Czytanie za darmo? Czemu nie!

LubimyCzytać
01.03.2016

Wszyscy, jak tu jesteśmy lubimy czytać. A jeszcze bardziej lubimy czytać za darmo. Oczywiście można korzystać z bibliotek, ale co zrobić jak nie możemy, albo nie chcemy wychodzić z domu, a bardzo chce nam się czytać? Z pomocą przychodzą nam wydawnictwa, które wypuszczają darmowe i co najważniejsze atrakcyjne ebooki!

Geniusze fantastyki. Antologia 

Pod koniec lutego wydawnictwo Genius Creations wypuściło na rynek długo oczekiwaną antologię, która zbiera opowiadania czołowych polskich pisarzy fantastyki  związanych lub zaprzyjaźnionych z wydawnictwem. Geniusze fantastyki” zabiorą was na wyprawę do fantastycznych światów, gdzie rządzi magia, nauka lub wiara; gdzie niemożliwe walczy o prymat z możliwym, a wyobraźnia jest najpotężniejszą siłą we wszechświecie.
Nie ma znaczenia, czy po zamknięciu oczu podróżujecie po fantastycznych krainach, przedzieracie się przez postapokaliptyczne pustkowia, badacie nawiedzone miejsca czy mkniecie przez kosmiczną otchłań – z pewnością znajdziecie tam coś dla siebie!

Ta ponad 1000-stronicowa antologia to prezent z okazji drugiego roku działalności wydawnictwa.

Pełna lista opowiadań oraz darmowy ebook dostępny na stronie http://geniuscreations.pl/geniusze-fantastyki-antologia/

Legendy polskie

Uwspółcześnione tradycyjne historie zostały na nowo opowiedziane przez czołowych polskich filmowców i literatów w ramach projektu „Legendy Polskie”. Pod tym szyldem powstał ebook ze zbiorem sześciu opowiadań, które są współczesnymi wersjami tradycyjnych polskich legend. Ich autorami są Elżbieta Cherezińska, Robert Wegner, Łukasz Orbitowski, Rafał Kosik, Kuba Małecki i Radek Rak. Napisali oni nowe wersje takich legend jak: „Bazyliszek,”, „Kwiat Paproci”, „Smok Wawelski”, „O śpiących rycerzach”, „Żywa woda” i „Pan Twardowski”. Wśród gatunków literackich, jakie zostały wykorzystane przez pisarzy, wymieniane są historie alternatywne, przewrotne sci-fi czy humoreska o zabarwieniu patriotycznym. Książka ukazała się 30 listopada 2015.

E-book do pobrania ze strony http://legendy.allegro.pl/.

Szepty zgładzonych. Metro 2033

Szepty zgładzonych” to zbiór opowiadań polskich fanów Uniwersum Metro 2033, inspirowanych postapokaliptycznym światem wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego. Tworzy go trzynaście tekstów nagrodzonych w konkursie zorganizowanym przez wydawnictwo Insignis i portal metro2033.pl. Jury konkursowe stanowiła cała społeczność portalu oraz członkowie redakcji serii Uniwersum Metro 2033. „Szepty zgładzonych” to wyjątkowa antologia amatorskiej twórczości miłośników postapokalipsy. Napisane i zarazem wybrane przez fanów opowiadania są głosem przedstawicieli licznej fanowskiej społeczności, emanacją tego, co w wyobraźni czytelników wzbudzają Dmitry Glukhovsky i piszący dla niego autorzy. 

Za darmo dostępny jest również e-book W blasku ognia, czyli zbiór opowiadań polskich fanów Uniwersum Metro 2033, nadesłanych na konkurs organizowany przez portal metro2033.pl w roku 2013.

E-book „Szepty zgładzonych” dostępny jest za darmo (po zalogowaniu) m.in. w księgarni woblink.com.

