Radzieckie pojazdy pancerne 1941-1945. Plany modelarskie

Russian armored fighting vehicle
978-83-11-11499-9
technika
Artur

W publikacji zawarto szczegółowe rysunki radzieckich czołgów i bojowych pojazdów opancerzonych wyprodukowanych przed, podczas i niedługo po zakończeniu II wojny światowej. Rysunki zostały wykonane w skalach najczęściej używanych przez modelarzy, dzięki temu stanowią niezbędną pomoc praktyczną dla każdego pasjonata modeli czołgów i pojazdów wojskowych. Na podstawie rysunków można skonstruować wierny model sławnego T-34 lub KW, który bez wątpienia będzie cieszył oko zarówno znawców, jak i laików. Autor zamieścił w książce różne modele produkowanych pojazdów, co pozwala na przyjrzenie się procesowi ich rozwoju, wprowadzonym innowacjom oraz szczegółom, które uległy modyfikacji. Czytelnik może zapoznać się nie tylko z najbardziej popularnymi modelami czołgów i pojazdów pancernych, które walczyły w szeregach Armii Czerwonej na polach bitew II wojny światowej, ale również z tymi, które nie znane są szeroko pojętej publice. W książce przedstawiono również prototypy czołgów, które nie zostały wprowadzone do produkcji, ale stanowiły ważną część linii rozwojowej modeli wprowadzonych do służby zaraz po zakończeniu II wojny światowej.

Yamashiro | 2015-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2015