rozwiń zwiń
Andaeve_moon

Profil użytkownika: Andaeve_moon

Nie podano miasta Nie podano
Status Czytelnik
Aktywność 3 lata temu
4
Przeczytanych
książek
4
Książek
w biblioteczce
2
Opinii
10
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Nie podano
Dodane| Nie dodano
Ten użytkownik nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach:

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" to pierwszy tom serii autorstwa J.K. Rowling o przygodach młodego czarodzieja i jednocześnie początek jednej z moich ulubionych serii książek fantasy.
Pierwszy raz sięgnęłam po tę powieść kilka lat temu, właściwie już po przeczytaniu "Komnaty Tajemnic", a więc drugiego tomu, który zaciekawił mnie do tego stopnia, że uznałam, iż czymś, można powiedzieć, niegodnym byłoby nieprzeczytanie początku historii. Pamiętam do dziś to, jak siedziałam na tapczanie mojej babci i czytałam "Kamień Filozoficzny", nie pamiętając zupełnie, że poza Hogwartem istnieje jeszcze jakiś świat. Wpadłam, niczym Alicja do Krainy Czarów.
Wyżej wymienioną pozycję uważam za rewelacyjny początek serii, pełen tajemniczości, niebezpieczeństw i czarów, ale i niesamowitego humoru i przezabawnych perypetii trójki jedenastoletnich czarodziejów, którzy pomimo tego, że są dziećmi, często wykazują więcej odwagi i pomysłowości niż niejeden dorosły. Przede wszystkim jednak Harry, Ron i Hermiona są nierozłącznymi kompanami. Myślę, że właśnie ta przyjaźń jest głównym "motorem" napędzającym akcję powieści i sprawia, że opowieść nabiera kolejnego, nieprawdopodobnego wymiaru.
Polecam każdemu miłośnikowi niesamowitych przygód, nawet, jeśli jest zatwardziałym mugolem ;).

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" to pierwszy tom serii autorstwa J.K. Rowling o przygodach młodego czarodzieja i jednocześnie początek jednej z moich ulubionych serii książek fantasy.
Pierwszy raz sięgnęłam po tę powieść kilka lat temu, właściwie już po przeczytaniu "Komnaty Tajemnic", a więc drugiego tomu, który zaciekawił mnie do tego stopnia, że uznałam, iż czymś,...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

W mojej dzisiejszej pracy chciałabym udowodnić, że przeczytanie ,,Dwunastu prac Herkulesa” Agathy Christie jest warte zachodu.
Po pierwsze, treść. Wyżej wymieniona lektura zainspirowana jest postacią mitologicznego herosa, Herkulesa, i jego dwunastoma pracami. Tytułowy bohater zbioru opowiadań, detektyw Herkules Poirot, postanawia iść w ślady swojego starożytnego imiennika i także wykonać ,,dwanaście prac” – w tym wypadku, rozwiązać dwanaście, nierzadko zupełnie, wydawałoby się, bzdurnych, spraw kryminalnych, których przedmiotem okazują się ,,współczesne wersje” zdobyczy i pokonanych potworów legendarnego siłacza. Dzieło Agathy Christie jest więc połączeniem mitologii i powieści kryminalnej. Jak zaskakujący i, co ważniejsze, wzorowo zrealizowany jest podobny pomysł, przekonujemy się, zagłębiając się w niezwykły świat Poirota. Doskonale dobrane do mitologicznych wydarzenia, wręcz nieprawdopodobnie naturalnie ze sobą związane oraz aura tajemniczości połączona z nutką czystej grozy… To sprawia, że śledzenie perypetii dzielnego belgijskiego detektywa z wielkimi wąsami przestaje być jedynie monotonnym wyszukiwaniem często nic nieznaczących tropów i próbą zrozumienia, dlaczego zaginiony arszenik był tak ważny dla rozwikłania zagadki, a staje się pasjonującą przygodą, w której odkrywanie nowych wskazówek jest czystą, ale odrobinę niebezpieczną przyjemnością. To uczucie potęguje jeszcze fakt, że wątki mitologiczne wspaniale komponują się z zagmatwanymi wątkami kryminalnymi. ,,Dwanaście prac Herkulesa” jest zatem prawdziwą gratką dla miłośników zarówno tajemnic i zagadek, jak i pasjonatów kultury antycznej i mitologicznej rzeczywistości.
Po drugie, postacie. Autorka zbioru opowiadań o Herkulesie Poirot mistrzowsko wykreowała postacie swoich bohaterów. Z pozoru nieco przygłupi i zdecydowanie nierozgarnięci ludzie lub nawet potencjalni szaleńcy, jak np. panna Amy Carnaby lub inspektor Cole, okazują się przebiegli i inteligentni, co więcej, obdarzeni talentem aktorskim. Czytelnik śledzący ich losy często przeżywa zaskoczenie, nie spodziewa się takiego obrotu spraw. Doskonałym przykładem na to jest osoba głównego bohatera, Herkulesa Poirot. Nikt nie podejrzewałby małego, chudego człowieczka w żakiecie i lakierkach o podobną spostrzegawczość i spryt. Podkreśla to jeszcze fakt, iż cechy te ujawniają się w najmniej spodziewanym momencie, np. podczas rozmowy z podejrzaną panią doktor psychologii, Alice, kiedy detektyw zwraca uwagę na tak nieistotny szczegół jak obecność kieszeni w stroju damskim, co prowadzi go do wniosku, że handluje ona narkotykami i kradnie klejnoty. Dzięki takim postaciom lektura staje się jeszcze ciekawsza.
Po trzecie, styl. W swojej książce Agatha Christie dowiodła po raz kolejny swojego talentu literackiego, łącząc zabawne i błyskotliwe wypowiedzi bohaterów z surową rzeczywistością, z jaką czytelnik spotyka się, czytając o Londynie z początków dwudziestego wieku. Wszystko to zostało ,,doprawione” dużą dawką typowego angielskiego humoru, co daje doskonały efekt.
Reasumując, warto przeczytać ,,Dwanaście prac Herkulesa”, ponieważ każdy znajdzie tam coś dla siebie.

To bardziej rozprawka niż recenzja, lecz mam nadzieję, że udało mi się uzasadnić moją rację w ,,rzeczowy" sposób.

W mojej dzisiejszej pracy chciałabym udowodnić, że przeczytanie ,,Dwunastu prac Herkulesa” Agathy Christie jest warte zachodu.
Po pierwsze, treść. Wyżej wymieniona lektura zainspirowana jest postacią mitologicznego herosa, Herkulesa, i jego dwunastoma pracami. Tytułowy bohater zbioru opowiadań, detektyw Herkules Poirot, postanawia iść w ślady swojego starożytnego imiennika...

więcej Pokaż mimo to

Aktywność użytkownika Andaeve_moon

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


statystyki

W sumie
przeczytano
4
książki
Średnio w roku
przeczytane
0
książek
Opinie były
pomocne
10
razy
W sumie
wystawione
3
oceny ze średnią 7,7

Spędzone
na czytaniu
17
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
0
minut
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]

Znajomi [ 1 ]