Mój sport, moja radość! : 10 zasad treningu dla dzieci uprawiających sport

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla Dzieci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
sport, dzieci, psychologia, poradnik
typ
papier
jelen
6,67 (3 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Uprawianie sportu jest dla dziecka nie tylko wspaniała zabawą. Może być też pomocne w kształtowaniu jego charakteru i rozbudzaniu pasji. Ważne jest jednak by uprawiając sport pamiętać o pewnych zasadach. Dzięki książce ?Sport moja radość? poznasz te najważniejsze i pomożesz swojemu dziecku wyrosnąć na prawdziwego mistrza! Znany psycholog sportu Jan Blecharz, który jest współtwórcą sukcesów Adama Małysza, wskazuje małym sportowcom, jakich zasad powinni przestrzegać uprawiając sport. Każda zasada zilustrowana jest opowiadaniem o znanych sportowcach. Dziecko zainspirowane przykładami swoich idoli z pewnością odnajdzie w sobie sportową pasję. Książka pomaga rodzicom, trenerom i wychowawcom w ukształtowaniu prawdziwych świadomych sportowców.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Piotr | 2014-09-24
Przeczytana: 24 września 2014

Rewelacyjny poradnik dla dzieci uprawiających sport.
Krótki, treściwy i (w wersji audio) przeczytany przez zwycięskich siatkarzy.
W książce omówiono dziesięć tytułowych zasad:
1 Czerpię przyjemność z trenowania i udziału w zawodach
7 Mam wpływ na to jak wygląda mój dzień
8 Sport to również umiejętność przegrywania
9 Szanuję moich sportowych konkurentów i doceniam ich umiejętności
10 Każdy start jest okazją do tego, by dowiedzieć się czegoś o sobie
W wersji audio każdą zasadę czyta inny siatkarz oraz sam trener.

Więcej na moim blogu:

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica