Amazing Spider-Man - #003 - Spider-Man versus Doctor Octopus, the Strangest Foe of All Time

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Amazing Spider-Man". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Marvel Comics
spider-man, marvel
komiksy
angielski
KoZa

Cover art by Steve Ditko. First appearance of Dr. Octopus in Spider-Man Versus Doctor Octopus, script by Stan Lee, art by Steve Ditko; When an experiment goes wrong, Otto Octavius gains control of his robotic arms and decides to take over an atomic facility, but Spider-Man stops him. Spider-Man pin-up page by Ditko. Reprinted in Marvel Tales # 140. First issue with a letters column (including a letter by mycomicshop.com president Buddy Saunders!).

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://spiderfan.org