Halloween w stu słowach

Okładka książki Kochankowie niedoskonali Sylwia Błach, Brudnopis, Tomasz Czarny, Krzysztof T. Dąbrowski, Eryk Edwardsson, Piotr Ferens, Michał Grabowski, Dariusz S. Jasiński, Agnieszka Nosek, Justyna Przystawska, Katarzyna Skrzyńska, Anna Sobkowiak, Mateusz Stypułkowski, Maciej Szymczak, Dominika Tomczak, Marzena Woźniak
Ocena 8,4
Kochankowie ni... Sylwia Błach, Brudn...
Okładka książki Kontury nr 1 Barbara Gabrysz, Dariusz S. Jasiński, Marcin Pietraszek, Joanna Radosz, Redakcja magazynu Kontury, Agnieszka Szymanik, Bogdan Wiśniewski, Tomasz Wybranowski
Ocena 9,0
Kontury nr 1 Barbara Gabrysz, Da...

tym razem nie będzie romantycznych wzdychań niczym zakochani do księżyca.

Dlaczego?Po prostu tak krótka forma mi nie leży.
Doceniam fantazje autorów bo większość miała swietne pomysły ale praktycznie wszystkie przelatywały mi przed oczami i zaraz znikały z pamięci,(chociaż przyznam że niektóre były naprawdę zabawne)

Teoretycznie z drugiej strony możecie mi sprzedać kopa, w końcu czego się miałem spodziewać skoro w tytule było "halloween w stu słowach". Wiadomo że to będzie krótka forma-jak widać, za krótka. 🙄

Nie mniej polecam wam sprawdzić, tym bardziej ze zbiorek jest dostępny za darmo w sieci.
To że ja marudze nie oznacza z automatu ze i wam się nie spodoba, nie jestem w końcu jakiś guru.

tym razem nie będzie romantycznych wzdychań niczym zakochani do księżyca.

Dlaczego?Po prostu tak krótka forma mi nie leży.

Teoretycznie z drugiej strony możecie mi sprzedać kopa,...

Niezaprzeczalną zaletą tomiku jest długość zarówno jego jak i tekstów. Za to wadą jest brak choćby najlżejszej korekty (są tam błędy ortograficzne!). Niektórzy autorzy zapowiadają się naprawdę fajni, tylko powinni popracować nad warsztatem (czasem warto pozostawić coś domysłom ;) ). Są też teksty warte polecenia.
Więcej:

Pierwszy, choć mam nadzieję nie ostatni raz trafiłem do antologii (umowa na kolejną podpisana, czekam więc do czerwca). Tu musiałem zmierzyć się z trudem zmieszczenia historii w stu słowach. Kiedy napisałem całość, po skróceniu do (wydawało się) minimum nadal przekraczałem 200... W końcu wyciąłem wszystkie zbędne ozdobniki i wyszło, co wyszło (chyba nie tak źle, bo tekst dostał wyróżnienie). A cały zbiór? Trochę nierówny. Są teksty którymi się zachwyciłem, są też i takie, po których bolały mnie oczy. Większość jednak całkiem poprawna. Czytaliśmy i ocenialiśmy razem z moją ośmioletnią córką, która miała podobne zdanie. Ale, że czyta się szybko - dla tych perełek warto sięgnąć po tę pozycję!

Nie będę gwiazdkować, bo uważam, że autor nie powinien tego robić. Miałam zaszczyt udzielić się w tym projekcie i znaleźć się wśród tych, których teksty czytałam od jakiegoś czasu. Magiczne uczucie.
Jeśli jednak miałabym wybrać ulubione, z pewnością będzie to 'Wolę starszych' Agnieszki Pileckiej. Do tej pory się z niego śmieję :D

Dodaj cytat z książki Halloween w stu słowach