Najnowsze artykuły
- ArtykułyCosy crime, czyli kryminał kocykowy: 7 książek o bezkrwawych zbrodniachAnna Sierant58
- ArtykułyCzytamy w weekend. 11 października 2024LubimyCzytać416
- ArtykułyNoc Bibliotek już dzisiaj! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających!LubimyCzytać2
- Artykuły„Co porusza martwych” – weź udział w quizie i wygraj pakiet książekLubimyCzytać43
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Sophie Boizard
2
6,5/10
Pisze książki: filozofia, etyka
Urodzona: 01.01.1974
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,5/10średnia ocena książek autora
16 przeczytało książki autora
16 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Mędrcy do dzieci Sophie Boizard
6,2
Co oznacza mądrość? Dla każdego będzie oznaczała coś innego. Czy to ten, który posiada dużą wiedzę czy ten co ma doświadczenie życiowe? Kto to mędrzec? Czy istnieją w dzisiejszym świecie? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w najnowszej książce wydawnictwa Muchomor „Mędrcy do dzieci”.
Książka podzielona jest na 5 głównych rozdziałów, dotyczących przyjaźni i braterstwa, życia w pokoju czy poznania siebie i świata. Moim zdaniem przeznaczona dla starszych dzieci szkolnych.
Główni bohaterowie to Klara i Leon, uczniowie piątej klasy, którzy odwiedzają swojego nauczyciela francuskiego i zadają mu ważne pytania, dotyczące przyjaźni czy szacunku do siebie i innych. Tak nauczyciel wprowadza ich w świat mędrców tego świata.
40 ważnych cytatów, które ludzkość słyszała, ale czy zastanowiła się nad nimi? Ghandi, Matka Teresa, Martin Luther King, Sokrates. Mędrcy świata tłumaczący dzieciom jak żyć i postępować.
Przy omawianiu postaci Dalajlamy wspomniano o przyjaźni i braterstwie.
„Za każdym razem, gdy spotykam ludzi z różnych stron świata, przypomina mi to, że w istocie jesteśmy tacy sami”.
To my widzimy tylko różnice, zamiast podobieństw. Tak samo jak inni mamy obawy dotyczące niepowodzeń czy marzenia o szczęściu czy spokojnym życiu.
Sokrates mawiał, że jest obywatelem świata i uczył tolerancji. Za to Ghandi mówił o życiu w pokoju, bez użycia przemocy w żadnym aspekcie naszego istnienia.
Za to Matka Teresa mówiła o miłości, pokoju oraz wojnie, ale zaznaczała, że każdy pokój, jak i wojna zaczyna się w domu.
„Jeśli naprawdę chcemy pokoju na świecie zacznijmy się kochać we własnych rodzinach”.
Dobrym podsumowaniem jest sentencja Marcela Prousta
„mądrości nie dostaje się w darze, trzeba ją odkryć samemu”. Mądrość to wynik pracy nad sobą, walki przeciw samemu sobie; jest owocem długiego doświadczenia.
Filozofowie do dzieci Sophie Boizard
6,9
Chaotyczna i nierówna. Niby do dzieci, ale słowa dość zaawansowane - bez wsparcia rodziców będzie ciężko. Grafiki olbrzymie (i brzydkie) a litery jak drobny maczek. Cytacik i króciusieńki opis analogicznej sytuacji życiowej. Na końcu krótkie biografie.
Mam też zastrzeżenia do samego doboru filozofów. Dzieci w tym wieku albo kochają w całości, albo nienawidzą w całości. Może być siara w szkole, kiedy dziecko będzie dzieliło się swoją fascynacją Wolterem, Sartrem czy Rousseau (czekałem tylko, aż na następnej stronie wyskoczy jakiś Markiz de Sade).
Najbardziej przegięta jest zaporowa cena (26zł),która jest bezczelnym skokiem na kasę. Strony złożone tak, że ucina końcówki zdań na lewej i początki zdań na prawej stronie.
O wiele lepszym wyborem będzie "Jak to działa? Filozofia".