rozwiń zwiń
marcus_yallow

Profil użytkownika: marcus_yallow

Nie podano miasta Mężczyzna
Status Czytelnik
Aktywność 31 tygodni temu
39
Przeczytanych
książek
55
Książek
w biblioteczce
12
Opinii
40
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Mężczyzna
Dodane| Nie dodano
Ten użytkownik nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach:

Dobra propozycja dla wszystkich zabieganych, którzy tylko pobieżnie śledzą wydarzenia z Ameryki, a chcieliby uzyskać pełniejszy obraz.

Książka "Ameryka. Dom podzielony" stanowi syntezę najważniejszych wydarzeń politycznych i społecznych z najnowszej historii USA. Autor przedstawia obraz współczesnych problemów jakie panują w tym kraju - od rosnącej polaryzacji społeczeństw, poprzez kryzysy ekonomiczne, konflikty na tle rasowym, aż po długofalowe skutki prowadzonych wojen i nowe wyzwania na geopolitycznej szachownicy.

Wszystko to opowiedziane lekkim językiem - treściwie, rzetelnie, bez zbędnych dywagacji - co sprawia, że książkę bardzo dobrze się czyta. Momentami aż trudno się oderwać. Zresztą każdy kto słuchał podcastu "Po amerykańsku" wie, że autor ma wyjątkowy talent do opowiadania i ciekawego relacjonowania wydarzeń z USA.

Polecam!

Dobra propozycja dla wszystkich zabieganych, którzy tylko pobieżnie śledzą wydarzenia z Ameryki, a chcieliby uzyskać pełniejszy obraz.

Książka "Ameryka. Dom podzielony" stanowi syntezę najważniejszych wydarzeń politycznych i społecznych z najnowszej historii USA. Autor przedstawia obraz współczesnych problemów jakie panują w tym kraju - od rosnącej polaryzacji...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Gdybym miał opisać tę książkę jednym zdaniem, to byłaby to "jedna wielka halucynacja". Czytając "Kongres futurologiczny" czułem się jak po twardych narkotykach, zanurzając się w coraz głębszych odmętach absurdu i groteski. Akcja powieści toczy się w niedalekiej przyszłości, w świecie, w którym głównym środkiem oddziaływania na społeczeństwo są środki halucynogenne. Zacierają one granice pomiędzy rzeczywistością a urojeniami, sprawiając, że zarówno główny bohater jak i czytelnik nie są w stanie trzeźwo spojrzeć na świat.

Szczerze mówiąc, ta lektura była bardzo dziwna. Chyba niczego bym z niej nie zrozumiał, gdyby nie posłowie zamieszczone na końcu książki. Tłumaczy ono zastosowane przez Lema nawiązania i analogie do codziennej rzeczywistości z lat 70, a także interpretuje absurdalną wizję świata jako krytykę wszelakich przepowiedni przyszłości dokonywanych w tamtych czasach przez pisarzy Sci-Fi. Autor poddaje także w wątpliwość słuszność kierunku w jakim zmierzają współczesne media oraz społeczeństwo. Dopiero kiedy przeczytałem ten dodatek, cała książka nabrała dla mnie drugiego wymiaru.

Gdybym miał opisać tę książkę jednym zdaniem, to byłaby to "jedna wielka halucynacja". Czytając "Kongres futurologiczny" czułem się jak po twardych narkotykach, zanurzając się w coraz głębszych odmętach absurdu i groteski. Akcja powieści toczy się w niedalekiej przyszłości, w świecie, w którym głównym środkiem oddziaływania na społeczeństwo są środki halucynogenne....

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Czytając "Kosmiczne zachwyty" odniosłem wrażenie że jest to książka skierowana bardziej dla smakoszy astronomii niż dla przeciętnego laika, który chciałby nauczyć się czegoś nowego. Mamy tutaj kilkanaście niepowiązanych ze sobą rozdziałów, w których autor żongluje rozmaitymi ciekawostkami i anegdotami. Niestety rozdziały te są dość krótkie, przez co żaden z nich nie zapadł mi w pamięci jakoś szczególnie mocno. Zabrakło mi tutaj jakiegoś uporządkowania wiedzy i bardziej kompleksowego wyjaśnienia omawianych zjawisk. Nie wszystkie opisane zagadnienia i terminy były dla mnie zrozumiałe. Autor tylko zdawkowo tłumaczy poszczególne zjawiska, a bardziej skupia się na opowiadaniu luźnych anegdot z nimi związanych.
Podsumowując, "Kosmiczne zachwyty" mnie akurat nie zachwyciły. Jeśli jesteście fanami astronomii i chcecie poczytać kolejną porcję ciekawostek, to polecam. Jeśli natomiast jesteście głodnymi wiedzy amatorami i chcecie przeczytać coś, co pomoże wam dobrze zrozumieć skomplikowane mechanizmy rządzące wszechświatem, to sugeruję wybrać coś innego. Ostatnio wpadła mi w ręce książka "Wszechświat w twojej dłoni" (Christophe Galfard) - moim zdaniem jest to dużo lepsza propozycja!

Czytając "Kosmiczne zachwyty" odniosłem wrażenie że jest to książka skierowana bardziej dla smakoszy astronomii niż dla przeciętnego laika, który chciałby nauczyć się czegoś nowego. Mamy tutaj kilkanaście niepowiązanych ze sobą rozdziałów, w których autor żongluje rozmaitymi ciekawostkami i anegdotami. Niestety rozdziały te są dość krótkie, przez co żaden z nich nie zapadł...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika marcus_yallow

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


statystyki

W sumie
przeczytano
39
książek
Średnio w roku
przeczytane
4
książki
Opinie były
pomocne
40
razy
W sumie
wystawione
39
ocen ze średnią 6,6

Spędzone
na czytaniu
257
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
5
minut
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]