Międzynarodowe Targi Książki w Londynie

LubimyCzytać LubimyCzytać
07.04.2014

Międzynarodowe Targi Książki w Londynie (The London Book Fair) to najpoważniejsza po targach frankfurckich impreza branżowa na świecie i ważne miejsce sprzedaży praw autorskich. W tym roku weźmie w niej udział ponad półtora tysiąca wystawców z ponad stu krajów, wśród nich: wydawcy, agenci literaccy, księgarze, bibliotekarze. Targi nie są otwarte dla publiczności. Program targów przewiduje liczne seminaria i spotkania branżowe. Tegoroczny „Market Focus” to Korea.

Na organizowanym przez Instytut Książki polskim stoisku zaprezentuje się 19 wystawców m.in. Znak, Wydawnictwo Literackie, Grupa Foksal, Universitas, Rebis, Prószyński i S-ka, PWN, Świat Książki. Zostaną pokazane nowości wydawnicze, książki dla dzieci i młodzieży nagrodzone przez Polską Sekcję IBBY, wybór tłumaczeń polskiej literatury na języki obce – dorobek Programu Translatorskiego ©POLAND oraz specjalna wystawa – „Polish modern classics”.

Osiem klasycznych i dotąd mało znanych w świecie książek ośmiorga polskich autorów zostanie zaprezentowanych w nowym katalogu „Modern Classics″, który został przygotowany na wiosenny sezon targowy. To wyjątkowy katalog, w którym tym razem nie ma nowości, a znalazły się pozycje klasyczne, sprawdzone, choć dotąd dość skromnie tłumaczone na inne języki. Choć światowe rynki książki nastawione są zasadniczo na nowości, można zauważyć narastające zainteresowanie książkami sprzed dekad, autorów często już nieżyjących, nierzadko jakby zapomnianych. Dziś są one odkrywane na nowo i okazują się niejednokrotnie jeszcze ciekawsze i aktualniejsze niż w czasie, kiedy się ukazywały.

Polska klasyka XX wieku ma się dobrze i jest znana, autorzy pokroju Stanisława LemaWitolda GombrowiczaSławomira Mrożka czy Jerzego Andrzejewskiego od lat i nieustająco znajdują nowych czytelników na całym świecie. Mamy jednak też całkiem sporą kolekcję książek znakomitych, a dotąd sporadycznie tylko tłumaczonych na inne języki. W katalogu „Modern Classics″ zaprezentowano osiem takich propozycji, są to: Granica Zofii Nałkowskiej, Wykład profesora Mmaa Stefana Themersona, Szkice piórkiem Andrzeja Bobowskiego, Wariacje pocztowe Kazimierza Brandysa, Konopielka Edwarda Redlińskiego, Wiek 21 Ewy Kuryluk i Pielgrzymka do Ziemi Świętej Egiptu Tomasza Mirkowicza.

Po raz pierwszy katalog „Modern Classics″ zostanie przedstawiony właśnie na rozpoczynających się 8 kwietnia targach w Londynie.

źródło: materiały prasowe


komentarze [5]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
TymonT 08.04.2014 09:59
Czytelnik

Konopielka? Buahaha - ja wiem, że to "fajna powieść", ale może bez przesady...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
krztonia 08.04.2014 09:08
Czytelniczka

Tylko 19stu polskich wydawców? Szkoda, bo najciekawsze pozycje dla dzieci (zwłaszcza jeśli chodzi o jakość ilustracji) wydają maleńkie wydawnictwa, których pewnie tam zabrakło.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Boogna 07.04.2014 15:26
Czytelniczka

"Konopielka"? "Szkice piórkiem" - rany... naprawdę nie mamy czym się chwalić? Ratunku... kto wybierał te "wspaniałe" tytuły do "Modern Classics"?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
funnyhaha 08.04.2014 09:48
Czytelnik

Ale Konopielka to jest naprawdę fajna powieść. Tylko trzeba czasem wyjść poza szkolne przyzwyczajenie, że jak lektura, to musi być nudna ramota.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 07.04.2014 15:13
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post