forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Buty spadły mi z wrażenia! Podpisano, Kot - wygraj książkę "Babcocha".

LubimyCzytać
utworzył 20.04.2018 o 14:07

Dobrotliwa czarownica, odmieniająca życie mieszkańców Grajdołka. Babcocha potrafi wszystko: cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty, a siebie – w muchę. Dzięki niej Bernadetta – dziewczynka z warkoczami – podróżuje na chmurze, dostaje królika z czekolady i znajduje kogoś, kogo chciała znaleźć. Zmieniają się też inni mieszkańcy Grajdołka – sołtys, młynarz czy sprzedawca, ale także zwierzęta i Orzechowe Licho. Najwięcej przygód z Babcochą przeżywa Bernadetta, bo to ona jej najbardziej potrzebuje. Każdemu, niezależnie od tego czy ma 6 czy 106 lat, przyda się porcja jej czarów. Choćby taka, jaka mieści się w zielonym szkiełku.

Wiedzieliście, że sama Baba Jaga i macocha Śnieżki rekomendują „Babcochę”? Wcielcie się w ulubioną postać z książki dla dzieci i napiszcie w jej imieniu kilka zdań, w których polecicie historyjki o czarownicy z Grajdołka. W czasie lektury „Babcochy” kotu ponoć buty spadły z wrażenia!

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Babcocha - Jacek Skowroński
Babcocha

Autorzy: Daniel de Latour, Justyna Bednarek

Książka utytułowanego duetu Justyny Bednarek i ilustratora Daniela de Latoura to pięćdziesiąt cztery historyjki, w których główną rolę gra dobrotliwa czarownica, odmieniająca życie mieszkańców Grajdołka. Babcocha potrafi wszystko: cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty, a siebie – w muchę. Dzięki niej Bernadetta – dziewczynka z warkoczami – podróżuje na chmurze, dostaje królika z czekolady i znajduje kogoś, kogo chciała znaleźć. Zmieniają się też inni mieszkańcy Grajdołka – sołtys, młynarz czy sprzedawca, ale także zwierzęta i Orzechowe Licho. Najwięcej przygód z Babcochą przeżywa Bernadetta, bo to ona jej najbardziej potrzebuje. Ale skutki jej czarów odczuwają wszyscy mieszkańcy wioski, którzy przekonują się, że nie warto utyskiwać i oszukiwać, a trzeba cieszyć się tym, co się ma. Jeśli polubiliście „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz „Pięć sprytnych kun”, na pewno powinniście poznać „Babcochę” – choć nie jest podobna do swoich poprzedniczek. Każdemu, niezależnie od tego czy ma 6 czy 106 lat, przyda się porcja jej czarów. Choćby taka, jaka mieści się w zielonym szkiełku. Przez to małe szkiełko można czasem zobaczyć wielkie szczęście. Od czasów „Jasia i Małgosi” nic nie było tak smakowite. Baba Jaga Z Babcochą byłbym gotów wypić bruderszaft! Kot Behemot Lustereczko powiedziało mi dziś, że Babcocha jest piękniejsza. I ja się z tym zgadzam! Zła Królowa (macocha Śnieżki)

Regulamin
  • Konkurs trwa od 20 kwietnia do 29 kwietnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Poradnia K.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [33]

Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 20.04.2018 14:07
Administrator

Babcocha

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Babcocha
Mystery 23.04.2018 11:26
Czytelniczka

A któż to pomógł mi znaleźć zagubiony pantofelek? Kto pomógł wyrwać się z domu pełnego zawiści? Odpowiedź jest oczywista: Babcocha!
Dzięki niej uwierzyłam w lepsze jutro, razem z nią marzyłam o dalekich podróżach i dzięki jej magicznym zaklęciom jestem wciąż uśmiechnięta.
Nie wahajcie się ani chwili - wejdźcie do świata Babcochy i przekonajcie się,że ludzka wyobraźnia nie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Skorpion 23.04.2018 13:20
Czytelnik

Smerfny Las, dnia 33

Moje drogie, małe, niebieskie Smerfy i Smerfiątka!!

