Dynamika, uwarunkowania, profilaktyka samobójstw w ostatnim ćwierćwieczu XX w Polsce

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy DUET
suicydologia, samobójstwo
Róża_Bzowa

Trudno ocenić faktyczne, psychologiczne i społeczne przyczyny samobójstw i dlatego ich uwarunkowania winny być odnajdywane na gruncie konkretnych sytuacji suicydogennych, w jakich wiedzie swój egzystencjalny byt jednostka ludzka. W niniejszej książce autor przedstawia pewną typologię tych sytuacji suicydogennych wykrywanych przez wybranych suicydologów w ostatnim 25-leciu XX wieku. Autor...

W niniejszej książce autor przedstawia pewną typologię tych sytuacji suicydogennych wykrywanych przez wybranych suicydologów w ostatnim 25-leciu XX wieku. Autor podkreśla, że poznanie tych ekstremalnych sytuacji potencjalnego samobójcy stwarza szansę dla profilaktyki samobójstw.

zuzia1361 | 2016-03-07
A-- | 2015-07-14