Harry Potter and the Methods of Rationality

Okładka książki Harry Potter and the Methods of Rationality Eliezer Shlomo Yudkowsky
Okładka książki Harry Potter and the Methods of Rationality
Eliezer Shlomo Yudkowsky Wydawnictwo: brak wydawnictwa fantasy, science fiction
Harry Potter and the Methods of Rationality
brak wydawnictwa
2010-01-01
2010-01-01
fanfiction racjonalizm

Na serio niesamowita książka, jestem pod wrażeniem tego jak obszerną opowieścią jest ten niekomercyjny projekt.
Widać tutaj prawdziwą pasję oraz jednocześnie szacunek do materiału źródłowego.

Ale zaczynając od początku.
Harry Potter i Metody Racjonalizmu dzieje się w tym samym świecie, co przygody spod pióra J. K. Rowling, jednak mamy tutaj doczynienia z pewną drobną zmianą, która niczym efekt motyla diametralnie zmienia przebieg całej historii.
Otóź osierocony chłopiec zamiast do rodziny Dursleyów trafia do rodziny Veres-Evansów która, gdzie zamiast być popychadłem dorasta jako kochane dziecko pod okiem ciotki Petunii oraz jej małżonka będącego profesorem na Oksfordzie. Ma to duży wpływ na chłopaka, który dorastał w kochającej rodzinie wśród wszelakich książek scifi oraz dzieł naukowych. Z tego powodu jego rozumowanie oraz decyzje są zupełnie inne.
Z tego powodu ta książka sposobem prowadzenia narracji przypomina bardziej książki z serii "Gra Endera", niż oryginalną serię o młodym czarodzieju.

Widać tutaj prawdziwą pasję oraz jednocześnie szacunek do materiału źródłowego.

Ale zaczynając od początku.

Dodaj cytat z książki Harry Potter and the Methods of Rationality