Dyskusje o książce Szerokie Morze Sargassowe

Temat dyskusji
Odpowiedzi
Ostatnia akywność
Pamiętam, że....ale nie pamietam tytułu książki
Dzień dobry. Szukam książki dla młodzieży, którą czytałem gdzieś na początku lat dwutysięcznych. Opowiadała o szlacheckiej dziewczynie przeniesionej w czasie do dwudziestego wieku za sprawą alchemii. Na sto procent polskiego autorstwa. Z góry dziękuję:)
3 godz. temu
Czytelnicze podsumowanie 2022 roku
Ah, no dobrze, więc tę przygodę ma już Pani za sobą. Może więc ,,Golemem'' Macieja Płazy i ja się zainteresuję, bo widzę, że wiele wskazuje tutaj na nietuzinkową opowieść. Cieszę się, że udało mi się zachęcić, bo czas z Hermannem Hesse na pewno nie będzie straconym. : )
1 rok temu
„Psychoza”, „Lśnienie”, „Zagłada domu Usherów”, czyli różne oblicza motywu szaleństwa w literaturze
no :) to chyba film pójdzie na pierwszy ogień bo z książką może mi trochę zająć aż zdobędę, dzięki za info o filmie <3 <3 <3
1 rok temu
Nieoczekiwana zmiana miejsc, czyli stare serie, nowi autorzy
Udane kontynuacje to niemal contradictio in adiecto. Niemal, gdyż są wyjątki potwierdzające regułę. "Łowcy Przygód" dalszy ciąg "Łowców Złota" Curwooda, mym zdaniem trafione. "Przygody chemiczne Sherlocka Holmesa" zupełnie w stylu oryginalnych, a miejscami, mym zdaniem, nawet lepsze od części z nich. Ostatnio poznałam "The Exploits of Sherlock Holmes" napisane przez syna...
4 lata temu
Stosiki, czyli co ostatnio kupiliśmy, dostaliśmy lub wypożyczyliśmy (lipiec 2015)
Wczorajsze "łupy": z biblioteki:  Zamknięte pokoje Zamknięte pokoje  Tamte cudowne lata Tamte cudowne lata  Ostatnia wola Sonji Ostatnia wola Sonji
8 lata temu
Stosiki, czyli co ostatnio kupiliśmy, dostaliśmy lub wypożyczyliśmy! (I kwartał 2014)
Kupione w ksiegarni. Sa, to ksiazki S. Barrego Krolewski spisek Bursztynowa komnata Grobowiec Cesarza Klucz Jeffersona Tajemnica grobowca Trzecia tajemnica Wenecka intryga Paryska wendeta Przepowiednia dla Romanowow Tajemnica Kolumba A wczoraj od swojej mamy dostalam w prezencie ksiazk Kathy Reichs 206 kosci Deja Dead Diabelskie kosci Kosci pajaka Kosci w proch Nagie...
10 lata temu