magdag 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 5 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-30 19:59:25
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Fashionistki zrzucają czadory Aleksandry Chrobak to niezwykła podróż po - wciąż nieodkrytym przez masową turystykę - Iranie. Kraj w którym oddanie tradycji przodków łączy się z beztroskim dążeniem do zachodnich trendów jest wdzięcznym tematem. Autorka ze swadą przedstawia nam niemal każdy aspekt życia, od podniosłych wydarzeń (jak ślub czy pogrzeb), religijnych uniesień, do czynności niemal... Fashionistki zrzucają czadory Aleksandry Chrobak to niezwykła podróż po - wciąż nieodkrytym przez masową turystykę - Iranie. Kraj w którym oddanie tradycji przodków łączy się z beztroskim dążeniem do zachodnich trendów jest wdzięcznym tematem. Autorka ze swadą przedstawia nam niemal każdy aspekt życia, od podniosłych wydarzeń (jak ślub czy pogrzeb), religijnych uniesień, do czynności niemal rutynowych (zakupy, posiłki). To książka wolna od uprzedzeń, bezwzględnie rozprawiająca się z narosłymi przez lata stereotypami a propos mieszkańców Bliskiego Wschodu. Ciekawa pozycja nie tylko dla obieżyświatów.

pokaż więcej

 
2018-08-20 22:18:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Manhattan Beach Jennifer Egan to powieść osadzona w realiach Ameryki lat 30. i 40. ubiegłego stulecia. Anna – główna bohaterka, to postać niezwykła, z nieszablonowymi jak na owe czasy pomysłami na siebie i swoje życie zawodowe. Jej rewolucyjne decyzje niejako odzwierciedlają gwałtowne zmiany społeczne jakie miały miejsce w Stanach po okresie Wielkiego Kryzysu. Niesamowicie wciągająca książka.... Manhattan Beach Jennifer Egan to powieść osadzona w realiach Ameryki lat 30. i 40. ubiegłego stulecia. Anna – główna bohaterka, to postać niezwykła, z nieszablonowymi jak na owe czasy pomysłami na siebie i swoje życie zawodowe. Jej rewolucyjne decyzje niejako odzwierciedlają gwałtowne zmiany społeczne jakie miały miejsce w Stanach po okresie Wielkiego Kryzysu. Niesamowicie wciągająca książka. Kolejne tajemnice, które odkrywamy wraz z kolejnymi stronami, sprawiają, że od lektury trudno się oderwać!

pokaż więcej

 
2018-08-20 21:56:34
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci Michała Wójcika to rekonstrukcja powstania w nazistowskim obozie koncentracyjnym Treblinka II. To historia skrajnie wycieńczonych, wyczerpanych fizycznie i psychicznie ludzi, którzy zmobilizowali wszystkie siły, by wzniecić bunt przeciwko swoim oprawcom i podjąć próbę zbiorowej ucieczki z obozu koncentracyjnego. Dzięki obozowym powstańcom na kilka tygodni... Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci Michała Wójcika to rekonstrukcja powstania w nazistowskim obozie koncentracyjnym Treblinka II. To historia skrajnie wycieńczonych, wyczerpanych fizycznie i psychicznie ludzi, którzy zmobilizowali wszystkie siły, by wzniecić bunt przeciwko swoim oprawcom i podjąć próbę zbiorowej ucieczki z obozu koncentracyjnego. Dzięki obozowym powstańcom na kilka tygodni wstrzymano machinę śmierci w Treblince. To książka o niewyobrażalnym bestialstwie I niesamowitym heroizmie. Dla wszystkich, którzy interesują się dziejami II wojny światowej.

pokaż więcej

 
2018-08-20 19:40:46
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Dziewczyny z Wołynia Anny Herbich-Zychowicz to historia dziewięciu kobiet, które jako dzieci były naocznymi świadkami rzezi wołyńskiej. Przedwojenna niczym niezmącona koegzystencja Polaków i Ukraińców zamieszkujących tereny Wołynia przeszła do historii na skutek nacjonalistów opętanych ideą monoetnicznej, niezależnej Ukrainy. Zaczęła się nienawiść, terror, zbrodnie, zaczęła się rzeź -... Dziewczyny z Wołynia Anny Herbich-Zychowicz to historia dziewięciu kobiet, które jako dzieci były naocznymi świadkami rzezi wołyńskiej. Przedwojenna niczym niezmącona koegzystencja Polaków i Ukraińców zamieszkujących tereny Wołynia przeszła do historii na skutek nacjonalistów opętanych ideą monoetnicznej, niezależnej Ukrainy. Zaczęła się nienawiść, terror, zbrodnie, zaczęła się rzeź - mordowano całe rodziny, całe wsie, dotychczasowych sąsiadów, znajomych, przyjaciół... Opisane historie stanowią porażające świadectwo makabrycznego ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów. Niesamowicie poruszająca lektura.

pokaż więcej

 
2018-08-19 20:44:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Dobre matki. Prawdziwa historia kobiet, które przeciwstawiły się najpotężniejszej mafii świata Alexa Perry'ego to szokujący obraz kalabryjskiej mafii – ndranghety. To historia trzech kobiet, które postanowiły wyrwać się z macek zbrodniczej organizacji. Jednak próba opuszczenia struktur mafijnej rodziny i współpraca z policją to wyrok śmierci - zdrada, która nigdy nie zostanie zapomniana i... Dobre matki. Prawdziwa historia kobiet, które przeciwstawiły się najpotężniejszej mafii świata Alexa Perry'ego to szokujący obraz kalabryjskiej mafii – ndranghety. To historia trzech kobiet, które postanowiły wyrwać się z macek zbrodniczej organizacji. Jednak próba opuszczenia struktur mafijnej rodziny i współpraca z policją to wyrok śmierci - zdrada, która nigdy nie zostanie zapomniana i wybaczona, bo tu nie liczą się więzi krwi, nie ma żadnych sentymentów, konfidenta trzeba zlikwidować. Ten wstrząsający reportaż jest efektem skrupulatnych badań autora i szeregu godzin poświęconych na wertowanie aktów sądowych. Wstrząsająca lektura.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
46 45 228
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd