Najnowsze artykuły
Artykuły
Tokarczuk obok Kafki, Bułhakowa i Orwella. Polska powieść wśród 100 najlepszych książekKonrad Wrzesiński23Artykuły
Nadchodzą święta, a z nimi czytelnicze promocje. Odwiedź te księgarnie online i znajdź swój prezent!LubimyCzytać2Artykuły
„Akademia Pana Kleksa” nadchodzi. „Diuna 2” z oficjalnymi plakatamiKonrad Wrzesiński3Artykuły
Świąteczny prezentownik, czyli pomysł na prezent. Reportaż, publicystyka, biografiaLubimyCzytać15
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Zbigniew Ścibiorek

7
7,7/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,7/10średnia ocena książek autora
6 przeczytało książki autora
5 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Bezpieczeństwo wewnętrzne. Podręcznik akademicki.
Zbigniew Ścibiorek, Andrzej Dawidczyk
6,0 z 1 ocen
2 czytelników 0 opinii
2020
Zarys metodologii nauk o bezpieczeństwie
Bolesław Rafał Kuc, Zbigniew Ścibiorek
9,0 z 2 ocen
3 czytelników 1 opinia
2018
Najnowsze opinie o książkach autora
Zarys metodologii nauk o bezpieczeństwie Bolesław Rafał Kuc 
9,0

Opracowanie włącza się w nurt dyskusji na temat stosunkowo młodej dyscypliny naukowej, jaką są nauki o bezpieczeństwie. Autorzy starają się dostrzegać złożoność problematyki i analizujemy poruszane kwestie przez pryzmat tego, że bezpieczeństwo to stan, proces i stanowi określoną wartość - dla społeczeństwa jedną z pierwszoplanowych. W publikacji starają się uwzględnić wiele poglądów, nie dokując jednak ostatecznego rozstrzygnięcia w kategorii: jak być powinno?
W książce wiele miejsca poświęcono problemom badawczym i hipotezom. W dociekaniach autorzy potwierdzają, że hipotezy sprawdzane w toku badania bezpieczeństwa wyrastają z dorobku teoretycznego nauk społecznych, nauk prawnych, nauk ekonomicznych oraz nauk o obronności. Rezultatem badań jest nie tylko pogłębiona wiedza o przyczynach zagrożeń, lecz także propozycje zmian i doskonalenia mechanizmów oraz instytucji służących tworzeniu prewencji i neutaralizowaniu zagrożeń.
Dewizą autorów było nie tyko ukazanie jak poprawnie pod względem metodologicznym rozwiązywać problemy. Istotnym elementem tego wydania są zagadnienia związane z prezentacją wysiłku badawczego, z opisem i interpretacją uzyskanych wyników badań.
Książka może być pomocnym materiałem nie tylko dla studentów, zwłaszcza kierunku bezpieczeństwa wewnętrznego. Przede wszystkim jest adresowana do młodych naukowców, którzy chcą podjąć trud lub już parają się rozwiązywaniem założonych kwestii z obszaru bezpieczeństwa a także do osób, które w swej pracy naukowej zamierzają posługiwać się metodami badań wypracowanymi w ostatnich dziesięcioleciach rozwoju tzw. empirycznych nauk społecznych.