Moje własne zoo

Jedność
2023-04-26
2023-04-26
48 min.

Okładka książki Młodzi Przyrodnicy. Co się kryje pod skorupą Becky Davies, Charlotte Pepper
Młodzi Przyrod... Becky Davies, Charl...
Okładka książki Młodzi Przyrodnicy. Co się kryje pod ziemią Becky Davies, Charlotte Pepper
Młodzi Przyrod... Becky Davies, Charl...
Okładka książki Kod życia. Wszystko o genach, DNA, i o tym dlaczego jesteś, kim jesteś Carla Häfner, Mieke Scheier
Kod życia. Wsz... Carla Häfner, Mieke...
Okładka książki Młodzi Przyrodnicy. Co się kryje wśród drzew Bryony Clarkson, Molly Littleboy
Młodzi Przyrod... Bryony Clarkson, Mo...
Okładka książki Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta. Przezabawny przewodnik przyrodniczy Mike Barfield, Jess Bradley
Dzień z życia ... Mike Barfield, Jess...
Okładka książki Gabinet oceanów Carnovsky, Barbara Taylor
Gabinet oceanów Carnovsky, Barbara ...

@mamcia_tomusio_lilusiowa
"Moje własne zoo. Odkrywamy tajemniczy świat zwierząt." wydane przez @wydawnictwojednosc

To książka w ogromnym formacie, z przepięknymi ilustracjami i charakterystyką poszczególnych gatunków zwierząt. Znajdziemy tu podział na:
🤍 ssaki
🤍 ptaki
🤍 ryby
🤍 płazy
🤍 gady
🤍 bezkręgowce

Każdy rozdział podzielony jest na podrozdziały w których znajdziemy wiedzę na temat ciekawych zwierząt.

To świetna książka dzięki której przybliżymy już najmłodszym czytelnikom zwierzęcy świat. Nauczymy się ciekawych nazw zwierząt oraz poznamy ich najbardziej charakterystyczne cechy

@mamcia_tomusio_lilusiowa

🤍 ssaki
🤍 ptaki
🤍 ryby
🤍 płazy
🤍 gady
🤍 bezkręgowce

Każdy rozdział podzielony jest na podrozdziały w których...

"Moje własne zoo" to wielkoformatowy atlas zwierząt, który przyciąga młodych odkrywców (i nie tylko) zarówno swoją okładką jak i zawartością. To solidnie wykonana książka, w której pierwsze skrzypce grają ilustracje. Duże, wyraźne, bardzo realistyczne, wciągają młodzież do świata zwierząt.

A każde przedstawione na obrazku stworzenie ma swój krótki opis, zawierający najciekawszą informację na jego temat. Oprócz tego na każdej rozkładówce znalazło się kilka słów odnośnie całej grupy. Całość jest bardzo przejrzysta i czytelna poprzez jednolite tło oraz wyraźną czcionkę.

Książka ma aż 48 stron zapełnionych przeróżnymi zwierzakami, od tych bardzo dobrze wszystkim znanych, po te trochę mniej. Znalazło się tu miejsce dla lisa, hipopotama czy pawia jak również dla mandryla, uszatka niebieskobrzuchego, wigonia i kapibary.

Myślę, że to dobra propozycja by zainteresować dziecko światem zwierząt. Może zachęcić by poznać więcej szczegółów o danym gatunku, znaleźć innych przedstawicieli danej grupy lub sprawdzić jakie zwierzęta żyją najbliżej nas. Na pewno daje masę możliwości do późniejszego wykorzystania.

Ta forma spodoba się też maluchom, bo mogą wskazywać palcem wybrane zwierzę a krótki opis ich nie zanudzi.

Przyznaję, że książka totalnie mnie zaskoczyła formatem jak i zawartością. :)

A każde przedstawione na obrazku stworzenie ma swój krótki opis, zawierający...

Czy lubicie wraz z dziećmi poznawać sekrety natury? Jeśli tak, to gorąco polecam wspaniałą książkę "Moje własne zoo. Odkrywamy tajemniczy świat zwierząt" z serii Życie bez granic, wydawnictwo Jedność.
Publikacja zachwyca wydaniem - przepiękne, realistyczne ilustracje, bardzo duży format, grube, matowe strony oraz mnóstwo fascynującej wiedzy. W środku znajduje się 48 stron pełnych zaskakujących faktów przyrodniczych na temat wielu interesujących ssaków, ptaków, ryb, płazów, gadów oraz bezkręgowców. Ale (co bardzo ważne!) tekstu nie jest za dużo, więc nie ma obaw, że znudzi młodych odkrywców.
Książka sprawdzi się jako wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań dziecka, uzupełnienie edukacji domowej oraz jako prezent.

Dziś chciałam Wam pokazać dwa piękne albumy przyrodnicze wydane przez @wydawnictwojednosc w ramach serii "Życie bez granic".

"Moje własne zoo. Odkrywamy tajemniczy świat zwierząt" to przegląd wybranych gatunków królestwa zwierząt w podziale na:
🐾 ssaki (gryzonie, kopytne, naczelne, drapieżniki, walenie),
🐾 ptaki (śpiewające, papugi),
🐾 ryby (ryby chrzęstne),
🐾 płazy,
🐾 gady (węże, żółwie, jaszczurki),
🐾 bezkręgowce (stawonogi, owady, chrząszcze, motyle, mięczaki).

"Mój własny ogród. Odkrywamy tajemniczy świat roślin, grzybów i porostów" prezentuje z kolei przedstawicieli światowej flory w podziale na:
🍃 rośliny nasienne (drzewa iglaste i liściaste, krzewy, palmy, sukulenty, rośliny mięsożerne i pasożytnicze, pnącza, rośliny wodne i bagienne, łąkowe, trujące, lecznicze, zioła i przyprawy, uprawy polowe, warzywa, owoce),
🍃 rośliny zarodnikowe,
🍃 grzyby (jadalne, niejadalne, trujące),
🍃 porosty.

Oba albumy skonstruowane są w prosty sposób. Każda grupa roślin czy zwierząt zawiera krótką i jasną charakterystykę, następnie zwięzłą notatkę dotyczącą danego rodzaju i notki dla konkretnych okazów.

To co jednak najbardziej przyciąga w nich wzrok to obłędnie piękne ilustracje, które nie tylko cieszą oko, ale też dobrze odzwierciedlają prezentowane gatunki.

To chyba pierwsza tego typu seria, którą szczerze mogę polecić już przedszkolakom. Z jednej strony mamy do czynienia z atlasami, z drugiej zawarta w nich treść jest maksymalnie prosta w odbiorze. Dobór prezentowanych gatunków też nie pozostaje tu bez znaczenia. W tych albumach znajdziemy bowiem ich dużą różnorodność. Z jednej storny poznamy bardzo wyróżniające się okazy, z drugiej znajdziemy to co jest nam bardzo dobrze znane.

Te książki wręcz proszę się, by je przeglądać, wertować jeszcze i jeszcze. Są świetne!

🐾 ssaki (gryzonie, kopytne, naczelne, drapieżniki, walenie),
🐾 ptaki (śpiewające, papugi),
🐾 ryby (ryby chrzęstne),
🐾 płazy,
🐾...

"Moje własne zoo. Odkrywamy tajemniczy świat zwierząt" to najnowsza publikacja od Wydawnictwo Jedność , w której wkroczycie do fascynującego świata zoologi. Ta wielkoformatowa książka, pełna jest niezwykłych, realistycznych ilustracji.
Na 48 stronach znajdziecie liczne ciekawostki dotyczące ssaków, ptaków, ryb, płazów, gadów i bezkręgowców. Przyjrzyjcie się im dokładanie, gdyż wiele z nich to naprawdę ciekawe istoty. Z tego unikatowego albumu dowiecie się między innymi o tym, że ssaki potrafią latać, a żyrafa to daleka ciotka waleni. Czyż to nie fascynujące?
Polecam serdecznie! Dzieci zaspokoją swoją ciekawość i poznają wiele zaskakujących faktów.

Książki z serii "Życie bez granic" raz za razem mnie zachwycają. Kiedy tylko myślę, że poprzednia pozycja w tym cyklu była najpiękniejsza, to zaraz pojawia się coś nowego i co istotne- równie olśniewającego.

"Moje własne zoo" i "Mój własny ogród" to książki, które przykuwają uwagę od pierwszego spojrzenia i nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie.

Zwróciliście uwagę na ich format? Nie bez powodu na zdjęciu znalazł się mój 3,5 latek, który ma opinię dość wysokiego jak na swój wiek 🙂

Te wielkoformatowe książki kryją na swoich stronicach przepiękne ilustracje opatrzone interesującymi faktami na temat świata zwierząt i roślin.

Każda rozkładówka odkrywa przed nami kolejne tajemnice, a ich podział jest bardzo logiczny, co sprawia, że dziecko nie czuje się w żaden sposób zagubione.

Przyznam, że zdjęcia w zupełności nie oddają piękna tych pozycji. Sama przewidywałam, że książki mi się spodobają, ale dopiero biorąc je w ręce przekonałam się, że da się w nich wprost zakochać.

Każdy z przedstawionych obrazków został opatrzony krótkim opisem naładowanym ciekawostkami. Właśnie taką formę uważam za idealna dla najmłodszych, którym przecież dość ciężko skupić się przy długich tekstach.

Prócz standardowych gatunków zwierząt czy roślin znajdą się także przedstawiciele, którzy nie są tak dobrze znani nawet dorosłym, co z pewnością podnosi atrakcyjność 🙂

Dla mnie jest to przyrodniczy "must have" dziecięcej biblioteczki

Zwróciliście uwagę...

Kto z Waszych dzieci uwielbia zwierzęta?
Czyżby wszystkie?
Albo zdecydowana większość? 🤭

Moje córki od zawsze uwielbiały te mniejsze i większe, choć młodsza zdecydowanie wybiera obserwacje z dystansu. 🙃 Możecie się więc domyślić, że nasze mieszkanie posiada ogromne pokłady książek wszelkiego rodzaju o tematyce typowo zwierzęcej, a mimo to.. z wielką przyjemnością poznajemy kolejne- nowe.

Za sprawą jednego z moich ulubionych wydawnict, @wydawnictwojednosc na rynku pojawiła się urocza wielkoformatowa propozycja- "Moje własne zoo. Odkrywamy tajemniczy świat zwierząt" i ostatnimi czasy to ona zdobywa serca moich dzieci. 🥰

Ksiazka, jak wspomnialam, jest większego niż standardowy format, więc oglądanie jej ilustracji jest zdecydowanie ogromną przyjemnością, nawet w więcej niż tylko pojedynkę. Grafika jest dość uproszczona ale wierna, a zwierzęta z łatwością można rozpoznać.

Jesteś ciekaw co znajdziesz wewnątrz?
Podzielona jest na części, według grup- przez ssaki, ptaki, ryby, płazy, gady i bezkręgowce a dzieki rzetelnym podpisom i wprowadzeniom do kazdej z nich zaszczepisz swojemu dziecku najbardziej podstawową wiedzę o kolejnych.
Przybliżysz różnorodność ssaków i ich niezwykłych przedstawicieli a nawet spojrzysz na gryzonie z podziwem zamiast obawy. Odkryjesz piekno jaszczurek, ktore za niesamowitymi wężami bywaja niedocenione- zupełnie nieslusznie, wystarczy spojrzec na kameleona czy agamę kołnieżastą. Zauważysz, że wystarczy policzyć odnóża najmniejszych spośród zwierząt aby dowiedzieć się czy nalezą do gromady owadów.

Ksiazka jest bardzo czytelna a to ogromny plus!
W świecie przeladowanym bodzcami i natężeniem koloru to miła odmiana, by móc otoczyć swoje dzi3cko subtelnością i spokojem.
Wyróżnia się na tle innych o zbliżonych tytułach i traci w nasze postrzeganie ogrom już usystematyzowanej wiedzy. 🥰

Kto z Waszych dzieci uwielbia zwierzęta?
Czyżby wszystkie?
Albo zdecydowana większość? 🤭

• Alonka do kupienia 5+
  • Alonka do kupienia, ale NIE W JEJ STYLU

Dodaj cytat z książki Moje własne zoo