Mity, kłamstwa i zwykła głupota: łopata w dłoń!, dokop się prawdy

John Stossel Wydawnictwo: MT Biznes nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Myths, lies, and downright stupidity : get out the shovel - why everything you know is wrong
978-83-62195-02-2
Agnieszka Sobolewska
MT Biznes
Antropologia mity dezinformacja w mediach
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
978-83-62195-02-2
Agnieszka Sobolewska
Antropologia mity dezinformacja w mediach

Bardzo dobra, dostarcza wielu informacji sprzecznych ze światopoglądem kreowanym przez tv i inne media. Niektórym może otworzy oczy, niektórym potwierdzi to co i tak wiedzą, ale dla wszystkich na pewno będzie ciekawą lekturą.

Niestety tylko poprawna.

Wiele "mitów" jest kompletnie nieprzydatnych. Opinie ratują na szczęście te, które są mało znane i nieintuicyjne, a o których powinno się wiedzieć czy to z biznesowego, edukacyjnego czy konsumenckiego punktu widzenia.

Pozycja poprawna dla osób, które miały słabą styczność z ekonomią i chciałyby poznać dowiedzieć w tej kwestii.

To bardzo konstruktywna opinia wielu faktów zebrana w jednym miejscu. Autor ukazuje jak wygląda świat (zwłaszcza polityka i media) po zdjęciu różowych okularów. Rewelacja, zwłaszcza dla wyborców lewicy i demokratów ;)

Książka doskonała dla tych, którym wydaje się, że wiedzą.

Dyskusje

• Polityka