Diabelskie nasienie

Frances Reilly Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Linia życia literatura faktu
Suffer the Little Children
Zofia Kunert
Wydawnictwo Naukowe PWN
Belfast Irlandia Północna Ulster przemoc sierociniec trauma wspomnienia zakonnice
Suffer the Little Children
literatura faktu
Zofia Kunert
Linia życia

Książka zostawiła mocny ślad w moim sercu. Nie da się jej zapomnieć. Warto przeczytać.

Autorka prostym językiem opisuje okres dzieciństwa oraz dorastania, który spędziła w klasztorze, oddana przez matkę w wieku 2 lat, pod "opieką" sióstr zakonnych. Jest to wstrząsająca relacja ofiary, która przez lata, wraz z innymi dziewczynkami, żyła w miejscu opuszczonym przez boga, choć z założenia poświęconym właśnie jemu i prowadzonym przez osoby, które powinny stanowić...

koszmar z dzieciństwa i czasów młodzieńczych przedstawiony przez Frances Reilly z pobytu u sióstr zakonnych. Ku przestrodze dla tych co spoglądają bezkrytycznie na kościół katolicki.
W książce jest przedstawione miedzy innymi indoktrynacja religijna dzieci, ich wykorzystywanie przez siostry zakonne oraz wykorzystywanie seksualne dzieci przez dorosłych (przez członków...

Nie wiem jak parszywemu bogu służyły Siostry Zakonne z tej książki, Siostra Bernadetta z Zabrza, ksiądz Gil czy biskup Wesołowski, ale jedno wiem na pewno... NIE CHCE MIEĆ Z NIM NIC WSPÓLNEGO!!!

Ilość gwiazdek w przypadku tej książki odzwierciedla, moim zdaniem, stan emocji obecnych podczas czytania.Jest to po prostu relacja ofiary przyklasztornego sierocińca, który to prowadziły zakonnice UBOGIE SIOSTRY Z NAZARETU(!).
W wielkim skrócie stwierdzam, że sam Stephen King mógłby czerpać z pomysłowości siostrzyczek pisząc swoje horrory.
Makabryczna.

Frances Reilly miała zaledwie dwa latka gdy matka nie uprzedzając o niczym podrzuciła Ją i jej dwie siostrzyczki do zakonu ubogich sióstr z Nazaretu. W zakonie dziewczynka przeżywa niewyobrażalne krzywdy, jest maltretowana, poniżana do granic możliwości. Czytając książkę wiele razy musiałam przerwać gdyż nerwy sprawiały że nie byłam w stanie kontynuować. Opowiadanie jest...

Słuchając takich historii, coś skręca się w żołądku, a dłoń sama zaciska się w pięść. Człowiek podświadomie oczekuje od zakonów religijnych, wyższych standardów, większej empatii i zasad moralnych, niż w placówkach publicznych, a jednak często bywa odwrotnie.
Cóż, moim zdaniem do takich wypaczeń/dewiacji - doprowadza struktura hierarchiczna jaka panuje w zakonach...

"Diabelskie nasienie" to koszmarne wspomnienia z pobytu w sierocińcu u katolickich sióstr zakonnych w Irlandii. Książka szokuje, wstrząsa, w kilku miejscach wydaje się być wprost niewiarygodna. Trudno uwierzyć do jakiego okrucieństwa zdolne były zakonnice. Warto zapoznać się z tą pozycją, ale nie jest to lektura przyjemna.

Książka autobiograficzna, historia sióstr oddanych do sierocińca.
Wstrząsająca....dająca do myślenia.
Polecam.