Enigma - Klucz do tajemnic Numer 2/Wiosna/2012

Amconex
2012-03-08
2012-03-08
20831900
zjawiska paranormalne Rafał Zaranek Historia Czasopisma popularno-naukowe polskie

Jak się z zapartym tchem oglądało "Z Archiwum X", to później człowiekowi nie drgnie powieka ani ręka, gdy sięga po tego typu czasopismo. Nawet nie wiem, jak określić moje odczucia, co do tego magazynu. Było w nim kilka artykułów, które naprawdę mnie zainteresowały, m.in. ten o piorunie kulistym, zaginionym carewiczu, czy o plemieniu Indian nawołującym o troskę o Ziemię. Dużym rozczarowaniem był artykuł na temat znaczenia tatuaży więziennych. Ale i tak nic nie pobije tych wszystkich artykułów o tajemniczych tajemnicach i zjawiskach paranormalnych. Jestem pełna podziwu dla ich autorów - musieli być prymusami w klasie wodolejstwa. Nie wiedziałam, ze można użyć tylu słów i nie napisać nic konkretnego. I to nagromadzenie pytań retorycznych...Nie ma to jak budowanie nastroju tajemnicy i grozy.
Znam kilku zagorzałych fanów tego czasopisma, więc ktoś, kto uwielbia teorie spiskowe na pewno będzie zachwycony. Ja niestety mogę przewrócić tylko oczyma. Oczywiście, że "jest na ziemi i niebie więcej rzeczy niż się filozofom śniło", ale w kontrowersyjnych tematach wybieram jednak "mędrca szkiełko i oko".

Dodaj cytat z książki Enigma - Klucz do tajemnic Numer 2/Wiosna/2012