Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2261
Dyskusji
1056060
Czytelników
Kategoria
Należysz

Jakim magiem zostaniesz? – wygraj książkę „Szklany Mag”.

LubimyCzytać
utworzył 15.10.2020 o 09:51

Drugi tom serii pełnej magii – kontynuacja „Papierowego maga” Charlie Holmberg. „Nie trzeba być w posiadaniu mrocznej magii, aby robić mroczne rzeczy”. Minęło zaledwie kilka miesięcy, od kiedy Ceony Twill zwróciła mistrzowi jego serce, przy okazji oddając mu swoje. Emery Thane zachowuje się jednak tak, jakby nic się nie stało, a uzyskanie przez dziewczynę tytułu Składacza, czyli papierowego maga, było najważniejszą rzeczą na świecie! Chociaż Lira, niebezpieczna Wycinaczka władająca zakazaną magią krwi, została unieszkodliwiona, to na wolności wciąż grasują jej współmagowie. Grath Cobalt jest równie groźny i o wiele bardziej przebiegły. Na celowniku ma Ceony i jej mały sekret. Kiedy rodzina i przyjaciele dziewczyny znajdują się w niebezpieczeństwie, młoda adeptka magii papieru nie może siedzieć bezczynnie i czekać, aż inni Magowie podejmą jakieś kroki. Wie, że Wycinacze nie mają serca i – bardziej niż chętnie – pozbywają go innych. Przyszła pora na walkę i Ceony zrobi wszystko, aby ocalić tych, których kocha.

Magia papieru, szkła, metalu, musicie przyznać, że młodzi adepci mają w czym wybierać jeśli chodzi o kierunek swoich nauk. A jeśli wy również moglibyście wybrać dziedzinę magii? Zdecydowalibyście się na którąś z nich? A może postawilibyście na coś zupełnie innego?Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Szklany Mag - Jacek Skowroński
Szklany Mag

Autor : Charlie N. Holmberg

Drugi tom serii pełnej magii – kontynuacja „Papierowego maga” Charlie Holmberg „Nie trzeba być w posiadaniu mrocznej magii, aby robić mroczne rzeczy”. Minęło zaledwie kilka miesięcy, od kiedy Ceony Twill zwróciła mistrzowi jego serce, przy okazji oddając mu swoje. Emery Thane zachowuje się jednak tak, jakby nic się nie stało, a uzyskanie przez dziewczynę tytułu Składacza, czyli papierowego maga, było najważniejszą rzeczą na świecie! Chociaż Lira, niebezpieczna Wycinaczka władająca zakazaną magią krwi, została unieszkodliwiona, to na wolności wciąż grasują jej współmagowie. Grath Cobalt jest równie groźny i o wiele bardziej przebiegły. Na celowniku ma Ceony i jej mały sekret. Kiedy rodzina i przyjaciele dziewczyny znajdują się w niebezpieczeństwie, młoda adeptka magii papieru nie może siedzieć bezczynnie i czekać, aż inni Magowie podejmą jakieś kroki. Wie, że Wycinacze nie mają serca i – bardziej niż chętnie – pozbywają go innych. Przyszła pora na walkę i Ceony zrobi wszystko, aby ocalić tych, których kocha.

Regulamin
  • Konkurs trwa 15 - 21 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Kobiecemu. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [35]

Sortuj:
3372
263
18.10.2020 17:56

Cokolwiek, co pozwoliłoby mi panować nad roślinnością. Zapewniłoby to niewyczerpalny zapas jedzenia, a i sporo rzeczy/pierdół robi się z roślin. Kiedy byłabym głodna wystarczyłoby "pstryknąć palcami" i wyrósłby brokuł czy marchew. Atak zwierzęcia? Pstryk i pnącza owijają się wokół zwierzaka.


