Kotki & Smoki. Smocze kwiaty

2023-04-12
2023-04-12
48 min.
Jakub Syty
kotki smoki przygoda komiks paragrafówka komiks paragrafowy

Okładka książki Aquaman. Czas i Pływy Peter David, Martin Egeland, Kirk Jarvinen
Aquaman. Czas ... Peter David, Martin...
Okładka książki Marvel: The Legendary Graphic Novel Collection: Volume 9: X-Men: Muir Island Saga Steven Butler, Chris Claremont, Peter David, Kirk Jarvinen, Andy Kubert, Fabian Nicieza, Whilce Portacio, Paul Smith
Marvel: The Le... Steven Butler, Chri...
Okładka książki Kalinka i Chojrak. Misja: Ucieczka Kirk Jarvinen, Ottami
Kalinka i Choj... Kirk Jarvinen, Otta...
Okładka książki Profesor X: Wojna psi / Saga o wyspie Muir Steven Butler, John Byrne, Chris Claremont, Peter David, Kirk Jarvinen, Andy Kubert, Jim Lee, Fabian Nicieza, Whilce Portacio, Paul Smith
Profesor X: Wo... Steven Butler, John...

Okładka książki Cyberpunk 2077: Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Skorpion - wyd. zbiorcze tom 3. Stephen Desberg, Enrico Marini
Skorpion - wyd... Stephen Desberg, En...
Okładka książki JLA - Liga Sprawiedliwości. Saga o błyskawicy Ed Benes, Shane Davis, Dale Eaglesham, Gene Ha, Geoff Johns, Brad Meltzer, Fernando Pasarin
JLA - Liga Spr... Ed Benes, Shane Dav...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...
Okładka książki Flash: Misterne plany Jeremy Adams, Will Conrad, Fernando Pasarin
Flash: Mistern... Jeremy Adams, Will ...
Okładka książki Mroczne Miasta - Wspomnienia Wiecznej Teraźniejszości Benoît Peeters, François Schuiten
Mroczne Miasta... Benoît Peeters, Fra...

Przeczytane z prawie 4 i 5,5 latką. Ciekawe, pięknie zilustrowane, ale kilka razy nawet ja się pogubiłem gdzie iść i co zrobić - mam wrażenie, że są pewne niedociągnięcia, bo pierwsza część komiksu była lepiej technicznie przygotowana i przemieszczanie się szło bez problemu. W każdym razie polecam - można przejść na kilka sposobów.

Kociak Mo stanął przed bardzo ważnym zadaniem! Musi znaleźć 5 pięknych smoczych kwiatów, żeby ułożyć z nich bukiet urodzinowy dla swojej mamy. Pomożemy mu? Pewnie, że tak. Pokonamy smoka? Yyy, mam nadzieję!

"Kotki & Smoki. Smocze kwiaty" to komiks paragrafowy dla najmłodszych czytelników. Jest bardzo kolorowo i uroczo narysowany, na kadrach są ukryte tajne przejścia, symbole wymagane w potyczkach, klejnoty, które dodają nam dodatkowych punktów - jednym słowem jesteśmy zmuszeni do skupienia uwagi i dokładnego analizowania każdego obrazka. Podobały mi się obowiązkowe przystanki na przekąski!

Co chwilę przeskakujemy pomiędzy różnymi stronami, na szczęście wszystkie są wyraźnie oznaczone, więc gra jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Mnie samej zapewniła dobrą rozrywkę, więc wyobrażam sobie, jak bardzo spodoba się dzieciom. Na końcu książki jest umieszczona mapka całej lokacji, zauważyłam sporo numerów, do których nie dotarłam, a grałam dosyć długo.

Polecam z czystym sumieniem.

Dziś zapraszam was na niezwykłą, czytelniczą przygodę dla młodszych czytelników ale nie tylko. Prezentowane książki to połączenie komiksu i gry w nowej serii książek paragrafowych, w których to wasze dzieci będą bohaterami.
Ja już wcześniej spotkałam się z takim połączeniem historyjki obrazkowej i gry fabularnej, ale dopiero dzięki w.w. pozycji miałam okazję poznać mojego małego czytelnika z tym rodzajem komiksów.

Komiksy zaczynają się wyjaśnieniem zasad więc myślę, że zarówno ci duzi, jak i ci mali dadzą radę sprostać zadaniu jakim jest dostarczenia na czas listów oraz zdobycie smoczych kwiatów. Ponadto dużym albo nawet największy atutem jest fakt, że gry zostały tak zaprojektowane, że za każdym razem ich przebieg może być inny, dzięki czemu nie znudza się po pierwszym "czytaniu".

"Bocian Lucek. Listonosz żądny przygód" -
Lucek jest żadnym przygód pracownikiem poczty. Przyjaciele z wioski powierzają mu zadania największej wagi. W tej grze to mały czytelnik wciela się w rolę Lucka, by stawić czoła pocztowym wyzwaniom i pomóc przyjaciołom. Od jego wyborów zależy to, czy wszystkie listy trafią do adresatów na czas.

"Kotki & Smoki. Smocze kwiaty" - Czytelnicy wcielą się w małego kotka Mo, który rusza na wyprawę w poszukiwaniu wyjątkowego prezentu dla mamy, smoczego kwiatu. Droga będzie długa i niebezpieczna gdyż kwiaty rosną w zaśnieżonych górach strzeżone przez lodowego smoka.

Dzięki temu, że czytelnik wciela się w bohatera komiksu może decydować o kolejnych etapach gry. Po drodze czekają go liczne zagadki i zabawy. Książki podzielone są na kilka części oznaczonych od siebie kolorami i dymkami, dzięki temu dużo łatwiej odnaleźć kolejne etapy gry.
Dodatkowo książki są bardzo starannie wydane, a ilustracje skutecznie przyciągają wzrok małego czytelnika.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w gry paragrafowe to koniecznie nadrabiajcie bo to fantastyczna zabawa i świetny sposób na spędzenie czasu.

Wcześniej miałam okazję recenzować z tej serii „Bociana Lucka”, teraz przyszedł czas na „Kotki & Smoki”. Jest to pozycja, w której kociak o imieniu Mo wyrusza w pełną przygód podróż. Z okazji zbliżających się urodzin jego mamy, chce jej podarować coś wyjątkowego, a mianowicie bukiet smoczych kwiatów. Rosną one wysoko w górach i strzeże ich lodowy smok. Całe szczęście, że bohater może liczyć na naszą pomoc!

Nie jest to zwykły komiks. Jest to połączenie historyjki obrazkowej i gry fabularnej, w której młodzi czytelnicy sami kierują tym, jak przebiegnie fabuła. Muszą podejmować samodzielne decyzje. Początkowo lekturę komiksu czyta się po kolei, a następnie przechodzi do konkretnych stron, które są wskazane przez wybrane przez dziecko działanie. Bardzo fajne jest to, że za każdym razem można podejmować inne wybory i historia potoczy się inaczej. Dlatego też do tej pozycji można wracać kilkukrotnie, bez obawy o to, iż będzie ona nudna.

Pozycja jest zalecana dla dzieci powyżej szóstego roku życia, a ja zachęcam do wspólnej lektury i przeżywania przygód głównego bohatera, wraz ze swoimi pociechami. To doskonały sposób na spędzenie wspólnego czasu. Książka może wydawać się na początku skomplikowana, lecz nie ma się co martwić, gdyż na pierwszej stronie wszystko zostało szczegółowo wytłumaczone i w razie konieczności, zawsze można wrócić do pierwszej strony i upewnić się, że wszystko zrozumieliśmy.

Jak zwykle jestem pełna podziwu dla autorów. Nie jest łatwo poskładać tego typu grę w jedną spójną całość. W końcu podczas zabawy skaczemy po różnych częściach pozycji, a wszystko zostało tu dopięte na ostatni guzik. Nie można również zapomnieć o pięknej oprawie graficznej: twardej okładce oraz ilustracjach wykonanych przez tajemniczą osobę o pseudonimie „JU!”.

Uważam, że jest to odpowiednia zabawa zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Przygodę można uatrakcyjnić, wcielając się w wielkich łowców przygód. Gdzieniegdzie ukryte zostały drogocenne kamienie, które może dostrzec tylko sprytne oko. Nie możemy zapomnieć również o zadaniu, jakim jest odnalezienie pięciu smoczych kwiatów, które mają uszczęśliwić mamę Mo. Śmiało sięgajcie po tę pozycję i bawcie się dobrze!

Znacie komiksy, w których to czytelnik staje się bohaterem?
Mam takie dwie propozycje od @foxgames.pl ; „Kotki i smoki” oraz „Bocian Lucek”.

Komiksy paragrafowe to połączenie lektury oraz gry, gdzie każdy z nas może stać się bohaterem. Co jest najlepsze w tym wszystkim, że książki są do wielorazowego użytku.
Komiks przeznaczony jest dla dzieci 6+, ale i młodsze dzieciaczki mogą przeżyć niesamowitą przygodę z pomocą rodziców. To świetny pomysł na spędzenie czasu razem w przypadku maluchów, a starsze dzieci mogą zabić z książką nudę. Idealnie sprawdza się w podróży.

Obydwie książki mają na początku reguły i zasady gry, a w tym krótką informację dla rodziców. Po czym pomału przechodzimy do zabawy. Pierwsze strony należy przeczytać uważnie i nie można w nich niczego pominąć. A potem zaczyna się przygoda, której końca nie widać.

