biznes, finanse

To jedyny praktyczny i kompletny przewodnik dla polskich inwestorów zainteresowanych rynkiem kontraktów futures. Trzecie wydanie książki powstało w odpowiedzi na rosnącą popularność instrumentów pochodnych w naszym kraju. Jednocześnie zostało uzupełnione o opisy dotyczące rynku walutowego forex.Autor przekazuje podstawowe informacje o rynkach forex, opisując występujące na nich specyficzne zjawiska i zależności. Głównym przesłaniem książki jest teza, że choć spekulacja na rynkach lewarowanych, jakimi są rynki futures i forex uchodzi często za niebezpieczny hazard, można ją uprawiać w sposób przemyślany i rozsądny, tak by prowadziła do długoterminowego i systematycznego wzrostu kapitału..

Marcin | 2014-09-13

Według mnie książka jest na prawdę dobrym wstępem do tematu dla osoby która nie jest związana z ekonomią, czy inwestowaniem. Praca przedstawia podstawowe informacje dotyczące kontraktów terminowych oraz wyjaśnia w przystępny sposób kluczowe pojęcia używając języka zrozumiałego dla wszystkich czytelników.

Kornel Tymcio | 2015-04-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię

Zdziwiłem się, gdyż według autora Forex także zalicza się do kontraktów terminowych. Książka opisała się technicznym spisem wszystkiego co powinno się wiedzieć na temat futures.
Nic nadzwyczajnego, ale w sumie to więcej się nie spodziewałem.

gustow | 2014-12-06
Przeczytana: 01 lutego 2011

Świetnie wprowadza w temat kontraktów na polskim parkiecie. Książka napisana przez praktyka, który naprawdę zna się na tym rynku.

Tomasz | 2012-08-07

Nie polecam. Napisana chyba tylko po to, żeby "opchnąć". Jednak najgorszej oceny nie dam, bo jakaś tam w końcu wiedza jest zawarta. Polecam jedynie jeśli ktoś ma możliwość przeczytania za darmo.

lipsky | 2015-09-06
książek: 1936