Odpuść nam nasze winy. Magazyn Histeria

Jeśli lubicie być straszeni, albo sami lubicie straszyć to koniecznie sięgnijcie po internetowy magazyn „Histeria”. To magazyn dla fanów grozy wydający i promujący młodych, utalentowanych twórców, w której publikowane opowiadania nie byłyby tylko i wyłącznie tłem dla tekstów publicystycznych. Magazyn Histeria wydał specjalną antologię pt.: I odpuść nam nasze winy. Siedmiu histerycznych autorów (m.in.: P. Borowiec i M. Zychla) zmierzyło się z siedmioma grzechami głównymi. Oto co o antologii napisał Michał Stonawski (Misterium Grozy): Poprzez średniowieczny Mediolan i rozbitą dzielnicowo Polskę, do zniszczonych bloków skrywających cygańskie tajemnice i słonecznych wspomnień dzieciństwa na wsi. Pomiędzy tańczącymi, hipnotyzującymi postaciami i wśród cieni ponurej metropolii dorównującej klimatem najlepszym filmom noir, aż po czasy współczesne i konflikt między humanistą a umysłem ścisłym, mężem i żoną, historią sprzed lat a teraźniejszością – wszędzie tam prowadzą czytelnika historie siedmiu grzechów głównych.

Wszystkie numery magazynu oraz zbiór opowiadań można pobrać z ich strony - jeśli się odważycie!

 

Znacie jeszcze inne darmowe i legalne! e-booki? Podzielcie się koniecznie.

Reklama

komentarze [13]

Sortuj:
3003
265
10.03.2017 23:06

Za darmo w sieci można znaleźć także:
 Halloween w stu słowach Halloween w stu słowach na stronie http://magdalenakaluzynska.pl/biblioteka-horroru/
 Opowieści niesamowite Opowieści niesamowite na stronie...

więcej

0
0
05.03.2016 16:10

Jaka skarbnica tytułów których szukałem. Super!


77
33
03.03.2016 13:57

Co mi tam.Przejże "Legendy Polskie".Lista autorów zachęca


1081
48
02.03.2016 14:15

"Legendy polskie" to smakowity kąsek dla miłośników fantastyki oraz polskich autorów. Moim ulubionym jest opowiadanie Cherezińskiej (Elżbieta Batory jako rzecznik rządu!), ale i inne nie są gorsze.


344
252
01.03.2016 21:19

Antologie pojawiają się faktycznie do ściągnięcia za darmo wcale nie tak rzadko. Opowiadania są oczywiście na różnym poziomie, ale przynajmniej nie ma co żałować, że się wydało pieniądze na słabą prozę.
"Geniusze" już u mnie leżą na czytniku i czekają na swoją kolej. ;)


20
9
01.03.2016 19:07

Zdarza się oczywiście, iż czasem - lub - częściej - książka takowa nie zostanie przeczytana w całości. Ale... No właśnie. Ceny książek są bardzo wysokie (przynajmniej dla mnie i moich znajomych). Łatwiej i zaiste taniej jest kupić butelkę półlitrówki, niż wyczekiwaną książkę, lub ostatnią nowość. Nie twierdzę, że jestem za jedną lub druga opcją - przyznaje jednakże, że...

więcej

843
41
10.03.2017 23:49

„Moim zdaniem książka nie powinna kosztować więcej od flaszki wódki. Człowiek musi mieć przecież jakiś wybór”

Andrzej Sapkowski

:)


107
51
01.03.2016 18:54

Nie powiem, jest tego trochę. Przyznam, że stron podanych wyżej nie znałem, a Fantastyka Polska na razie wygląda obiecująco. Niestety, sam nic nie dołożę, ale do wiadomości Dagomira od mrugam oczkiem i powiem, że takie darmo tez mi się przewinęło i nie jest to to samo co zakupiona książka. Ta kupiona zostaje na pewno przeczytana:)


20
9
01.03.2016 18:32

Oczywiście są jeszcze inne strony, za darmo... (mrugam okiem) ;-)


2048
263
01.03.2016 17:44

www.fantastykapolska.pl


482
18
01.03.2016 17:31

http://libra.ibuk.pl

Wprawdzie trzeba się pofatygować do swojej biblioteki po PIN dostępu, ale warto


zgłoś błąd