forum Oficjalne Konkursy

Motywy z przymrużeniem oka - wygraj cykl książek „Ostatnie".

LubimyCzytać
utworzył 02.10.2018 o 15:01

Motywy z przymrużeniem oka - wygraj cykl książek „Ostatnie".

„Ostatni portret Melanii”

Artysta malarz Igor Żurek i księgowa Melania Łucka tworzą szczęśliwą parę. W pewien sierpniowy poranek Igor budzi się i spostrzega, że Melania zniknęła. Rozpoczyna poszukiwania, które stopniowo ujawniają drugie dno ich związku. W zwariowanej podróży Żurkowi towarzyszy Nikola Napiecek, miłośniczka różowych skuterów i kolczyków w nosie. Bohaterką książki jest również słynna pisarka Sandra Sauer. Wielbicielkami jej powieści są Melania i Nikola. Dla Igora zaś fenomen poczytnej autorki jest równie niezrozumiały jak zniknięcie Melanii.
 

„Ostatni romans Kornelii”

Kornelia Kłosowska, autorka książki o Melanii Łuckiej, zostaje zwolniona z pracy przy serialu Gorzkie serca. Żona pewnego posła bowiem dopatruje się podobieństwa między jednym z bohaterów książki a swoim mężem i planuje pozwać autorkę. Jedynym wyjściem w tej sytuacji jest napisanie powieści, w której małżeństwo posła zostanie ukazane w lepszym świetle. Pozbawiona źródła dochodów Kornelia wraca do rodzinnego Miłowa. Tam spotyka swą licealną miłość…
 

„Ostatnia obsesja Natalii”

Natalia Nancewicz, nauczycielka kreatywnego pisania, autorka „Ostatniego portretu Melanii” i „Ostatniego romansu Kornelii”, marzy o komercyjnym sukcesie. Pewnego dnia otrzymuje zaskakującą propozycję od poczytnego pisarza Doriana Habdanka. Wkrótce okaże się, że oboje skrywają kilka zawodowych i życiowych tajemnic. Kolejne zwroty akcji zaś ujawnią skomplikowane sieci powiązań między bohaterami i zdemaskują ich sekrety.



 

Każda część cyklu „Ostatnie” to zabawa konwencjami. Pierwsza bawi się stereotypowymi motywami „książek kobiecych”, druga – literaturą obyczajową, a ostatni tom z przymrużeniem oka sięga po elementy romansu i thrillera. Jakie stereotypowe elementy literatury gatunkowej należą do Waszych ulubionych i dlaczego? Policjanci z bagażem trudnych doświadczeń i nałogami? A może miłość, która przezwycięża wszystkie przeciwności?
 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy trzech najciekawszych tekstów otrzymają cykl książek „Ostatnie" wydawnictwa Rebis: „Ostatni portret Melanii”, „Ostatni romans Kornelii”, „Ostatnia obsesja Natalii” .

Regulamin
  • Konkurs trwa od 2 października do 9 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Rebis. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 

odpowiedzi [66]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
bujakova_czyta 04.10.2018 08:50
Czytelniczka

Moim ulubionym stereotypem książkowym jest zwykła, niczym nie wyróżniająca się dziewczyna, w dodatku fajtłapa, outsider i życiowy nieudacznik, której uczniowie w szkole przypinają na plecach karteczkę z czułym "kick me" i której jedynymi przyjaciółmi są odrzuceni przez szkolną społeczność dziwacy typu: gej z niebieskimi włosami, otyła albinoska lub dziewczyna bardziej...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Moli 03.10.2018 23:16
Czytelniczka

Długo zastanawiałam się nad tym zagadnieniem. Szara myszka i badboy? Nie, początkowo podobało mi się, ale teraz już nie. Szara myszka i cudownie przystojny mężczyzna z ogromnym bogactwem? Nie, to tylko przez chwilę było ciekawe, później zaczęło nudzić.
Fantastyka? Nie.
Kryminał? Nie.
Historyczne? Nie.
Horror...! Nie.
W takim razie co? Nagle mnie olśniło: książki z motywem...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Edyta 03.10.2018 21:44
Czytelniczka

Ciężko mi określić, który stereotypowy motyw jest moim ulubionym. Uwielbiam horrory o nawiedzonych domach, opętaniach. Bardzo lubię serie fantasy, gdzie często jest miłosny trójkąt: ten dobry - ona - ten zły. I zawsze czekam kiedy ona wybierze tego złego. A swoją drogą dlaczego nie ma trójkąta typu: ta dobra - on - ta zła. Chociaż może jest a ja jeszcze nie trafiłam na taką...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
konto usunięte
03.10.2018 20:06
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

kulturalna_nina 03.10.2018 19:24
Czytelnik

Mój ulubiony stereotypem gatunkowym literatury jest mężczyzna w powieściach kryminalnych tudzież thrillerach, który jest cyniczny, wyrachowany, posiada swoje nałogi, w tym kobiety, ale jest najlepszy w swoim fachu. Przez nieszablonowe postrzeganie świata. Podobno im człowiek więcej przeklina, tym jest bardziej inteligentny. Jego wada jest jednocześnie zaletą. Głosy ustają,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Jędrek 03.10.2018 18:21
Bibliotekarz

„Ostatnia przyszłość”
Uwielbiam bawić się konwencją science-fiction. Jednym z utartych jej schematów jest przedstawienie nam ludzkości zmienionej przez genialny wynalazek, który pozwolił ludziom żyć lepiej, wygodniej czy bezpieczniej.
Jednak pewnego sądnego dnia ten nowy sposób życia ulega gwałtownemu zachwianiu. Coś powoduje, że wynalazek zamiast zalet ukazuje swoje wady i...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
fantastyczna 03.10.2018 15:53
Czytelniczka

Moje top ulubionych stereotypowych motywów w książkach:
Miejsce 3 - Kiedy czarny charakter robi coś dobrego, żeby coś udowodnić.
Miejsce 2 - Trójkąt miłosny, który nie ma definitywnego końca.
Miejsce 1 - Ból samotności po rozstaniu/stracie drugiej połówki (Niby takie smutne, ale im więcej łez wyciska tym bliższy staje się bohater/ka).

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Danca 03.10.2018 13:34
Czytelniczka

"Pokażcie mi zdrowego psychicznie człowieka, a go wyleczę". To słowa, które idealnie opisują mój ulubiony element w literaturze. Chodzi mi oczywiście o szpital psychiatryczny.Bo czy znajdzie się ktoś kto nie kocha "lotu nad kukułczym gniazdem" lub "Weronika postanawia umrzeć"? Co do tego, że jest to mój ulubiony element nie mam wątpliwości, ale odpowiedzieć na pytanie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LadyDot Szyszka 03.10.2018 11:09
Czytelniczka

Ulubiony stereotyp, na podstawie którego powstało wiele książek i filmów - sierota z biednej dzielnicy, czy osoba z patologicznej rodziny, która mimo przeciwności losu wyrywa się ze swojego piekła i osiąga sukces. Historia piękna, chciałoby się wierzyć, że taki los czeka każdego, ale rzeczywistość jest o wiele bardziej brutalna.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Sylwia 03.10.2018 10:52
Czytelniczka

Moim ulubionym stereotypem w książkach kryminalnych jest seryjny, psychopatyczny morderca, który zabijając, pozostawia wskazówki dla konkretnego detektywa.

Uwielbiam ten nacisk psychiczny, pośredni kontakt między mordercą, który zdaje się wiedzieć wszystko o detektywie, którego "prześladuje", oraz walkę samego detektywa ze zbrodniarzem; to, jak dzięki wskazówkom powoli...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej