Bilbo 
los-caramelos.blogspot.com
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 3 książki, ostatnio widziana 1 tydzień temu
Teraz czytam

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-09 09:00:56
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-08-09 08:49:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Ulubione

Kilka lat temu oglądałam wykłady Profesora w Internecie. Byłam oczarowana! W sposób prosty i naturalny opowiadał o sprawach, których nigdy nie mogłam zrozumieć. Wiedziałam, że z jego książkami będzie podobnie - będą interesujące, mądre, a jednocześnie tak napisane, żeby zrozumiał je każdy, kto po nie sięgnie. Brakuje nam tak mądrych ludzi, którzy potrafią dzielić się swoją wiedzą. Książkę... Kilka lat temu oglądałam wykłady Profesora w Internecie. Byłam oczarowana! W sposób prosty i naturalny opowiadał o sprawach, których nigdy nie mogłam zrozumieć. Wiedziałam, że z jego książkami będzie podobnie - będą interesujące, mądre, a jednocześnie tak napisane, żeby zrozumiał je każdy, kto po nie sięgnie. Brakuje nam tak mądrych ludzi, którzy potrafią dzielić się swoją wiedzą. Książkę polecam każdemu. Momentami zabawna, ale niezwykle pouczająca!

pokaż więcej

 
2018-08-01 21:23:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Z biblioteki
Cykl: J''adore (tom 1)

Pozytywne opinie zachęciły mnie do lektury tej książki. Miałam nadzieję, że będzie to powieść w sam raz na wakacyjną pogodę, która towarzyszy nam od jakiegoś czasu. "Diabeł ubiera się u Prady" to pierwsze skojarzenie, które przyszło mi do głowy w czasie lektury. Przez cały czas zastanawiałam się, jak można się zachwycać tym, że pracuje się ponad siły, w zatłoczonym mieście, w ciągłym stresie i... Pozytywne opinie zachęciły mnie do lektury tej książki. Miałam nadzieję, że będzie to powieść w sam raz na wakacyjną pogodę, która towarzyszy nam od jakiegoś czasu. "Diabeł ubiera się u Prady" to pierwsze skojarzenie, które przyszło mi do głowy w czasie lektury. Przez cały czas zastanawiałam się, jak można się zachwycać tym, że pracuje się ponad siły, w zatłoczonym mieście, w ciągłym stresie i jeszcze w ramach relaksu chodzić do klubu i się tam upijać? Ta książka jest dla mnie tak typowo amerykańska. Co kilka stron jakiś mądry cytat z kogoś znanego, idealnie dopasowany do sytuacji. Do tego bohaterka, której mamy chyba kibicować w przemianie i współczuć, że jest tak "zarobiona". Naprawdę ludzie są w stanie tak jak ona funkcjonować? Trochę to wszystko słabe, płaskie i przewidywalne. Dlaczego liczyłam na coś więcej? Sama nie wiem. Przeczytałam do końca, ale trochę szkoda czasu.

pokaż więcej

 
2018-07-30 07:50:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Z biblioteki
Autor:

Dawno temu czytałam jedną książkę Marty Obuch i pamiętam, że mi się podobała. Chwyciłam „Metodę na wnuczkę”, żeby się przekonać, czy ten typ humoru nadal na mnie działa. Lektura nie poszła mi błyskawicznie, ale książka bardzo przyjemna i dosyć dobrze się ją czytało. Lekka, łatwa i przyjemna. W sam raz na wakacje i na taką pogodę.

 
2018-07-10 08:39:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Z biblioteki
Seria: Reportaż

O sprawie Gorgonowej dowiedziałam się dawno temu z książki pana Edmunda Żurka "Gorgonowa i inni", którą znalazłam w domowej biblioteczce. Pamiętam, że byłam zelektryzowana tą historią i tym, że niby wszystko jest jasne oczywiste, ale jak się temu przyjrzeć, to już niekoniecznie. "Koronkowa robota" to spojrzenie na tę sprawę z dzisiejszego punktu widzenia. Książkę czyta się bardzo dobrze, nie... O sprawie Gorgonowej dowiedziałam się dawno temu z książki pana Edmunda Żurka "Gorgonowa i inni", którą znalazłam w domowej biblioteczce. Pamiętam, że byłam zelektryzowana tą historią i tym, że niby wszystko jest jasne oczywiste, ale jak się temu przyjrzeć, to już niekoniecznie. "Koronkowa robota" to spojrzenie na tę sprawę z dzisiejszego punktu widzenia. Książkę czyta się bardzo dobrze, nie ma jednoznacznej opinii, ale jest świadomość, że teraz wyjaśnienie tej sprawy i powiedzenie, czy Gorgonowa jest winna czy te - jest po prostu niemożliwe. Warto przeczytać.

pokaż więcej

 
2018-06-04 13:28:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Ulubione
Cykl: Milicjanci z Poznania (tom 9)

Ryszard Ćwirlej - marka sama w sobie. Jego książki można kupować w ciemno, bo wiadomo, że w środku czeka kawał dobrej literatury. Osobiście jestem wielką fanką powieści retro Ryszarda Ćwirleja, ale przecież wszystko zaczęło się w latach 80., które są dla mnie ważne i wszystko, co z nimi związane - jest mi bliskie. Jak zawsze w przypadku tego autora - wszystko można streścić samym tytułem,... Ryszard Ćwirlej - marka sama w sobie. Jego książki można kupować w ciemno, bo wiadomo, że w środku czeka kawał dobrej literatury. Osobiście jestem wielką fanką powieści retro Ryszarda Ćwirleja, ale przecież wszystko zaczęło się w latach 80., które są dla mnie ważne i wszystko, co z nimi związane - jest mi bliskie. Jak zawsze w przypadku tego autora - wszystko można streścić samym tytułem, który zawsze wyraża całość. A tak poza tym: afera, nieczyste interesy, wielka kasa, Gruby Rychu, Mirek, Teofil i coraz aktywniejszy młody Mariusz.
Ech, tylko dlaczego spotkanie z nimi zawsze kończy się tak szybko? Polecam.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
380 295 2533
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (7)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd