Bernard-Henri Levy

Bernard-Henri Levy
Źródło: Internet Wikipedia
4
6,4/10
Urodzony: 05.11.1948
6,4/10średnia ocena książek autora
175 przeczytało książki autora
331 chce przeczytać książki autora
3fanów autora
Zostań fanem autora
Sprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas

Książki i czasopisma

 • Wszystkie
 • Książki
 • Czasopisma
Wrogowie publiczni
2012
Wrogowie publiczni
Bernard-Henri Levy, Michel Houellebecq
6,9 z 99 ocen
395 czytelników 7 opinii
2012
American Vertigo
2007
American Vertigo
Bernard-Henri Levy
6,2 z 21 ocen
64 czytelników 3 opinie
2007
Reflexiones sobre la guerra, el mal y el fin de la historia
2001
Reflexiones sobre la guerra, el mal y el fin de la historia
Bernard-Henri Levy
0,0 z ocen
1 czytelnik 0 opinii
2001
Kobiety i mężczyźni
1994
Kobiety i mężczyźni
Bernard-Henri Levy, Francoise Giroud
6,0 z 3 ocen
27 czytelników 0 opinii
1994

Popularne cytaty autora

 • Jak tylko sięgam pamięcią, od czasów dojrzewania w każdym razie, istnieją dla mnie dwie rzeczy - nie trzy, nie cztery, tylko dwie - dla któr...

  Jak tylko sięgam pamięcią, od czasów dojrzewania w każdym razie, istnieją dla mnie dwie rzeczy - nie trzy, nie cztery, tylko dwie - dla których moim zdaniem warto żyć. Po pierwsze, kochać, mam na myśli kochać w sensie dosłownym, kochać w sensie kochania kobiet. A po drugie, pisać, po prostu pisać, spędzać noce, spędzać dni, a potem znowu noce nad moim własnym słownym warsztatem, postępować tak, by ciasto rosło, by znaleźć formę i żeby moje kolumienki znaków trzymały się mniej więcej na nogach... Nic dziwnego, że chodzi o obie namiętności razem. Bo, moim zdaniem, to ta sama rzecz. Dogłębnie, prawdziwie ta sama rzecz. Ten sam rodzaj energii. To samo pragnienie. Ten sam przymus. Ta sama zawarta w nas siła, która o nas decyduje. Ta sama mieszanina rozkoszy i bólu, porywczości i cierpliwości, szukania po omacku i nagłej oczywistości. Dlaczego piszemy? Bo nie można uprawiać miłości przez cały dzień. Dlaczego uprawiamy miłość? Bo nie można przez cały dzień pisać. Kiedy i w jakich okolicznościach moglibyśmy przestać pisać? W dniu, jeśli takowy by nadszedł, w którym ta druga namiętność, ten drugi zapał dałby oznaki wyczerpania. Czy działa to też w odwrotną stronę? Ta sama korelacja, ale w odwrotnym kierunku? Naturalnie!

  2 osoby to lubią
 • Opowiadanie historii zawsze wywoływało we mnie sraczkę. Nie mam absolutnie talentu bajarza ( czy storytellera, by użyć nowszego słowa).

  Opowiadanie historii zawsze wywoływało we mnie sraczkę. Nie mam absolutnie talentu bajarza ( czy storytellera, by użyć nowszego słowa).

  2 osoby to lubią
Zobacz więcej cytatów

Najnowsze opinie o książkach autora