Etnologia ludów pozaeuropejskich

Wydawnictwo: Universitas
83-242-0149-1
kamocki, etnologia
Fenrir

Przywykliśmy już uważać świat za „globalną wioskę”, czasem jednak zapominamy, że zamieszkują ją ludzie różniący się od nas znacznie trybem życia, kulturą, sposobem postępowania. Dziwimy się niekiedy, dlaczego postępują właśnie tak, a nie inaczej, do czego dążą, dlaczego właśnie takie są ich reakcje. Ta książka, napisana przystępnym językiem, przybliża nam świat, który choć istnieje na tym...

Ta książka, napisana przystępnym językiem, przybliża nam świat, który choć istnieje na tym samym globie, często jest nam nieznany, a życie jego mieszkańców rządzi się innymi prawami niż nasze. Zajrzymy dzięki niej w świat ludów egzotycznych, zamieszkujących odległe kontynenty.

okularnica | 2012-05-26
Przeczytana: 26 maja 2012

"U wielu ludów afrykańskich młody mężczyzna idzie do pracy zarobkowej jedynie w celu zarobienia na zakup żony, później zazwyczaj już tylko odpoczywa, gdyż żona powinna pracować na niego."

Książka napisana przystępnym, zrozumiałym językiem.
Wiele interesujących informacji.

Alicja | 2010-11-20

Książkę tą przeczytałam w kilka godzin. Mnóstwo cennych informacji o życiu ludów pozaeuropejskich. Mnie bardzo przypadła do gustu.

Magdalena | 2015-08-10
Na półkach: Antro/Etno, Przeczytane