Raport mniejszości

Minority Report
832410089X
science fiction, dick
Csisilver

Opowiadanie Philipa K. Dicka opublikowane w czasopiśmie „Fantastic Universe” w styczniu 1956 roku. W Polsce opowiadanie ukazało się m.in. w czwartym tomie Opowiadań zebranych Dicka, wydanym przez wydawnictwo Prószyński i S-ka pod tytułem My zdobywcy oraz przez wydawnictwo Amber pod tytułem Raport mniejszości. Na podstawie opowiadania zrealizowano film fabularny Raport mniejszości z Tomem...

Na podstawie opowiadania zrealizowano film fabularny Raport mniejszości z Tomem Cruise'em w roli głównej.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdyby naziści wygrali wojnę...

Fani książek science fiction w końcu doczekali się ekranizacji powieści Philipa K. Dicka ”Człowiek z Wysokiego Zamku”. Na jej podstawie Amazon Studios stworzy 10-odcinkowy serial. Na razie dostępny jest jedynie pierwszy odcinek, który można obejrzeć bezpłatnie na stronie Amazon.com.

Pisarze skazani na ekranizacje

Powiedzieć, że wielu autorów doczekało się nawet kilkukrotnych adaptacji ich dzieł, to nic nie powiedzieć. Są pisarze, których kolejne książki niemal z dnia na dzień po ich ukazaniu się były ekranizowane. Oto dziesięcioro z nich.