Język japoński dla początkujących

językoznawstwo, nauka o literaturze
2004-01-01
język japoński japonistyka języki obce kursy językowe nauka języków

Najgorszy egzemplarz do nauki języka z jakim miałam do czynienia.
Na początku jest wyjaśnienie i zapoznanie z japońskim, ale drażniące jest to, że nawet gdy jest się już przy lekcji 20 nadal ma się podane wszystko jak na tacy i nie wymaga się od czytelnika żadnego myślenia.

Poza tym niektóre zdania są wyjątkowo głupie, ja już na poczekaniu mogę wymyślić zdanie ze słowem...

Dość przejrzyście napisana i w prosty sposób wytłumaczone zostały w niej zasady języka. Zawiera sporo zadań do samodzielnego wykonania, także trzeba trochę pogłówkować. Na końcu oczywiście znajdują się odpowiedzi jak i słownik. W poszczególnych lekcjach (rozdziałach) podane są słówka, które w danej lekcji się przydadzą.
Świetna książka do samodzielnej nauki. Jeśli jednak...

Książka ma swoje plusy i minusy. Zacznijmy od minusów.
Przeczytałam tekst kilka razy, stąd moje mieszane odczucia. Za pierwszym razem nie wszystko było dla mnie zrozumiałe, za co winię kiepskie zorganizowanie. Niektóre lekcje są zrozumiałe wyłącznie wtedy, gdy przeskoczymy kilka kartek. Materiał nie od razu układa się w logiczną całość.
Po każdej lekcji są ćwiczenia. Ich...

Bardzo dobra książka do samodzielnej i łatwej nauki języka. Proste zadania i podane z tyłu rozwiązania, czynią ją bardzo atrakcyjną w mojej ocenie. Znajdują się tu podstawowe wiadomości a także hiragana i katakana z nauką pisania. Z tyłu słowniczek ze słówkami.

Dość przejrzysty podręcznik do nauki języka japońskiego. Zawiera ćwiczenia, przykłady. Czasem jednak mam wrażenie, że jest napisana zbyt chaotycznie.

• Japonia
  • Języki
  • Posiadam (e-book lub ksero)
  • Studia - pejot
  • Wymiana/Sprzedaż
  • Podręczniki

Dodaj cytat z książki Język japoński dla początkujących