forum Oficjalne Konkursy

A jaki skarb wy chcielibyście odnaleźć? – wygraj książkę „Kwestia ceny”.

LubimyCzytać
utworzył 19.06.2020 o 15:17

Początek XX wieku. Sztorm. Benedykt Czerski żegna się z życiem. Przeklina patriotyczne uniesienia, które kilka dekad wcześniej doprowadziły do jego zesłania na Daleki Wschód, a teraz kazały mu wracać do ojczyzny. Czerski wraca jednak nie jako więzień, lecz jako wielki uczony, badacz dalekich plemion Syberii. Obsesyjnie pilnując skrzyń, zawierających bezcenne zabytki tajemniczego ludu Ajnów. Początek XXI wieku. Bogdan Smuga, chłodny naukowiec i wyznawca religii rozumu, wierzy, że wśród zbiorów Czerskiego kryje się prawdziwy skarb, mogący odmienić przyszłość ludzkości. Jego wysiłki nie przynoszą rezultatu. Decyduje się na desperacki krok. Zofia Lorentz, słynna historyczka sztuki i poszukiwaczka zaginionych arcydzieł, mierzy się ze stopniowym zanikiem pamięci męża. Gdy Smuga proponuje jej udział w odnalezieniu zbiorów, przywiezionych przez Czerskiego z Syberii – podkreślając, że kwestia ceny nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia – przyjmuje zlecenie. Tak zaczyna się niezwykła wyprawa, która zaprowadzi bohaterów między innymi na rosyjską Wyspę Przeklętą, do Paryża i na statek-widmo. Ich przygody okażą się decydujące dla dalszych losów cywilizacji. I jak to u Miłoszewskiego, wszystko okaże się nie tym, czym zdawało się na pierwszy i drugi rzut oka.

Benedykt Czerski ze swojego zesłania wracał ze skrzynią, w której przechowywał bezcenne zabytki ludu Ajnów. A gdybyście wy chcieli wyruszyć na tajemniczą wyprawę po artefakty, to co dokładnie chcielibyście znaleźć? Złoty posążek z El Dorado? Maskę z Atlantydy?Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Kwestia ceny - Jacek Skowroński
Kwestia ceny

Autor : Zygmunt Miłoszewski

Brawurowa, błyskotliwa, poruszająca i pełna akcji nowa powieść jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy. „Kwestia ceny” to thriller przygodowy na nowe czasy. Początek XX wieku. Sztorm. Benedykt Czerski żegna się z życiem. Przeklina patriotyczne uniesienia, które kilka dekad wcześniej doprowadziły do jego zesłania na Daleki Wschód, a teraz kazały mu wracać do ojczyzny. Czerski wraca jednak nie jako więzień, lecz jako wielki uczony, badacz dalekich plemion Syberii. Obsesyjnie pilnując skrzyń, zawierających bezcenne zabytki tajemniczego ludu Ajnów. Początek XXI wieku. Bogdan Smuga, chłodny naukowiec i wyznawca religii rozumu, wierzy, że wśród zbiorów Czerskiego kryje się prawdziwy skarb, mogący odmienić przyszłość ludzkości. Jego wysiłki nie przynoszą rezultatu. Decyduje się na desperacki krok. Zofia Lorentz, słynna historyczka sztuki i poszukiwaczka zaginionych arcydzieł, mierzy się ze stopniowym zanikiem pamięci męża. Gdy Smuga proponuje jej udział w odnalezieniu zbiorów, przywiezionych przez Czerskiego z Syberii – podkreślając, że kwestia ceny nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia – przyjmuje zlecenie. Tak zaczyna się niezwykła wyprawa, która zaprowadzi bohaterów między innymi na rosyjską Wyspę Przeklętą, do Paryża i na statek-widmo. Ich przygody okażą się decydujące dla dalszych losów cywilizacji. I jak to u Miłoszewskiego, wszystko okaże się nie tym, czym zdawało się na pierwszy i drugi rzut oka. „Kwestia ceny” to zuchwały, niepozostawiający nikogo obojętnym thriller o naszych największych marzeniach i o cenie, jaką jesteśmy gotowi zapłacić za spełnienie tych pragnień. O nauce, o religii, głodzie wiedzy, genie ryzyka, roli wspomnień i o wielkiej przygodzie ludzkości. Która być może właśnie dobiega końca.

