papcio Chmiel Dawid Bordewicz, Michał Czajkowski, Jarosław Ejsymont, Michał Gasewicz, Dominika Gracz-Moskwa, Wojciech Jama, Jakub Jankowski, Karol Jesiołkiewicz, Marek Jeziński, Leszek Kaczanowski, Damian Kaja, Rafał Kołsut, Marcin Lisiecki, Grzegorz Niemiec, Tomasz Niewiadomski, Piotr Nowacki, Paweł Piechnik, Tomáš Prokůpek, Michał Romański, Adam Rusek, Tomasz Soroka, Anna Maria Sutkowska, Rafał Otoczak Tomczak, Michał Traczyk, Vanitachi, Artur Wabik, Grzegorz Wawrzyńczak, Patryk Wójcik, Dennis Wojda, Jarosław Wojtasiński, Przemysław Zawrotny
Ocena 8,0
Zeszyty Komiks... Dawid Bordewicz, Mi...