Pinokio

Walt Disney Wydawnictwo: EGMONT AMERICAN LTD. Seria: Disney Egmont AMERICAN LTD. literatura dziecięca
Le Avventure di Pinocchio
Antoni Marianowicz
EGMONT AMERICAN LTD.
Walt Disney Pinokio baśń morał przemiana podróż
Le Avventure di Pinocchio
literatura dziecięca
Antoni Marianowicz
Disney Egmont AMERICAN LTD.
Walt Disney Pinokio baśń morał przemiana podróż

Mądra, ciekawa historia :) Pinokio z niesfornego, kłamiącego pajacyka przeistoczył się w dobrego i szczerego prawdziwego chłopca. Przygody jakie go spotykały były ciekawe (Dyrektor teatru, Lis i Kot, Kraina Zabawek, i Wieloryb).
Pouczająca Baśń :)

Pinocchio

Historia o drewnianym chłopcu i jego ojcu geptto który był stolarzem. Z początku chłopak był bardzo niegrzeczny aż po pewnym czasie chłopcu zaczął rownąć nos...

Zachęcam do przeczytania tej bajki która wcale nie jest młoda.

Książka Pinokio to była moja pierwsza lektura w czwartej klasie i ta książka mi się nie spodobała ponieważ była bardzo nudna i nie realistyczna inne książki jak np. Lew Czarownica i Stara Szafa też są nie realistyczne ale Pinokio był o wiele wiele gorszy i to na tyle dzisiaj. Zchilautowany ;)

Pamiętam tą książkę i jak każdą książkę Disneya znam ją na pamięć :D
Jak wiemy dzięki tej książce możemy się wiele nauczyć , nieważne że to tylko bajka , ale uczy . Mianowicie uczy nas że nie wolno kłamać .

Kiedyś mama ciągle mi ją czytała do snu, bo tylko przy tej ksiazce potrafiłam zapaść w głeboki sen. Nie wyobrażałam sobie dnia bez niej. Kocham bajki Disneya. Są cudowne, niezapomniane i przemyślane, za co wielki +.

W dzieciństwie bardzo lubiłam czytac książeczki Disneya ;)
Podobały mi się i znam je na pamięc ;)
Polecam...!

Gdy ją czytałam , byłam w 4 klasie podstawówki. Książka bardzo mi się podobała , choć znana mi była z animowanych bajek. Pouczająca , i daje do myślenia małym czytelnikom. Podobała mi się postać wróżki :P
Lecz wydaje mi się że nie każdemu dziecku przypadnie do gustu np. moja młodsza siostra uważa że , to kompletne głupoty .

piękna opowieść

• Lektury