Smerfuję do Was ten list, ponieważ pilnie musiałem udać się do olbrzyma Gustawa, który mieszka za siedmioma lasami. Nie będzie mnie przez kilka dni, ale nie martwcie się. Dzisiaj wieczorem odwiedzi Was Babcocha, która we wszystkim Wam pomoże. To dobra czarownica, dlatego pozwoliłem...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
NocnyStolik 23.04.2018 13:21
Czytelnik

Ech, Babcocha... moja największa konkurencja wśród uczniów doktora Paj-Chi-Wo, ale i największa przyjaciółka. Z wielką czułością patrzę na furtkę w murze okalającym Akademię, która prowadzi do jej domu. Ale zastać ją tam - cóż za cud by to był! Ma jeszcze większą żyłkę do podróży ode mnie. Nie twierdzę, że przeżywa ciekawsze przygody, ale z ogromnymi wypiekami na twarzy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Anne_Joy 23.04.2018 15:56
Czytelniczka

Kochani Moi!

Jeśli chcecie, by Wasze życie odmieniło się tak samo, jak życie mieszkańców Grajdołka, koniecznie zajrzyjcie na karty „Babcochy”. I chociaż jestem tylko Misiem o Bardzo Małym Rozumku, coś tam jednak o życiu wiem. Moje życie odmienił mój ukochany Krzyś i wszyscy Przyjaciele ze Stumilowego Lasu. Dlatego im także poleciłem „Babcochę”. Tygrysek tak się rozbrykał...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Weronika PtyśMiętowy 23.04.2018 20:28
Czytelniczka

Ten świat zaskakuje mnie każdego dnia! Odkryłem, że poza mną istnieją też inne DZIWNE ZWIERZĘTA, a niektóre żyją zaledwie jeden dzień, jak Jętki. I wiem, że nie muszę wyruszać dookoła świata żeby odkrywać SENS ŻYCIA. Wszystko to czego potrzebuję mam w zasięgu zmysłów i... dzięki przyjaźni z nią, czyli Orzesznicą. I gdy mi smutno, wiem, że ona mnie zawsze rozbawi! Przebierze...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
neskolena 24.04.2018 13:12
Czytelniczka

Dzisiaj dostałem od mamy nową książkę do czytania. Mama dobrze wie co lubię, dlatego byłem przekonany, że będą to nowe historyjki o kowbojach albo Indianach. Mama jednak miała jakiś podejrzany uśmiech! Wręczyła mi książkę o tytule Babcocha i uciekła do kuchni gotować obiad. Na początku byłem załamany. Od kiedy to chłopcy czytają o jakiś czarownicach? Rzuciłem książkę w kąt...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Aguniolek 24.04.2018 17:38
Czytelniczka

Nazywam się Czerwony Kapturek i mieszkam w bajkowym Grajdołku.Wszyscy tak na mnie mówią,gdyż nie rozstaję się z moim ulubionym czerwonym płaszczykiem z kapturem.Mam też kochającą Babcię,na którą mieszkańcy pieszczotliwie wołają „Babcocha”,a to dlatego, że ma wielkie serce i nigdy nie odmówiła nikomu pomocy.Ma też ogromną wiedzę medyczną i tajemną.Raz nawet przechytrzyła...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Łosia 24.04.2018 19:21
Bibliotekarka

Babcocha jest smerfastyczna!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Karolina_B 24.04.2018 19:54
Czytelnik

Pamiętacie czarownicę, do której trafiliśmy błądząc w lesie ? Ile strachu najedliśmy się myśląc, że niebawem zostaniemy przez nią pożarci ? Jej z pozoru cudowny domek zbudowany z łakoci ? Po tej przygodzie unikaliśmy jak ognia spotkania z jakąkolwiek czarownicą, a na samą myśl że mielibyśmy spędzić z nią czas chowaliśmy się pod łóżko.
Wszystko zmieniło się kiedy nasz tata...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd