Protokoły mędrców Syjonu

Okładka książki Protokoły mędrców Syjonu praca zbiorowa
Okładka książki Protokoły mędrców Syjonu
praca zbiorowa Wydawnictwo: brak informacji historia
historia
brak informacji
1920-01-01
1920-01-01

Z jednej strony czy to możliwe, żeby od ponad 100 lat światem rządziła jedna nacja i to według jednego konkretnego planu? Biorąc pod uwagę dzieje Europy w XX w. (dwie wojny, dwa szalejące totalitaryzmy, ludobójstwa) zdaje się, że ten plan zwyczajnie nie wypalił.

A z drugiej strony czy ta sama nacja, która przez wieki była rozproszona po świecie, bez własnego kraju nie miałaby prawa opracować planu aby przemodelować świat tak, by już nigdy nie być narodem pogardzanym i by samemu rozdawać karty? Dodajmy do tego straszenie łatką "antysemity" wszystkich tych, którzy mają czelność mówić cokolwiek o tej nacji. Jakby tego było mało, Kościół całkowicie zrezygnował z ewangelizacji tej właśnie nacji. Dalej: trwa wojna (wiadomo kogo) z Hamasem i co? Świat potępia tylko jedną stronę konfliktu - Hamas... Zresztą... wielu wpływowych polityków w Europie w XX i XXI w. miało, bądź ma korzenie powiązane z ową nacją. Coś może być na rzeczy. Choć wcale nie musi.

Co do książki...

Momentami jest archaiczna - zarówno co do treści jak i co do stylu. Czytając, czuć ducha epoki XX w.

Książka od początku wydaje się być pisana przez kogoś bardzo sprytnego, bezdusznego, skrupulatnego. Aż chce się powiedzieć - spiskowca. Mamy tutaj masę zaleceń co do uprawiania polityki monetarnej która ma na celu "wysysać" kapitał z innych państw, są widoczne wskazówki co do zarządzania społeczeństwem aby odpowiednio zostało uformowane a w konsekwencji przekształcane za pomocą odpowiednich treści medialnych i przez wpajanie liberalizmu.

Porównując treść książki ze współczesnym światem widać zadziwiające zbieżności. Natomiast czy obecny świat jest kreowany przez naród wybrany według wskazówek zawartych w tej książce czy być może to inne siły układają nam świat jedynie "inspirując się protokołami" tego raczej się nie dowiemy.

Jedno jest pewne: bardzo dużo z tego co zostało opisane w tej książce dzieje się nie od dziś. Czy społeczeństwa nie są - dzięki mediom - coraz głupsze? Czy dziś nie panuje "wolna amerykanka" - a mówić bardziej filozoficznie liberalizm, który rozwala całe społeczeństwa? Czy państwa na świecie nie są potężnie zadłużone, a my nawet nie wiemy u kogo i jak wysokie jest zadłużenie?

Być może "Protokoły" to konsekwentnie realizowany plan pewnej nacji w celu dominacji i uchronienia się przed odgrywaniem roli państwa, które byłoby znów "ofiarą rządów silniejszych" a być może wspomniana nacja nie ma z tym nic wspólnego a "Protokoły" posłużyły komuś zupełnie innemu po to, aby układać świat według swojej myśli. Tego nie wiemy. Jedno co wiemy na pewno: chodzi o władzę i pieniądze.

• ZAKUPY

Dodaj cytat z książki Protokoły mędrców Syjonu