Komiksy zostały zaprojektowane tak, aby bohater zbyt szybko nie znudził się zabawą.
To ty decydujesz o tym, jak potoczy się gra, podążając za symbolami, a mamy ich całkiem sporo. W ten sposób będziemy wędrować po całej książce, a dotarcie do mety okaże się nie takie prędkie — dzięki czemu nie rozstaniemy się za szybko z komiksem.
W trakcie zabawy zdobywamy punkty, które na sam koniec się zlicza, powiedzą nam, czy jesteśmy; bohaterami, których stać na znacznie więcej, dzielnymi podróżnikami, a może łowcami przygód.

W tarcie gry rozwiążemy całkiem sporo zagadek, a także będzie mnóstwo zabaw, w których aż chcę się wziąć udział. Śmiechu jest przy tym, co niemiara.
Na ostatnich stronach jest mapka, która pokazuje, ile jest łącznie wszystkich przystanków.

Jak wcześniej napisałam komiksy dla dzieci – syn zachwycony. Ja, również bawiłam się przy tym znakomicie.
Nie ma co przyciągają uwagę już sama oprawa, ale to przedsmak tego, co znajdziemy w środku.
Ja i moja familia polecamy!

Znacie komiksy, w których to czytelnik staje się bohaterem?

Komiks przeznaczony jest dla dzieci 6+, ale i młodsze dzieciaczki...

To połączenie komiksu i super zabawy cieszy się coraz większą popularnością.

Tym razem będzie to nieco inne spotkanie. Czytelnicy wcielą się w małego kotka Mo, który rusza na wyprawę w poszukiwaniu wyjątkowego prezentu dla mamy. Droga będzie długa, gdyż smocze kwiaty rosną jedynie w zaśnieżonych górach. Pora zatem zacząć przygodę.

Wcielając się w bohatera komiksu, dzieci decydują o kolejnych etapach podróży. Po drodze czekają na nich zagadki, zabawy, rozmowy z przyjaciółmi, ukryte sekretne przejścia i drogocenne kamienie.

Książka podzielona jest na kilka części oznaczonych kolorami i dymkami. Dzięki temu dzieciom będzie dużo łatwiej odnaleźć kolejne etapy podróży. Oczywiście na samym początku mamy dokładnie wyjaśniony przebieg zabawy, jak i wszystkie oznaczenia, które napotkamy po drodze. Na końcu zaś znajdziecie mapę, która będzie bardzo pomocna podczas wędrówki.

Decydujcie o kolejnym kroku, rozwiązujcie zagadki, szukajcie symboli i bawcie się dobrze. A jeśli lubicie poszukiwania, spróbujcie podczas zabawy znaleźć listonosza Lucka.

To połączenie komiksu i super zabawy cieszy się coraz większą popularnością.

Wcielając się w bohatera komiksu, dzieci...

"Kotki & Smoki. Smocze kwiaty" to drugi tom przygód kociaka Mo, który tym razem postanawia dać swojej mamie wyjątkowy prezent na urodziny: bukiet smoczych kwiatów. Są one jednak bardzo rzadkie i rosną tylko w wysokich górach, strzeżone przez lodowego smoka. To czas na kolejną wyprawę pełną przygód!

Ta część podobała mi się chyba nawet bardziej, od poprzedniej. Piękne, zimowe scenerie zachwycały w ilustracjach, a przygoda była sympatyczna i z nutą humoru, ale i przemycanego dobrego przesłania dla najmłodszych. Ścieżek do wyboru jest całkiem sporo, więc dzieci mogą zarówno samodzielnie, jak i przy pomocy osoby dorosłej odkrywać opowieść na nowo i wybierać nowe drogi. Komiks zapewnia też świetny trening dla spostrzegawczości i kilka mniejszych łamigłówek (dopasowanych do wieku docelowych odbiorców),które rozwiązuje się z przyjemnością :)

W treści znajdziemy również małe scenki z udziałem bohaterów innych komiksów paragrafowych - mignęła mi np. w jednej lokalizacji Kalinka z Chojrakiem, w innym miejscu pomagamy Bocianowi Luckowi :) Sympatyczne dodatki, tworzące wrażenie większego uniwersum, w którym dzieją sie przygody wspomnianych bohaterów :)

Wspomniane już wykonanie estetyczne bardzo mi się podoba. Kreska jest żywa i pełna kolorów, rysując przed czytelnikiem zachwycający, fantastyczny świat.

Połączeniu ukochanych przeze mnie kotów z uwielbianymi smokami uważam za bardzo udane :) Jako dorosła bawiłam się przednio, polecam szczególnie rodzicom z dziećmi :)

Ta część podobała mi się chyba nawet bardziej, od poprzedniej. Piękne,...

• (Komiks) Posiadam
  • Fantastyka 🐲
  • Dziecięce - (2) dla starszaków
  • Komiks
  • Przeczytane 2024