Urodziłam się dziewczynką

urodziłam się dziewczynką kobiety kobieta

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Płeć przeklęta

23 Link do recenzji

Niespójne, chaotyczne opowiadania w książce, która miała służyć światłym celom. Niestety, efekt raczej marny. Bo najbardziej poruszyło mnie świadectwo rozhisteryzowanej pisarki z akcentami na wielką obojętność bogatego świata. Bardzo zobojętnieliśmy. A ta książka nie porusza. Szkoda.

"Jednak największa siła jest w ludzkim sercu, w jego odwadze i wytrzymałości."

Kiedyś przeczytałam, że "problem nie jest problemem, jeśli nas nie dotyka". Po przeczytaniu tej książki zastanawiam się, jak to interpretować.
Oczywiście, można całkiem zignorować, bo jesteśmy w Polsce, a Ghana, Dominikana, Brazylia są daleko od nas, więc to co dzieje sie tam, nie dotyczy...

Daje do myślenia.

Na półkach: , , , ,

To przykre. Przykre, że wciąż są miejsca, w których kobieta jest niewiele warta, a jej los jest z góry przesądzony. I choć w naszym kraju nie jest idealnie, to cieszę się, że nie przyszłam na świat w państwach, w których żyją bohaterki tej książki.
Początkowo zastanawiałam się, czy i jak zrecenzować tę książkę. Streszczenie każdej z siedmiu historii wydaję się nie na...

Przygotowałam się na silne emocje, ale i tak nie było łatwo.
Po takiej lekturze szczególnie mocno czuję wdzięczność dla zastępów kobiet, które przez lata wywalczyły mi prawo do własnego zdania i samodecydowania.

"Urodziłam się dziewczynką" to zbiór kilku opowiadań znanych amerykańskich pisarzy, których zadaniem była podróż do najodleglejszych krajów i spotkanie z ludźmi o niewiarygodnych losach. Pomimo że jest to niewielkich rozmiarów książka skłania do refleksji, szokuje i sprawia, że dziękujemy za to, że mieszkamy w tak uprzywilejowanym i nowoczesnym społeczeństwie.
Książka ta...

Odległe kontynenty skrywają wiele tajemnic, o których raczej niechętnie się mówi, ale nie oznacza to, że to, co przeżywają ludzie, a zwłaszcza dzieci z krajów znajdujących się na tych obszarach należy ignorować i nie dopuszczać ich do świadomości.

Książka "Urodziłam się dziewczynką" porusza najwrażliwsze struny człowieczeństwa. Autorzy w swych opowiadaniach przedstawiają...

Gdyby faceci byli słabsi fizycznie od nas, w sensie globalnym, nie było by takich historii :(((

Na półkach: , , , ,

Szczerze to nawet nie wiem w jakie słowa mam ubrać może wrażenia po przeczytaniu tej książki.
Nie wiem również a może nie zrozumiałam jak był cel niektórych opowiadań. Siedem opowiadań a tylko jedno no dobra może dwa, które uważam za warte przeczytania.
Dla mnie - jedno z największych rozczarowań ostatnich miesięcy.

Moim zdaniem książka jest słaba, opowiadania prezentują różny poziom (zwykle słaby) mnie zaciekawiły tylko trzy, o Ugandzie, Brazylii i Dominikanie.

• 2012
  • Chcę w prezencie