Jagna i ekowyzwania

Okładka książki Jagna i ekowyzwania Ewa Nowak
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Jagna i ekowyzwania
Ewa Nowak Wydawnictwo: Czarna Owca, ToTamto literatura dziecięca
176 str. 2 godz. 56 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Wydawnictwo:
Czarna Owca, ToTamto
Data wydania:
2022-04-27
Data 1. wyd. pol.:
2022-04-27
Liczba stron:
176
Czas czytania
2 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788381439251
Tagi:
totamto ekologia eko
Średnia ocen

8,4 8,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Wyróżniona opinia i

Jagna i ekowyzwania



przeczytanych książek 242 napisanych opinii 240

Oceny

Średnia ocen
8,4 / 10
12 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6236
3483

Na półkach:

Rozsądne dbanie o planetę wymaga rozwagi, empatii i wrażliwości. W całym pędzie chronienia przyrody nie możemy zapominać o potrzebach innych i nie zatracać się w swoich wyobrażeniach. Skrajności zawsze kogoś krzywdzą. Zachowaniu umiaru bywa trudne, bo skąd mamy wiedzieć, kiedy i w jaki sposób przeholowaliśmy. Sama zmiana nawyków też jest problematyczna. A jeszcze przekonanie do tego otoczenia i umiejętność pogodzenia się z tym, że jako krzewiciele właściwych postaw możemy usłyszeć, że postępujemy nieekologicznie. Czy w świecie nadmiaru, konsumpcji i wyrzucania milionów ton dobrych rzeczy przez korporacje, aby napędzać zyski ma sens? Jak przekonać otoczenie do zmiany? Jak kształtować rynek, aby to nie zyski były najważniejsze tylko dobro planety? Czy przeludnienie Ziemi jest dobre? Czy rodzenie dzieci ma sens? Te pytania nasuną się czytelnikom książki Ewy Nowak „Jagna i ekowyzwania”. I zapewniam Was, że nie ma tu gotowych odpowiedzi. Te musicie znaleźć sami, przemyśleć różne sytuacje, zastanowić się, co wy w określonej sytuacji byście zrobili.
Do opowieści wchodzimy, kiedy w domu Jagny Lech-Leśniewicz przygotowywane jest śniadanie i toczy się ożywiona dyskusja między rodzicami. Tata, pod wpływem nowego wychowawcy córki, próbuje prowadzić w domu zmiany. Mama jest sceptyczna. Jagna także nie należy do entuzjastek ekologii. Cieszą ją kolejne takie same czapy, zabawki i uwielbia zużywać dużo wody oraz prądu. Poza tym nie jest przekonana do tego czy noszenie materialnej torby oraz sprzątanie po kimś śmieci z trawników może pomóc planecie. Za to odczuła, że te wszystkie akcje związane ze dbaniem o środowisko doprowadziły do sytuacji, w której jej rówieśnicy się z niej śmieją. A wszystko przez to, że tata był zbyt blisko pana Burzy, kiedy z nim rozmawiał. Wściekła na otoczenie nie zamierza niczego zmieniać. Zwłaszcza, że uczenie się nowych nawyków jest problematyczne, czasochłonne, wymaga zaangażowania. Jednak wychowawca klasy się nie poddaje. Powoli i systematycznie przybliża kolejne sposoby dbania o planetę. Pan Burza organizuje kolejne akcje: szycie toreb, pogadanki, wyzwania ekologiczne, a nawet szerzenie wiedzy wśród przedszkolaków. Przełom w życiu zbuntowanej Jagny sceptycznie podchodzącej do „ekopierdolet” następuje, kiedy w czasie świąt Bożego Narodzenia odkrywa tajemnicę swojego kolegi z klasy. Wtedy zaczyna się starać, dokładać kolejne cegiełki dla dobra świata. Jaki Jagna ma cel? Dlaczego tak bardzo zależy jej na przyjaźni z Tymkiem?
Ewa Nowak wykreowała energiczną i żywiołową bohaterkę mającą fantastycznych rodziców: mamę pilotkę, tatę położnika. Reszta rodziny także jest interesująca: mająca bzika na punkcie ekologii ciocia Asizna jest prezeską, a wujek Artur konstruuje ekologiczne roboty. Ich syn także ma zacięcie naukowe i ekologiczne. Do tego adoptują psa ze schroniska. Dziadek jako przedstawiciel starszego pokolenia hołduje konsumpcjonizmowi, bo - jak twierdzi – ekologiczny to on już był w dzieciństwie i młodości. To właśnie za jego sprawą Jagna uzmysławia sobie, że nie naprawia rzeczy tylko kupuje kolejny model, nie oddaje potrzebującym zabawek i książek tylko trzyma je w pudłach. Rodziną staje się też Tymek – kolega, który ma niewiele. Poza tym dziewczyna przekona się, że nawet tak sceptyczna osoba jak dziadek może wiele rzeczy zaakceptować i pokochać tych, którzy dołączają do ich rodziny.
Pisarka w „Jagnie i ekowyzwaniach” poruszyła ważny problem dbania o innych, odpowiedzialności za nich, tworzenia domu i dawania szans. Do tego pojawia się problem typowych dziecięcych dolegliwości, na które rodzice bohaterki mają wiele sposobów. Akcja toczy się jesienią i zimą, dzięki czemu mamy tu troszkę klimatu z kolorowymi liśćmi i choinkami w tle.
Książki o ekologii zwykle są nudne, opowiadają o prawidłowych wzorcach. Tu tego nie ma. Bohaterzy pełni są wad, żywiołowi, uparci i niesamowicie pomysłowi. Połączenie tego z młodym wiekiem może przynieść wybuchową mieszankę: będziemy się śmiać, wkurzać i wzruszać, a czasami zwyczajnie frustrować. I kiedy wyda nam się, że już wszystko wiemy i Jagna utarła znajomemu łobuzowi nosa odkryjemy zostaniemy totalnie zaskoczeni. I to tak pozytywnie.
Samo przesłanie tej opowieści jest tu piękne: małymi gestami możemy zmieniać świat. Jeśli nie cały to chociaż ten wycinek, który znajduje się w zasięgu naszego wzroku. „Jagna i ekowyzwania” to fantastyczna opowieść. Fantastycznie czytało nam się ją na spacerach. Przez tekst po prostu płynęłyśmy. Równie cudowna jest tom drugi, czyli „Jagna i biały wilk”. Zdecydowanie polecam.
cytaty:
„Niby wszystkie dzieci są nasze, ale jak przychodzi co do czego, to są same cudze? Nie stawiajcie już nigdy nakrycia dla wędrowca, bo wam się nie należy!”
„Tylko dla was, dorosłych, to jest takie ważne. A nam pan Burza mówił, że to wielkie koncerny napędzają, żeby chłopcy ubierali się inaczej niż dziewczynki. W ten sposób marnuje się mnóstwo ubrań i zabawek”.

Rozsądne dbanie o planetę wymaga rozwagi, empatii i wrażliwości. W całym pędzie chronienia przyrody nie możemy zapominać o potrzebach innych i nie zatracać się w swoich wyobrażeniach. Skrajności zawsze kogoś krzywdzą. Zachowaniu umiaru bywa trudne, bo skąd mamy wiedzieć, kiedy i w jaki sposób przeholowaliśmy. Sama zmiana nawyków też jest problematyczna. A jeszcze...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
57
57

Na półkach:

Świetna książka na wakacje (i nie tylko)! Jagna-tytułowa bohaterka to przebojowa, 10-letnia dziewczynka, pełna dobroci i nietuzinkowych pomysłów. Na łamach 176 stronicowej książki poznajemy także jej rodzinę: mamę-która ciagle jest „zalatana”, tatę-popularnego położnika, dziadka Fredka-z wielką charyzmą, Bartka, ciocię i wujka oraz najbliższe otoczenie: wychowawcę-Pana Burzę i przyjaciela z klasy Tymka.
Każda opowieść jest okraszona tematyką ekologii. Pan Burza jest prawdziwym eko-freakiem! Dodatkowo jest pedagogiem z pasją, mądrym i szanującym dzieci.
Lektura dostarcza wielu ciekawostek z zakresu ekologii. Ponadto ukazuje życie typowej rodziny, która oprócz radości, boryka się z różnymi problemami codziennego dnia.
Ewa Nowak porusza także wiele innych ważnych tematów, takich jak chociażby: adopcja i Dom Dziecka, schronisko dla zwierząt, tolerancja i szacunek czy recykling.
Jagnę pokochałam za jej bezkompromisowość, poczucie humoru oraz wielką wrażliwość! Czytając tę książkę będziecie jednocześnie śmiać się i płakać! Ekologia-to temat bardzo popularny, jednak tu ukazano go w sposób niezwykle zrównoważony. Cieszę się, że autorka opisała działania ekologiczne w konkretnym i praktycznym działaniu, np.: szycie ekotoreb, zbieranie śmieci, ograniczanie zużycia wody czy przez składanie ekozobowiazań.
I te teksty Jagny! Mistrzostwo!
„To głupie, że imiona są jak toalety: jedne dla dziewczynek, drugie tylko dla chłopców”.
I pamiętaj „Bądź eko, a zajdziesz daleko”!
Polecam z całego 💚🌏

