Nowy zbiór inspirujących biografii dla dzieci od Bena Brooksa

LubimyCzytać LubimyCzytać
07.10.2019

To już kolejny zbiór pasjonujących biografii autorstwa Bena Brooksa. Po „Opowieściach dla dzieci, które chcą być wyjątkowe” nadeszła pora na drugą część: „Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” – 100 nowych historii niezwykłych mężczyzn, którzy podjęli wyzwanie, by zmienić świat.

Nowy zbiór inspirujących biografii dla dzieci od Bena Brooksa

Wydaje się, że ciekawych życiorysów inspirujących osób jeszcze długo nie zabraknie. To kolejny rok, w którym tego typu książki cieszą się dużym powodzeniem. Nic dziwnego – dzieci i młodzież na całym świecie walczą dziś o ważne dla nich sprawy. Nie boją się zabierać głosu, dyskutować z najpotężniejszymi dorosłymi tego świata. Szukają więc też osób, które mogą być dla nich inspiracją.

Lubię te książki, bo dzięki nim możemy poznać ludzi z różnych zakątków świata. O wielu z nich nie usłyszelibyśmy, gdyby nie te krótkie biografie. Losy pionierów, wizjonerów, osób walczących ze swoimi słabościami, z niesprawiedliwością i nietolerancją stają się świetnym punktem wyjścia do rozmów na wiele ważnych tematów. Uczą empatii, otwartości.

Wśród stu biografii znajdziecie między innymi historie:

  • Akrita Jaswala, który jako siedmiolatek wykonał operację rozdzielenia palców u dziewczynki rok starszej od siebie;
  • Xiuhtezcatla Martineza, który jako 15-latek wraz z innymi dziećmi postawił przed sądem rząd USA za ignorowanie zmian klimatycznych;
  • Dashratha Manjhiego, który przez 22 lata wykuwał ścieżkę w skałach, żeby mieszkańcy jego wioski mieli do szpitala 3, a nie 80 km;
  • nurków z Czarnobyla, którzy poświęcili życie, żeby nie dopuścić do powiększenia się skażenia po wybuchu reaktora w elektrowni;
  • Rene Silvy, który jako 11-latek założył gazetę relacjonującą krwawe wydarzenia z brazylijskich faveli.
     

Czy wiedzieliście, jak powstała gra Pokemon? Jej twórca, Satoshi Tajiri, ma zespół Aspergera. Jego wielką pasją było zbieranie owadów. Koledzy nazywali go „doktorem robalem”. Chciał pokazać innym dzieciom, jakie emocje towarzyszyły mu, kiedy kolekcjonował owady, wymyślił więc grę, którą pokochał cały świat.

Jak myślicie, ile czasu zajęło Rubikowi rozwikłanie własnej łamigłówki i ułożenie kostki?

W drugim tomie „Opowieści dla chłopców…” znajdziecie również wiele znanych osobistości. Muzycy, jak Ed Sheeran czy Ricky Martin. Pisarze – Antoine de Saint-Exupéry i Isaac Asimov. Sportowcy – np. Andre Agassi. Malarze – od Muncha przez Pollocka po Banksy’ego.

Są tu nawet Sokrates i… Święty Mikołaj.

A także twórca nauszników, znany projektant butów, pomysłodawca aplikacji pomagającej walczyć z głodem i 12-latek walczący o prawa dzieci na całym świecie.

A wy? Czyją historię najbardziej chcielibyście poznać?

Artykuł sponsorowany


komentarze [2]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
GruszBook  - awatar
GruszBook 09.10.2019 13:21
Czytelniczka

Mam tylko nadzieję, że "Nurkowie z Czarnobyla" są wymienieni z imienia i nazwiska, jeśli nie, to gratulacje za podtrzymywanie w świadomości społecznej anonimowości tych panów, którzy poświęcili życie dla sprawy.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 07.10.2019 10:28
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post