rozwiń zwiń

Ślub doskonały

werwro werwro
27.10.2015
Okładka książki Hotel szczęśliwych ślubów Hester Browne Logo Patronat

Jak powinien wyglądać wymarzony ślub? Olśniewająca panna młoda, w tle delikatne dźwięki fortepianu, eleganckie, hotelowe wnętrza? Z pewnością wie to Rosie McDonald, niegdyś porzucona przez narzeczonego przed ołtarzem, a teraz najlepsza wedding plannerka w Londynie. Jej marzeniem jest zostać dyrektorką Bonneville – londyńskiego hotelu, który dzięki niej odzyskuje dawną renomę i staje się idealną przystanią dla młodych par.

„Hotel szczęśliwych ślubówto pierwsza, wydana w Polsce, powieść bardzo popularnej za granicą Hester Browne – porównywanej do Jane Austen byłej dziennikarki, a teraz poczytnej autorki powieści obyczajowych dla kobiet. To jedna z tych książek, które mimo tego, że są przewidywalne i niespecjalnie ambitne, i tak potrafią skraść serca czytelnika. Lekka i prosta w odbiorze, przyjemna w lekturze, a spośród wielu podobnych romansów wyróżniająca się inteligentnym humorem i świetną narracją. I oczywiście postaciami! Rosie jest bohaterką, którą polubiłam od razu i wspierałam ją w każdej podjętej przez nią decyzji – a śledzenie jej kolejnych perypetii i przygód było świetną rozrywką; Joe zaś to taki typowy przystojniak, dzięki któremu książka była jeszcze barwniejsza i ciekawsza.

Ta pozycja będzie też atrakcyjną powieścią dla przyszłych panien młodych czy początkujących wedding plannerów. Dzięki Hester Browne możemy poznać wszystkie triki, w jakich tkwi sekret urządzenia ślubu doskonałego, na przykład jak w dyplomatyczny sposób pozbyć się niechcianej druhny czy jak nie doprowadzić do katastrofy i dyskretnie ukryć fakt, że apartament dla nowożeńców jest w opłakanym stanie.

Wyjątkowo zabawny, dobrze napisany i poprawiający humor – taki właśnie jest Hotel szczęśliwych ślubów, który idealnie nada się zarówno na lekturę w nudne i deszczowe popołudnie, jak i na prezent dla planującej własny ślub kuzynki. To dowcipny i chwytający za serce romans w urokliwej scenerii eleganckiego londyńskiego hotelu, a pod słowami z tyłu okładki: „Bestseller książkowy – jak najlepsza komedia romantyczna” mogę podpisać się obiema rękami. Gorąco polecam!

Weronika Wróblewska