Świetna książka na wakacje (i nie tylko)! Jagna-tytułowa bohaterka to przebojowa, 10-letnia dziewczynka, pełna dobroci i nietuzinkowych pomysłów. Na łamach 176 stronicowej książki poznajemy także jej rodzinę: mamę-która ciagle jest „zalatana”, tatę-popularnego położnika, dziadka Fredka-z wielką charyzmą, Bartka, ciocię i wujka oraz najbliższe otoczenie: wychowawcę-Pana...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
292
291

Na półkach:

Jak dbacie o naszą planetę?

Wiele wskazówek i jakże pouczająca historię znajdziecie w książce:
Jagna i ekowyzwania- Ewa Nowak, @czytamtotamto

To kolejna piękna książka o ekologicznych zachowaniach, które każdy z nas powinien wprowadzić do swoje go życia i powinny być one standardem. Cudowna, pouczająca historia, pokazująca, że czasem ciężko zmienić swoje przyzwyczajenia. Czytając z dzieckiem można starać się zapamiętywać jak najwięcej rzeczy które sami możemy robić dla naszej planety i później wprowadzać je w życie. Dodatkowo, bardzo spodobało mi się, że książka porusza też inne problemy i pokazuje, że zawsze warto uczyć się na własnych błędach, a te które popełnimy warto rozwiązywać. Książka też jest dość "obszerna". Dużo się w niej dzieje, u różnych osób, w różnych miejscach, ale jest to fajnie podzielona na małe rozdziały, co daje możliwość czytania rozdziałami przed snem lub w wolnych chwilach.

Jagna, córka pilotki samolotów i położnika, trafia pod opiekę wychowawcy- ekomaniaka. A na pewno tak się wydaje Jagnię na początku. Później przekonuje się jak ważne są takie działania dla planety. I chociaż przygotowuje kompot z obierek to nie widzi sensu w tych ekologicznych dziwactwach. Po co szyc torby z odzyskanych materiałów, skoro można kupić nowe za grosze? Czemu się korzystać z wanny kiedy się tak lubi kąpiele? Ekologia ekologia, ale życie z rówieśnikami też jest ważne, ale jak się w nim odnaleźć, kiedy koleżanki śmieją się z każdego z byle pretekstu, a nowy kolega w klasie jest bardzo dziwny i tajemniczy? Jagna próbuje czegoś się o nim dowiedzieć, więc postanawia go śledzić.
Jesteście ciekawi jaki los czeka bohaterów? Zapraszam do czytania😍

Jak dbacie o naszą planetę?

Wiele wskazówek i jakże pouczająca historię znajdziecie w książce:
Jagna i ekowyzwania- Ewa Nowak, @czytamtotamto

To kolejna piękna książka o ekologicznych zachowaniach, które każdy z nas powinien wprowadzić do swoje go życia i powinny być one standardem. Cudowna, pouczająca historia, pokazująca, że czasem ciężko zmienić swoje przyzwyczajenia....

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
642
573

Na półkach:

Jagna to charyzmatyczna i błyskotliwa dziewczynka. Kiedy coś sobie obierze za cel, dąży do tego wytrwale i nie straszne jej porażki.

Ostatnio sporo się kręci w jej życiu wokół ekologii, głównie za sprawą nauczyciela, pana Burzy, który kocha przyrodę i stara się zarazić swoją pasją dzieciaki. Organizują sprzątanie świata, tworzą upcyklingowe przedmioty i sporo rozmawiają o tym jak jeszcze można chronić przyrodę i dbać o planetę.

Z początku z oporem, szybko jednak dziewczynka się w to wkręca i stara się przekonać do bycia bardziej eko także rodziców, co nastręcza jej nie lada kłopotów.

No i jest jeszcze Tymek, jej kolega z klasy, z którym ostatnio się zaprzyjaźniła. Tymek mieszka w domu dziecka. Kiedy Jagna się o tym dowiedziała, jej dziecięce serce, pełne naturalnej dobroci, ogromnie się poruszyło. Postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i przekonać rodziców, by przygarnęli jej najlepszego przyjaciela. W końcu nie od dziś wiadomo, że adopcja jest bardziej ekologiczna! Przecież tyle dzieci czeka na ciepły dom, własny kąt i kochającą rodzinę!

Czy jej plan się powiedzie i stworzą wspólnie z Tymkiem rodzinę? O tym musicie przekonać się sami😉

"Jagna i ekowyzwania" to oryginalna i inteligentna lektura. Wykreowani bohaterowie są bardzo autentyczni, nie wyidealizowani, przez co naprawdę dają się lubić. Podoba mi się w jak lekki i naturalny sposób książka mówi o dużych wartościach, jak miłość, rodzina, troska o innych i otaczający nas świat. Jak pokazuje zmagania z przeciwnościami i udowadnia, że każdy głos jest ważny.

Totalnie chwyciła mnie za serce i jestem nią zachwycona. Mam nadzieję, że doczeka się kontynuacji, bo ma w sobie ogromny potencjał ❤️

Jagna to charyzmatyczna i błyskotliwa dziewczynka. Kiedy coś sobie obierze za cel, dąży do tego wytrwale i nie straszne jej porażki.

Ostatnio sporo się kręci w jej życiu wokół ekologii, głównie za sprawą nauczyciela, pana Burzy, który kocha przyrodę i stara się zarazić swoją pasją dzieciaki. Organizują sprzątanie świata, tworzą upcyklingowe przedmioty i sporo rozmawiają o...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1424
1412

Na półkach: , , , ,

„Bądź eko, a zajdziesz daleko”.
Jak tylko mój synek zobaczył tą książkę od razu stwierdził, że ona jest dla niego. Przepiękna i sztywna okładka przyciągnęła jego wzrok. Główna bohaterka jest od niego o połowę starsza, ale to w niczym nie przeszkodziło. Z uwagą śledził jej losy. Oczywiście słuchał jak czytałam i razem ze mną śmiał się z niektórych tekstów Jagny – naszej bohaterki.
Z całego serca polecamy Jagnę i jej zwariowane pomysły dzieciom powyżej 5 roku życia. Młodsze dzieci niestety nie zrozumieją tej historii.
Jagna to 10letnia jedynaczka. Jej mama, którą nazywa Mamiką jest pilotką i za bardzo nie ma czasu dla córki. Przywozi jej prezenty z różnych krajów. Tatusz – czyli tata dziewczynki jest lekarzem, którego prawie wszyscy znają i co chwilę zaczepiają. Nasza bohaterka strasznie tego nie lubi, ponieważ wtedy nie jest w centrum uwagi. Poznacie również dziadka Fredka, który w swoim życiu już był ekologiczny i teraz chce normalnie żyć. Zaniepokojony jest zachowaniem swojej wnuczki. Nie lubi zwierząt ze schroniska oraz dzieci z domu dziecka. Czy pod wpływem swojej zwariowanej rodzinki zmieni zdanie? Poznacie również między innymi: Tymka – chłopca, który w swoim życiu nie miał lekko oraz ciocię Asiznę, wujka Artura, kuzyna Bartka i tajemniczego Tycjana. Tycjan skradnie niejedno serce. Oczywiście musicie poznać pana Burzę. To on zasiał ziarno ekologii wśród swoich uczniów. To dzięki niemu Jagna ma bzika na punkcie ekologii i na siłę postanowi zmienić świat. Czy myślicie, że wszyscy ją zrozumieją?
Nie martwcie się. Cała książka nie jest tylko ekologii. Znajdziecie tutaj również poważniejsze tematy.
Książka idealnie nadaje się zarówno dla dzieci jaki dla dorosłych. Czas, który poświęciliśmy na czytanie nie był czasem straconym. Bardzo dobra książka. Przeczytajcie i poznajcie zakręconą jedynaczkę, która zawsze musi dostać to co chce. Będziecie również płakać ze śmiechu. Teksty Jagny są zabójcze. Do tego wszystkiego w książce znajdziecie cudowne ilustracje.
Po przeczytaniu tej historii zastanówcie się: co byście zrobili na miejscu jej rodziców?
Z niecierpliwością czekamy na kolejną część przygód Jagny i Tymka.
Zachęcamy do przeczytania.

„Bądź eko, a zajdziesz daleko”.
Jak tylko mój synek zobaczył tą książkę od razu stwierdził, że ona jest dla niego. Przepiękna i sztywna okładka przyciągnęła jego wzrok. Główna bohaterka jest od niego o połowę starsza, ale to w niczym nie przeszkodziło. Z uwagą śledził jej losy. Oczywiście słuchał jak czytałam i razem ze mną śmiał się z niektórych tekstów Jagny – naszej...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
240
238

Na półkach: ,

Czy książka o ekologii może wzbudzić totalne wzruszenie?
A no może...
.
Tak naprawdę opowieść o Jagnie wbrew pozorom nie jest publikacją stricte proekologiczną. Można odnieść wrażenie, że wątek o ochronie przyrody był właściwie pretekstem do rozwinięcia fabuły, która ewidentnie zaskakuje czytelnika i doprowadza do łez.

Kim jest zatem tytułowa Jagna? To 10-letnia przebojowa, mądra i przede wszystkim uparta dziewczynka, nieugięta w swych postanowieniach. Jest uczennicą Pana Burzy nowego wychowawcy klasy, który swym zamiłowaniem do ekologii stara się zarazić dzieci. Organizuje sprzątanie świata, szycie eko toreb i różne rozmaite lekcje łącznie ze składaniem eko przysięgi. Jagna postanawia zadbać o naszą planetę ku rozpaczy kochanej Mamiki i w szczególności charyzmatycznego dziadka Fredka. Ponadto Jagna zaczyna kolegować się z Tymkiem, który jak się okazuje mieszka w domu dziecka... Ten fakt wzbudza w dziadku niepokój, a życie dziewczynki wywraca do góry nogami i otwiera jej dobre serce.
.
Przygody Jagny polecają się do wspólnego rodzinnego czytania. Ta książka uważam, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, będzie więc odpowiednia dla starszych przedszkolaków, uczniów, nastolatków czy dorosłych, uwzględniając oczywiście wrażliwość szczególnie tych młodszych czytelników. Autorka podjęła się dość chodliwego tematu, jakim jest ekologia, jednak nie odczujecie tu ani krzty moralizatorstwa. Kwestia dbania o przyrodę pojawia się w książce naturalnie, a to wszystko za sprawą świetnie wykreowanych postaci, których życiowe perypetie są nad wyraz realne. Opowieść oprócz eko pomysłów daje nam także prawdziwą lekcję empatii, fundując pełen wachlarz uczuć.

Zostałam tą publikacją pozytywnie zaskoczona, jest bardzo wartościowa i godna uwagi. Ponadto będzie jej kontynuacja, co niezmiernie mnie cieszy!

Czy książka o ekologii może wzbudzić totalne wzruszenie?
A no może...
.
Tak naprawdę opowieść o Jagnie wbrew pozorom nie jest publikacją stricte proekologiczną. Można odnieść wrażenie, że wątek o ochronie przyrody był właściwie pretekstem do rozwinięcia fabuły, która ewidentnie zaskakuje czytelnika i doprowadza do łez.

Kim jest zatem tytułowa Jagna? To 10-letnia...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
133
122

Na półkach:

"Jagna i ekowyzwania" autorstwa Ewy Nowak to kolejna publikacja wydana przez Wydawnictwo ToTamto w 2022 roku.
Autorka w zabawny, nieszablonowy sposób porusza trudne i ważne tematy rodzinne, życiowe i jednocześnie pokazując, w jak łatwy i prosty sposób możemy działać ekologicznie.
Tytułowa bohaterka, Jagna ma 10 lat, uczęszcza do szkoły i tak jak wszystkie dzieci napotyka na różne trudności, rozterki i problemy.
Publikacja trafiła do mojego gustu z kilku powodów. Po pierwsze, historia jest zabawna, porusza czytelnika, wywołuje różne, nawet te skrajne emocje.
Po drugie, na 176 stronicach nie ma czasu na nudę!Książka jest napisana prostym językiem, z pewnością sposoba się temu młodszemu, jak i starszemu czytelnikowi.

Publikacja odważnie i przekonywująco mówi o problemach dnia codziennego. Niech tytuł Was nie zmyli... W publikacji oprócz o ekologii, przeczytasz o: relacjach rodzinnych, przyjacielskich, koleżeńskich; podejmowaniu trudnych decyzji; emocjach, tych pozytywnych, ale i negatywnych.
Dawno nie przeczytałam książki, która jednocześnie wzrusza i wywołuje radość. Chciałabym przeczytać więcej takich historii...

Cała recenzja: https://bluefingersbywiola.blogspot.com/2022/05/jagna-i-ekowyzwania-czyli-badz-eko.html?m=1

"Jagna i ekowyzwania" autorstwa Ewy Nowak to kolejna publikacja wydana przez Wydawnictwo ToTamto w 2022 roku.
Autorka w zabawny, nieszablonowy sposób porusza trudne i ważne tematy rodzinne, życiowe i jednocześnie pokazując, w jak łatwy i prosty sposób możemy działać ekologicznie.
Tytułowa bohaterka, Jagna ma 10 lat, uczęszcza do szkoły i tak jak wszystkie dzieci napotyka...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
999
452

Na półkach:

"Jagna i ekowyzwania" to powieść skierowana do wszystkich, każdego pokolenia. Tytułowa bohaterka ma 10 lat i jest otwartą, mądra i upartą dziewczyną! A jej rodzina stanowi mieszankę wybuchową i kolorową. Zarówno pod względem osobowości jak i poglądów. Wychowawca Jagny, pan Burza, pokazuje dzieciom jak ważna jest planeta, jak straszne są zmiany klimatu i co możemy zrobić, my, szarzy ludzie, by choć trochę poprawić sytuację. Do klasy Jagny uczęszczają bardzo różne dzieci, m.in. Tymek, którego tata zabierze do Australii.
Ta książka jest wspaniała, absolutnie fantastyczna. Oprócz wielu ekociekawostek i porad oferuje nam przepiękną, cieplą historię. Powieść jest napisana tak, że i młodsze dzieci i dorośli zrozumieją jej przekaz i będą się dobrze bawić! Rozdziały są krótkie, postaci barwne, niebanalne, a ilustracje idealnie oddają atmosferę książki. To pozycja obowiązkowa dla dzieci i rodziców, by zobaczyć jaką siłę ma jeden człowiek, by zobaczyć ile możemy, by pamiętać, że dobroć jest najważniejsza, by oduczyć egoizmu i pokazać szerszą perspektywę. Szczerze polecam!
PS. Wciąż uważam, że patronką książki powinna zostać Jagna Niedzielska ❤️

"Jagna i ekowyzwania" to powieść skierowana do wszystkich, każdego pokolenia. Tytułowa bohaterka ma 10 lat i jest otwartą, mądra i upartą dziewczyną! A jej rodzina stanowi mieszankę wybuchową i kolorową. Zarówno pod względem osobowości jak i poglądów. Wychowawca Jagny, pan Burza, pokazuje dzieciom jak ważna jest planeta, jak straszne są zmiany klimatu i co możemy zrobić,...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1152
1085

Na półkach: ,

„Jagna i ekowyzwania” to przepięknie wydana książka skierowana do najmłodszych czytelników.

Tytułowa Jagna ma 10 lat i jest otwartą, przebojową, a także życzliwą dziewczynką. To dzięki wychowawcy, który ma masę pomysłów dziewczynka wraz z całą klasą angażuje się w pomoc naszej planecie, a przy tym udowadnia dorosłym jak dbanie o nią może być proste.

Muszę przyznać, że od dawna czekałam na taką książkę na naszym rynku wydawniczym. Jest to lektura nie tylko dla dzieci, ale i nastolatków, czy osób dorosłych. Całość napisana jest prostym językiem, dzięki czemu treść bez problemu trafi do najmłodszych, a masa przezabawnych perypetii rozśmieszy każdego czytelnika.
Książka podzielona została na króciutkie historyjki idealne jako bajki na dobranoc. Do tego każda storna została wzbogacona o świetne ilustracje, które przyciągają uwagę czytelników. Jagna prowadzi dość ekscytujące życie, a jej codzienność obfituje w wydarzenia, które są bardzo ważne i uczą. Dlatego z książki czytelnik może wynieść nie jedną wartość dotyczącą naszego codziennego życia, jak i planety.

„Jagna i ekowyzwania” to książka, która w moim odczuciu powinna znaleźć się w biblioteczce każdego domu. Autorka przypomina nam jak zachowania proekologiczne są ważne i ile niosą za sobą dobra. Nie da się ukryć, że to tak naprawdę w najmłodszym pokoleniu jest największa nadzieja dla naszych potomków, jak i Ziemi, która tak bardzo cierpi.
Książkę jak najbardziej polecam i zachęcam Was do czytania!

„Jagna i ekowyzwania” to przepięknie wydana książka skierowana do najmłodszych czytelników.

Tytułowa Jagna ma 10 lat i jest otwartą, przebojową, a także życzliwą dziewczynką. To dzięki wychowawcy, który ma masę pomysłów dziewczynka wraz z całą klasą angażuje się w pomoc naszej planecie, a przy tym udowadnia dorosłym jak dbanie o nią może być proste.

Muszę przyznać, że od...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
279
275

Na półkach:

„Bądź EKO a zajdziesz daleko!” - czyli RECENZJA książki „Jagna i Ekowyzwania” Ewy Nowak.

Jest to nowość w wydawnictwie Czarna Owca i jak tylko ją zobaczyłam, byłam pewna, że muszę to przeczytać.

O czym jest ta książka?

***

Jagna ma 10 lat i mierzy się z dziecięcymi przygodami. Poznaje czym jest życie EKO, dlaczego ktoś jest bez rodziców i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy.

Jak podaje Wydawnictwo:
„Jestem Jagna i mam 10 lat. Moja mama jest pilotką samolotów i często nie ma jej w domu. Tata jest lekarzem, którego znają wszyscy w mieście. A! I mieszka z nami jeszcze dziadek Ferdek, który swoje już przeżył.
W szkole jak to w szkole – zawsze coś się dzieje. Mój wychowawca pan Burza ciągle ma nowe pomysły i chce, żebyśmy się w nie angażowali. Dlatego zbieramy śmieci, szyjemy torby ze skrawków materiałów albo składamy ekozobowiązania. Aż sama jestem ciekawa, co z tego wyniknie.
Ostatnio do mojej klasy dołączył Tymek – chłopiec, o którym tata zapomniał. Chciałabym się z nim zaprzyjaźnić, szczególnie że nie mam rodzeństwa”.

***

Książka trafiła do mojego gustu. Zdecydowanie nie jest to tylko pozycja dla dzieci i nastolatków…Potrafi rozbawić i wzruszyć. Jest napisana odważnie i przekonywująco. Chciałabym, aby takie historie zdarzały się naprawdę. Kto przeczyta ten zrozumie…
Życzę aby każde dziecko miało swój dom i kochającą rodzinę. Abyśmy świadomie mogli dokonywać wyborów. Aby zwierzęta były dobrze traktowane a świat… a świat trwał dla nas nieskończoną ilość lat i dawał nam swoje owoce byśmy i my mogli również długo i szczęśliwie żyć.


Bardzo fajna pozycja dla każdego dziecka i dla jego rodziców.



Najlepiej całość opisuje cytat Krystiana Hanke: „Dzieci, które wiedzą czego chcą, bywają utrapieniem dla rodziców, ale mogą być ratunkiem dla świata”. Zgadzam się ;) A Wy? Byliście odważnymi dzieciakami czy płynęliście z nurtem?

Moja ocena 10/10.

Współpraca z Wydawnictwem Czarna Owca.

„Bądź EKO a zajdziesz daleko!” - czyli RECENZJA książki „Jagna i Ekowyzwania” Ewy Nowak.

Jest to nowość w wydawnictwie Czarna Owca i jak tylko ją zobaczyłam, byłam pewna, że muszę to przeczytać.

O czym jest ta książka?

***

Jagna ma 10 lat i mierzy się z dziecięcymi przygodami. Poznaje czym jest życie EKO, dlaczego ktoś jest bez rodziców i wiele, wiele innych ciekawych...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    14
  • Chcę przeczytać
    13
  • Posiadam
    3
  • Pod naszym patronatem
    1
  • ❇️ Legimi
    1
  • Chcę w prezencie
    1
  • Do kupienia
    1
  • Literatura dziecięca
    1
  • Papier
    1
  • Samodzielne
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Jagna i ekowyzwania


Podobne książki

Przeczytaj także