Regulamin
  • Konkurs trwa 19 - 25 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - ______________. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [44]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 19.06.2020 15:17
Administrator

Kwestia ceny

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Kwestia ceny
annkuczyta 19.06.2020 21:07
Czytelniczka

Osobiście chciałabym znaleźć zegar, który zabierałby mnie w przeszłość. Dzięki temu mogłabym wracać do pięknych chwil, ważnych momentów i osób, których już z nami nie ma.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
ReaderX 19.06.2020 22:00
Czytelnik

Ahoj przygodo!

Pora ruszać statkiem w dal!
Trzeba poczuć dotyk fal!

Maszty stawiać, ryby łowić.
Nad mapami wciąż się głowić.

A kurs? Jasny - Karaiby.
Tam są skarby, są ruiny.

Sztormy głośne, bitwy morskie.
Bierz rekina na zakąskę!

Noce gwiazdą rozświetlone.
Skrzynie skarbów są wyśnione.

Płynąć sobie galeonem...
na wysepki wciąż zielone.

Mapy, mapy i łopaty!
Dalej na...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
poetyczna 20.06.2020 00:42
Czytelniczka

Nie przegapiłabym okazji, by wyruszyć na wyprawę po księgę zawierającą kod do Manuskryptu Wojnicza. Manuskrypt, stanowiący tajemnicę od setek lat, zarówno co do swej treści jak i języka, w którym został napisany, niezmiernie mnie fascynuje. Tym bardziej, że nawet nowoczesne komputery o ogromnej mocy obliczeniowej wyposażone w skomplikowane programy do łamania szyfrów jak...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Agnieszka 20.06.2020 15:17
Czytelniczka

Myślę,że największą frajdę sprawiłoby mi odnalezienie skarbów,które pochodzą z rejonów,do których bardzo lubię jeździć,wypoczywać tam i zwiedzać różne zakątki,a mianowicie chodzi o Kotlinę Kłodzką i okolice.W pierwszej kolejności chciałabym odnaleźć Bursztynową Komnatę. Przecież ona istniała i gdzieś jest! Drugi skarb,który istniał lub nie (tego nie wiemy na pewno) to Złoty...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Renialubiczytać 20.06.2020 15:52
Czytelniczka

Każdy człowiek w sercu nosi jakieś ukryte przed światem pragnienia i marzenia. Idąc przez życie stara się je spełnić. Niestety jak to w życiu nie zawsze się to udaje. Ach gdyby tak odnaleźć cudowną lampę Alladyna do spełniania marzeń.... Tak, chciałabym taką lampę i Dżina, który miałby lekarstwo na największe bolączki naszego współczesnego świata. Chciałabym, by zażegnał...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
konto usunięte
20.06.2020 21:16
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

eMeLka 20.06.2020 22:08
Czytelniczka

W autobiografii Theodor Kröger Syberia. Moje miejsce na ziemi można znaleźć notatki dotyczące nieużytkowanej miejscowości oraz wskazówki jak się tam dostać. To nie jest takie proste, ponieważ to miejsce jest otoczone ze wszystkich stron bagnami. Główny bohater i jego...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Bury 21.06.2020 12:36
Czytelnik

W każdej dobrej książce tak jak i w życiu nie chodzi o skarby, a o przebytą drogę. Nowe doświadczenia, sens życia, prawdziwą miłość. Dlatego chciałbym znaleźć skrzynię diamentów. Zdecydowanie łatwiej by mi się rozmyślało nad sensem życia i podróży podczas popijania szarpana w jacuzzi, w mojej nowej willi.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Joanna82 21.06.2020 14:46
Czytelniczka

Chciałabym odnaleźć Bursztynową Komnatę lub Arkę Noego. Jedno wyklucza drugie. Myślę że może być ciężko dlatego zadowoliłabym się mniejszym skarbem i bardziej lokalnie jako że podróże dalekie są zawieszone. Może to być chińska waza ukryta na strychu warta miliony lub średniowieczny miecz słynnego króla. Te skarby bym sprzedała prywatnemu kolekcjonerowi z umową że muszą je...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd