Czarny styczeń

2012-06-13
2012-06-13
978-83-7799-459-7
literatura polska

Okładka książki Koronny nr 1. Pseudonim Masa Sylwester Latkowski, Piotr Pytlakowski
Koronny nr 1. ... Sylwester Latkowski...
Okładka książki Afera podsłuchowa. Taśmy „Wprost” Sylwester Latkowski, Michał Majewski
Afera podsłuch... Sylwester Latkowski...

Trudne dobrego początki…

Była dobra tylko troche się pogubilam w czytaniu

Była dobra tylko troche się pogubilam w czytaniu

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Całkiem dobry kryminał. Główny bohater (Filip) to facet z przeszłością: odsiadka w więzieniu. Jego kumpel z celi (Robert) wpada w jakieś tarapaty. Nagły przypływ gotówki niewiadomego pochodzenia. Potem ginie jego rosyjska kochanka. W końcu Robert zostaje znaleziony martwy w swoim warszawskim mieszkaniu. Filip chce wiedzieć co się stało. Mocna mroczna atmosfera zagrożenia i strachu przed mafią. Czyta się całkiem dobrze.

Książkę bardzo szybko się czyta i równie szybko można o niej zapomnieć. Nic ciekawego nie można z niej wynieść.

Bez akcji, bez emocji z miałkim bohaterem, dla mnie nie

Bez akcji, bez emocji z miałkim bohaterem, dla mnie nie

Jedyny plus tej książki jest taki, że czyta się ją błyskawicznie. Akcja toczy się niby bardzo szybko, ale i tak dziwnym sposobem jest po prostu nudna. Cały czas towarzyszyła mi myśl- oby jak najszybciej do końca, bo już mam dość Filipa i jego głupawego śledztwa. Okrągłe słowa nie pomogły, banał, banał, banał, głupota. Zdecydowanie nie polecam.

Troche dzwna poczatek ok sie zapowiada a im dalej tym gorzej ,to tak jak by ogladac polski film zapowiada sie fajnie a klapa wychodzi. Niby czyta sie ale czegos brakuje polskiej ksiazki chyba juz nigdy nie przeczytam.

Powieść poświęcona zorganizowanym grupom przestępczym. Książka pisana prostym językiem. Trochę się rozczarowałam, liczyłam na coś o wiele ciekawszego.

Chętnie odsprzedam tę słabiznę. Zaintrygowała mnie postać autora ale się zawiodłem. Nie było tego czegoś, zmęczyłem tę książkę i wracać do niej nie będę.

To jest moje pierwsze spotkanie z twórczością Latkowskiego – tą pisaną. Niestety ale Miłoszewski to on nie jest. Książka nawet nie stała, bądź leżała koło powieści poziomem zbliżonym do Miłoszewskiego. No sorry ale dno totalne. Fabuła zbyt wydumana i podkręcona jak w Hollywoodzkich produkcjach. Główny bohater to jakiś dziwny bohater. Gdyż opuszcza mafie potem do niej wraca, a wszyscy łysi i przygłupi członkowie „stowarzyszenia”, bo tak są opisani przez Latkowskiego, ludzie z pół światka obchodzą się z nim jak z jajkiem zamiast go kropnąć na początku za wściubianie nosa w nie swoje sprawy jakby to zapewne miało miejsce w życiu i ta policja…tępa bardziej niż ci łysi… Ale czy w prawdziwym życiu ludzie którzy żyją na pograniczu prawa i muszą mieć nerwy ze stali, są nierozgarniętymi macho a ich kobiety to zwykle blond dziwki? Intryga żywcem jak z kiepskiego filmu, zabili go, utopili, przypalili a on uciekł. Omega – litości Panie Latkowski, czy ma Pan swoich czytelników za takich samych bezmózgich idiotów jak swoich bohaterów? Czy możliwe jest opisanie z chandlerowskim dystansem polskiego półświatka? Pewnie tak, ale Latkowskiemu się to nie udało. Akcja brawurowej powieści – najlepszy żart z okładki (!) BRAWUROWEJ ten kto to pisał chyba złe książki czytał, albo jest kumplem Pana Sylwka. Dobiegając do końca powiem tylko tyle, że po człowieku który jest reżyserem, scenarzystą, dziennikarzem, producentem filmów i wydawnictw fonograficznych oraz autorem nagradzanych filmów dokumentalnych i książek spodziewałam się czegoś dużo lepszego. Właśnie brawurowego. No niestety w Czarnym styczniu nie ma nic co by się mnie podobało. Może Polska mafia i Olewnik są lepsze, ja raczej odpuszczę i sprawdzać nie będę. Dla chętnych Latkowski napisał jeszcze dwie powieści wspólnie z Piotrem Pytlakowskim Śmierć za 300 tysięcy i Agent Tomasz. Czarny styczeń szybko się czyta i jest krótki dlatego ocena totalnie miażdżąca nie będzie. Justyna.Ju zapraszam na mojego bloga http://ksiazkinaszapasja.blogspot.com/

Wszelkie cechy kryminału są, niektóre momenty nawet wciągające, jednak dla mnie książka ulotna.

Pan Sylwester jest moim Mistrzem w innych dziedzinach!

Pan Sylwester jest moim Mistrzem w innych dziedzinach!

• Thriller/sensacja/kryminał
  • 52 książki w 2015
  • Rok 2012
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Czarny styczeń