Świadomy sen, czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie

Okładka książki Świadomy sen, czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie Karol Leopold Cetlin
Okładka książki Świadomy sen, czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie
Karol Leopold Cetlin Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2012-01-01
2012-01-01
978-83-7377-523-7
sen świadomy sen poradnik ezoteryka

Świetna pozycja dla każdego Oneironauty.

Świetna pozycja dla każdego Oneironauty.

Oburzyła mnie opinia pani "Larysa"

"Bo niestety takowe są. Zdarzały się osoby, które pomijając test senny wylatywały przez okno, balkony itp. , raniły się i to dość poważnie lub krzywdziły innych – wciąż myśląc, że to sen…niby logiczne, że trzeba owe testy robić, a proszę jakie były wypadki."

Założę się że ma Pani na to dowody i że to nie były osoby ze schizofrenią o których pan Karol wspominał? A nie to pewnie tylko wymyślone bzdety.

"Oprócz tego, osoby cierpiące na koszmary również narażone są na jeszcze większe przeżycia strachu niż dotychczas. Kiedy uczymy się świadomego snu, nasz mózg podświadomie zapamiętuje, że ma się „obudzić” – będąc wtedy w koszmarze sami będziemy ten koszmar tworzyć a wyjście z niego nie koniecznie musi być takie łatwe. Do tego lęki które w nas są, przy LD mogą wyjść nawet nie kontrolowane – wystarczy chwila, krótka myśl a zaatakuje nas morderczy klaun z nożem, którego boimy się od czasów Laleczki Chucky."

To już zależy od osoby widzę że ma pani wybujałą wyobraźnie ale lepiej jej nie używać do pisania niesprawdzonych bzdetów

Oburzyła mnie opinia pani "Larysa"

Założę się że ma Pani na to dowody i że to nie były osoby ze schizofrenią o...

Książka krótka i treściwa, opisuje zjawisko świadomego śnienia i główne techniki w jaki sposób można taki świadomy sen osiągnąć, zapamiętać i jak go kontrolować. Nie jest to książka na raz a do systematycznej i sumiennej pracy.

Ciekawe podejście do tematu świadomego snu, aczkolwiek coś brakuje w tej książce.

Ja, jako osoba mająca problemy ze snem, spróbowałam praktykować wskazówki zawarte w książce. Zawsze, tak jak zalecał autor, czytałam tą książkę tuż przed położeniem się spać. Mimo wielu prób i wielu powtarzanych rozdziałów, nie udało się. Prawdopodobnie nie jestem podatna na żadne z podanych kół ratunkowych :)
Mimo to dla osób, które interesują się podobną tematyką, jest to książka trafiona w sedno, ponieważ zawiera wiele ciekawych informacji.

Mimo to dla osób, które interesują się podobną tematyką, jest to...

Bardzo dobra,pomocna książka.

Bardzo dobra,pomocna książka.

Niezły podręcznik. Mnóstwo konkretnych porad i informacji. Trochę rażą błędy stylistyczne, ale całość oceniam na 9 gwiazdek.

Podobno każdy z nas miał chociaż raz w swoim życiu styczność ze świadomym snem. Jedni z nas idealnie o tym wiedzieli, a wręcz do tego dążyli, inni nawet nie zdawali sobie sprawy z tego, że go przeżyli i później zapomnieli. Małymi krokami jednak możemy nauczyć się tej niesamowitej i magicznej umiejętności, dzięki której wszystko, co niemożliwe może okazać się łatwe do osiągnięcia!

"W snach mają początek nasze możliwości." William Shakespeare

Odkąd pamiętam temat świadomego snu interesował i fascynował mnie od zawsze. Brakowało mi jednak poradnika typu "krok po kroku", dzięki któremu mogłabym się rozwinąć w tej kwestii. Karol Leopold Cetlin w swojej książce "Świadomy sen, czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie" opisał jasno i przejrzyście metody osiągnięcia świadomego snu, w sposób, który wejdzie do głowy nawet najbardziej opornemu uczniowi. Jego język jest prosty, nieskomplikowany, dzięki czemu daje to wrażenie "sunięcia" przez książkę. Autor zrozumiale opisuje metody nie tylko świadomego snu, ale też samego ich zapamiętywania, a także radzenia sobie z postaciami rodem z horrorów! Dodatkowo na końcu poradnika mamy sześć interesujących bonusów na temat podróży astralnej, a nawet seksu! Na uwagę zasługuje również piękna szata graficzna: dopracowana okładka i ozdobne czcionki, których użyto w każdym rozdziale.

"Świadomy sen nie jest wyłącznie miejscem, gdzie możesz się bawić i robić wszystko, co Ci się podoba - co zdołasz sobie wyobrazić. Jest to także miejsce, gdzie możesz wyleczyć swój umysł oraz ciało."

Jest to moja pierwsza przygoda z takim gatunkiem, więc nie mogę tej książki porównać do żadnej innej. Mogę jednak stwierdzić, że czytałam ją z przyjemnością, jest to lekka lektura na jeden wieczór. Dla takiego nowicjusza jak ja okazała się wielką skarbnicą wiedzy, a instrukcje w niej zawarte już zaczęłam stosować. Pozostało mi tylko czekanie na pierwsze efekty! Serdecznie polecam.

Szukałem książki o świadomych snach i trafiłem na tę. Bardzo przestępna i zrozumiale napisana. Autor trochę przesadza z powtarzaniem fraz i emocjonalnym namawianiem do świadomego snu. Momentami miałem wrażenie jakby pracował w jakiejś sekcie. Nie mniej jednak po książce zostaje miłe wrażenie i ochota na pracowanie nad swoimi snami. Dla tych którzy chcą zapoznać się trochę z tą tematyką, jak najbardziej polecam.

Każdy z nas śni co noc, wielokrotnie przebywamy w innym wymiarze rzeczywistości, jednak często nie pamiętamy swoich snów, nie rozumiemy ich, ignorujemy przekazy w nich zawarte, stwierdzamy, że nic nam się nie śniło. Tymczasem możemy tę część życia wykorzystać, by rozwiązać nękające nas problemy finansowe, poprawić zdrowie, przyswoić materiał na egzaminy, uwolnić się od nałogów i nocnych koszmarów. Możliwości jest wiele. Przesypiamy 1/3 część swojego życia i dobrze byłoby wykorzystać to kreatywnie. Jak to zrobić, od czego zacząć dowiesz się z książki Karola Leopolda Cetlina „Świadomy sen”. Autor umiejętnie i stopniowo wprowadza czytelnika w świat marzeń sennych, zapoznaje nas z technikami pracy ze snami, uczy jak je zapamiętać i wreszcie w jaki sposób śnić świadomie. Książka napisana w przystępny i jasny sposób bez naukowych, długich wywodów sprawia, że czyta się ją łatwo, z zaciekawieniem, bez potrzeby przedzierania się przez trudną terminologię.

• Poradniki
  • Sen
  • Na mojej półce

Dodaj cytat z książki Świadomy sen, czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie