Przepisy Mikołajka

2011-11-07
Barbara Grzegorzewska, Magdalena Talar
gotowanie przepisy Mikołajek

Okładka książki Siedem opowieści o Luky Lukeu René Goscinny, Morris
Siedem opowieś... René Goscinny, Morr...
Okładka książki Sznur wisielca i inne historie René Goscinny, Bob de Groot, Lodewijk Lo Hartog Van Banda, Morris, Vicq
Sznur wisielca... René Goscinny, Bob ...
Okładka książki Mikołajek. Pierwsze historie René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Mikołajek. Pie... René Goscinny, Jean...

Lubicie kulinarne eksperymenty?

"Książka kucharska Mikołajka" to absolutnie wymarzony tytuł dla entuzjastów sztuki kulinarnej oraz miłośników sympatycznej serii książek o nieposkromionym chłopcu i jego wiernych kompanach. To gwarancja świetnie spędzonego czasu oraz znakomitej zabawy w królestwie kulinarnych eksperymentów.

W tej wyjątkowej publikacji odkryjemy kulinarne przysmaki zainspirowane postaciami i wydarzeniami z serii. Mamy tu między innymi tort czekoladowy z dodatkowym kawałkiem zarezerwowanym dla Buni, delikatne ciasto z herbatnikami w duchu pana Companiego, pożywną trzypiętrową kanapkę - ulubione danie Alcesta, szalone szaszłyki, idealne na piknik w towarzystwie państwa Blédurt oraz niezawodny placek z truskawkami pieczony z miłością przez mamę Mikołajka.

Autorki zadbały również o istotne detale obejmujące informacje o liczbie osób dla których danie jest przeznaczone, niezbędnych składnikach, odpowiednich naczyniach i praktycznych wskazówkach dzięki którym gotowanie staje się przyjemniejsze.

Struktura publikacji, podzielona na rozdziały odpowiadające różnym kategoriom dań, świadczy o profesjonalnym podejściu do tematu. Znajdziemy tu przepisy na przekąski, dania główne, desery, pomysły na piknik oraz inne smakołyki.

Inspiracja klasycznymi przygodami Mikołajka i jego przyjaciół nadaje publikacji unikalny charakter. To nie tylko zbiór przepisów lecz także narzędzie do rozwijania pasji kulinarnej oraz sposób na unikalne spędzenie czasu z najmłodszymi.

"Książka kucharska Mikołajka" to fantastyczny pomysł na prezent dla wszystkich tych, którzy kochają gotowanie, śmiech i dobrą zabawę w kuchni. Dzięki niej nawet najmłodsi będą mogli poczuć się jak prawdziwi kucharze, gotując z uśmiechem na twarzy i pełnią radości.

Lubicie kulinarne eksperymenty?

W tej wyjątkowej publikacji odkryjemy kulinarne...

Książka z lubianym chłopcem imieniem Mikołajek

Książka z lubianym chłopcem imieniem Mikołajek

Nigdy nie zrealizowałam żadnego z tych przepisów. Do większości potrzebny jest rodzic, a ja właśnie chciałam (kiedy kupiłam tę książkę) zrobić im niespodziankę. Po za tym niektóre przepisy są dobrze znane, część "dań" jest po prostu zwykła, więc wymyślono nietypowy sposób podania (który też nie przypadł do gustu). Jedynie parę pomysłów jest zaskakujących, nietypowych lub ciekawych.
Jakby ktoś jednak chciał pobawić się ze swoim dzieckiem (przygotowując te kilka ciekawych przekąsek) to nie polecam kupować prosto z księgarni, gdzie kosztuje ponad 20 zł, tylko poszukać na wyprzedaży/ w antykwariacie itp.

przeczytałam fragment tej książki i jest super zwłaszcza, że bardzo lubię
gotować wystawiłam już ocenę bo super mi się spodobała ale jak ją przeczytam
ocena pewnie też mi się nie zmieni

przeczytałam fragment tej książki i jest super zwłaszcza, że bardzo lubię

gotować wystawiłam już ocenę bo super mi się spodobała ale jak ją przeczytam

ocena pewnie też mi się nie zmieni

Wyobrażacie sobie Mikołajka w kuchni? Ja sobie wyobrażam, ale domyślam się również jak taka kuchnia po Mikołajkowym pichceniu by wyglądała. Skojarzenie z poligonem jest tu chyba najbardziej odpowiednie.

Mikołajek to jednak zuch- chłopak i żadnego wyzwania się nie boi i, możecie wierzyć lub nie, właśnie wydał swoją książkę kucharską! No bo co w końcu kurczę blade!

Jest to książka z przepisami różnorakimi, podzielona na odpowiednie rozdziały. Znajdziemy tu więc sposoby na bardzo pyszne przekąski (polecam szczególnie szalone szaszłyki!),niesamowicie smaczne dania, fantastyczne desery, śmieszne pomysły na piknik oraz na niesamowite smakołyki.

Każdy przepis opatrzony jest bardzo istotnymi informacjami:
- o ilości kolegów, którzy będą w stanie skonsumować przygotowane według proponowanych proporcji danie,
- składniki spożywcze potrzebne do gotowania tudzież smażenia,
- naczynia, które będą potrzebne do przygotowania potrawy,
- małe rady i uwagi oraz ostrzeżenia,

Jeżeli pichcimy z Mikołajkiem możemy też zapisać własne sugestie, na które nasz mały bohater przygotował nam miejsce przy każdym daniu. A na końcu możemy uzupełnić książkę o nasze propozycje kulinarne.

Książka jest ilustrowana i okraszona cytatami z przygód francuskiego chłopca i jego przyjaciół, przepisy nie są trudne, a i składniki można dostać w każdym osiedlowym sklepie.

Ciekawe, który rozdział najbardziej przypadłby Wam do gustu? Ja nie ukrywam, że jestem łakomczuchem i w pierwszym odruchu sięgnęłam na strony z deserami. Mmmm, ślinka cieknie, zwłaszcza na ciasteczkowe lody, bo „Strasznie śmiesznie robi się te lody: używasz motka do rozbijania ciastek!”, a porcja wystarczy dla sześciu kolegów!

Jest to...

• Chcę kupić