Najnowsze artykuły
- ArtykułyPrzygotuj się na nadchodzącą jesień. Najlepsze książkowe promocje wrześniaLubimyCzytać1
- ArtykułyPrzeczytaj fragment książki „Akrobatki” Agi AntczakLubimyCzytać1
- ArtykułyWeź udział w akcji recenzenckiej i otrzymaj książkę „Wszyscy zakochani nocą” Mieko KawakamiLubimyCzytać1
- Artykuły„Miasteczko Salem” i „Pingwin” robią wrażenie. Adaptacja Stephena Kinga z szansami na OscaraKonrad Wrzesiński5
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Nelson Hultberg
1
7,6/10
Pisze książki: filozofia, etyka
7,6/10średnia ocena książek autora
35 przeczytało książki autora
151 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Jak zrujnować gospodarkę, czyli Keynes wiecznie żywy Murray Newton Rothbard
7,6
Przedstawienie dorobku intelektualnego Keynesa z perspektywy austriackiej szkoły ekonomii. Pod lupę wzięto nie tylko techniczne aspekty jego teorii, lecz całościowy pogląd na sprawy społeczne i gospodarcze. Tak szerokie spojrzenie oznacza w tym wypadku mieszanie wątków biograficznych z zagadnieniami ekonomicznymi. Uczynione zostało to w nieco plotkarskim stylu, czytając niektóre fragmenty nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że autorzy mają potężny ból dupy w związku z popularnością keynsizmu. Trochę ich rozumiem, mam w tej kwestii podobne odczucia, jednak w poważnej rozprawie naukowej nie powinno być miejsca na takie rzeczy. Merytoryki oczywiście nie brakuje, książka zawiera solidną dawkę wiedzy o dominującym współcześnie nurcie ekonomii. Można traktować ją jako punkt wyjścia dla bardziej dogłębnych analiz.
Jak zrujnować gospodarkę, czyli Keynes wiecznie żywy Murray Newton Rothbard
7,6
Ktokolwiek z Was przeczytał "Ogólną teorię.." Keynesa, niezależnie czy zrozumiał ją czy nie :),powinien w następnej kolejności sięgnąć po tę książkę. "Jak zrujnować gospodarkę..." dość dobitnie pokazuje nie tylko to, jakim człowiekiem był Keynes, ale też jakie błędy popełniał pisząc swoje dzieło. Ciekawostką jest udowodnienie jemu nieznajomości teorii kapitału i realnej stopy procentowej Bohm-Bawerka oraz czytania tytułów przeważnie od kolegów z Cambridge itp., co mocno zawężało jego horyzonty.
Polecam!