Pan Samochodzik i Pałac Kultury i Nauki

Okładka książki Pan Samochodzik i Pałac Kultury i Nauki
Jakub Czarny Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Pan Samochodzik (tom 92) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pan Samochodzik (tom 92)
Akapit Press
2007-11-16
2007-11-16
Pan Samochodzik Pałac Kultury i Nauki

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Ta książka jest zła. Nie tak po prostu zła, ona jest zwyczajnie szkodliwa. Jest to tym większe rozczarowanie, że ten autor potrafi pisać (vide "... i Lalka"). Niestety, parafrazując przywoływanego w niej co chwila Sin Tzu "Nie powinien pisać o wojsku ktoś, kto o wojsku kompletnie nic nie wie i kto wojska nie rozumie." Można wymieniać godzinami wszelkie niedoróbki i bzdury umieszczone w tej książce. Z większych "kwiatków" to opis ładowania magazynka (sic!) do rękojeści (sic!) rewolweru (!) Colta 1911 i to jak Paweł w wehikule "czerwonym guzikiem włącza turbosprężarkę" powodując tym spalanie na poziomie 1 bak na 100 km... Jest mnóstwo innych absurdalnych rzeczy, ale wtedy ta recenzja byłaby spoilerem. Zaś to, co autor zrobił z postacią Batury, zasługuje bez dwóch zdań na 15 lat ciężkich robót. Koszmar, po prostu koszmar, który czyta się do końca tylko po to, żeby w końcu ucieszyć się, że się skończył. A na zakończenie zostaniemy uraczeni taką kumulacją absurdu, że postanowiłem szerokim łukiem omijać pozostałe tomy autorstwa tego pana. Mam traumę. Aha, za użycie tego tytułu i zmarnowanie potencjalnie ciekawego tematu tajemnic związanych z "Pajacem" na rzecz czegoś, co z największym trudem może załapałoby się do serii "Harlequin'a" autor powinien się smażyć w piekle, przynajmniej tym pisarskim.

Dodaj cytat z książki Pan Samochodzik i Pałac Kultury i Nauki