92
0
18.10.2020 20:26

Gdybym miała możliwość wybrałabym dla siebie magię, która pozwoliłaby mi poznać (również wizualnie) prawdziwą historią naszego świata od początków powstania naszej planety Ziemi aż po dzisiejszy dzień. Ponadto cudownie byłoby gdyby mogła tę magię stopniowo poszerzać i odwiedzać dzięki niej inne zakątki wszechświata żeby w końcu dojść do puntu w którym posiądę wiedzę o całym...

więcej

7
2
18.10.2020 20:48

Przeciwieństwa fascynowały go od młodości, dlatego w dziedzinie magii kierował się w nietypowe strony. Wpierw błąkał się, mylił i ostatecznie kończył z czymś nieużytecznym. To zmieniło się, gdy trafił na martwy minerał, który się poruszał. Zachwyciło go to niesamowicie. Niby metal, jednak mienił się kolorami i poruszał. Piękny a jednocześnie zabójczy, hipnotyzował ruchem...

więcej

909
177
19.10.2020 13:43

Najchętniej zostałbym nekromantą. Nawet w grach komputerowych, w które grałem już wieki temu, wybierałem tę profesję. Dlaczego? Zawsze można było się zabawić w Boga, i wskrzeszać zmarłych, lub przywracać zdrowie. Wskrzeszanie moim zdaniem może być najbardziej pożądaną supermocą, gdyż tak wielu wielkich ludzi odchodzi za wcześnie...


1092
181
19.10.2020 19:38

Władaliśmy magią stworzenia.
Z gliny, ziemi, czy samego piasku formowałam małe karzełki, które często towarzyszyły nam w zabawie. Wszyscy w Królestwie potrafili stworzyć żywiołaka, by pomagał w pracach w gospodarstwie. Nasza magia, była magią użyteczną.
Tego dnia miałam się przekonać, jak wszyscy bardzo się mylą.
Strach parzył moje gardło i odbierał dech. Utworzyłam...

więcej

39
0
19.10.2020 23:35

A może jest dziedzina, która łączy wszystkie pozostałe. Wszystko siedzi w naszej głowie. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Magia umysłu to jest to! Wszystko o czym pomyślimy dzieje się tu i teraz. Jeśli mamy kontrolę nad własnym umysłem, mamy kontrolę nad wszystkim.
-Nie byłbym tego taki pewien- odpowiedziało serce..


465
22
20.10.2020 07:49

Jako młody adept wybrałabym się na magię ilustracji. Miałabym wtedy moc nadawania barw słowom oraz na swój sposób interpretowania wyglądu postaci, które zamieszkują w księgach. Ponadto mogłabym sama z czasem tworzyć nowe historie oparte jedynie na grafice. Moje dzieła na początku nie przedstawiałyby niczego konkretnego, a przy dodaniu szczypty magii - nabierałyby kształtów....

więcej

82
19
20.10.2020 10:06

W świecie magii doskonale sprawdziłabym się w nauce przewidywania przyszłości. Sądzę, że jest to bohaterska umiejętność. Wiele z sytuacji, wypadków, zagrożeń i niesprawiedliwych śmierci, mogłyby zostać powstrzymane, gdybyśmy tylko wiedzieli co się wydarzy. Z miłą chęcią zostałabym damskim zamiennikiem Robin Hooda.


484
45
20.10.2020 12:36

Gdybym mogła wybierać dziedzinę w której mogę szkolić moje czarodziejskie umiejętności byłaby to magia roślin. Mam spore predyspozycje na botanicznego maga. W moim ogrodzie już rosną rośliny zarówno lecznicze jak i trujące, pięknie kwitnące róże i tajemnicze bluszcze. W domu w każdym miejscu wciśnięta jest doniczka z jakąś rośliną - mniej lub bardziej ozdobną. Uwielbiam...

więcej

357
61
20.10.2020 13:27

Jakim magiem zostanę - hmm... Największym!
Dla mnie magia jest czymś, co nie ma żadnych ograniczeń i nie powinna ich mieć. Dlatego nie wybrałabym jednego rodzaju magii - czy też bycia magiem kontrolującym jeden żywioł, czy używającym tylko jednego rodzaju magii. Co więcej zabawa różdżką też nie byłaby dla mnie. Czerpałabym magię ze świata i nadawałabym jej taką postać,...

więcej

Reklama
zgłoś błąd